User:Senya/WorldCupStats: Difference between revisions
From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
Line 591: | Line 591: | ||
===Lamantia=== | ===Lamantia=== | ||
{{wc fs start}} | {{wc fs start}} | ||
{{wc fs player|no=1 |pos=GK|name=[[ | {{wc fs player|no=1 |pos=GK|name=[[Hans Schmitt]]|age=34|club={{team flag|Senya|name=Dyas Scitenhima Ĵets FK}}}} | ||
{{wc fs player|no=2 |pos=DF|name=[[Marko Dreher]]|age= | {{wc fs player|no=2 |pos=DF|name=[[Marko Dreher]]|age=27|club={{team flag|Lamantia|name=AFC Colgrad}}}} | ||
{{wc fs player|no=3 |pos=DF|name=[[Matthias Sagner]]|age= | {{wc fs player|no=3 |pos=DF|name=[[Matthias Sagner]]|age=28|club={{team flag|Lamantia|name=AFC Colgrad}}}} | ||
{{wc fs player|no=4 |pos=DF|name=[[Benjamin Schaefer]]|age= | {{wc fs player|no=4 |pos=DF|name=[[Benjamin Schaefer]]|age=28|club={{team flag|Lamantia|name=AFC Colgrad}}}} | ||
{{wc fs player|no=5 |pos=DF|name=[[Florian Kluge]]|age= | {{wc fs player|no=5 |pos=DF|name=[[Florian Kluge]]|age=27|club={{team flag|Lamantia|name=AFC Colgrad}}}} | ||
{{wc fs player|no=6 |pos=MF|name=[[Michi Schniester]]|age= | {{wc fs player|no=6 |pos=MF|name=[[Michi Schniester]]|age=29|club={{team flag|Lamantia|name=King's Lynn Town FC}}}} | ||
{{wc fs player|no=7 |pos=MF|name=[[Reuben Frederiksen]]|age= | {{wc fs player|no=7 |pos=MF|name=[[Reuben Frederiksen]]|age=27|club={{team flag|Lamantia|name=King's Lynn Town FC}}}} | ||
{{wc fs player|no=8 |pos=MF|name=[[Sebastian Frederiksen]]|age= | {{wc fs player|no=8 |pos=MF|name=[[Sebastian Frederiksen]]|age=26|club={{team flag|Lamantia|name=King's Lynn Town FC}}}} | ||
{{wc fs player|no=9 |pos=FW|name=[[Sven Ebersbacher]]|age= | {{wc fs player|no=9 |pos=FW|name=[[Sven Ebersbacher]]|age=29|club={{team flag|Lamantia|name=King's Lynn Town FC}}}} | ||
{{wc fs player|no=10|pos=FW|name=[[Stephan Bayer]]|age= | {{wc fs player|no=10|pos=FW|name=[[Stephan Bayer]]|age=29|club={{team flag|Lamantia|name=King's Lynn Town FC}}}} | ||
{{wc fs player|no=11|pos=MF|name=[[Jörg Schwarz]]|age= | {{wc fs player|no=11|pos=MF|name=[[Jörg Schwarz]]|age=24|club={{team flag|Lamantia|name=AFC Colgrad}}}} | ||
{{wc fs player|no=12|pos=DF|name=[[Jup Stong]]|age= | {{wc fs player|no=12|pos=DF|name=[[Jup Stong]]|age=26|club={{team flag|Senya|name=FK Bordelor}}}} | ||
{{wc fs player|no=13|pos=DF|name=[[Alex Krebs]]|age= | {{wc fs player|no=13|pos=DF|name=[[Alex Krebs]]|age=23|club={{team flag|Two Martyrs|name=FC Köniz Monovia}}}} | ||
{{wc fs player|no=14|pos=DF|name=[[ | {{wc fs player|no=14|pos=DF|name=[[Paul Schweiz]]|age=28|club={{team flag|Senya|name=Jogasim Rovers FC}}}} | ||
{{wc fs player|no=15|pos=MF|name=[[Seb Brundenbrit]]|age= | {{wc fs player|no=15|pos=MF|name=[[Seb Brundenbrit]]|age=28|club={{team flag|Senya|name=Olinket FK}}}} | ||
{{wc fs player|no=16|pos=MF|name=[[ | {{wc fs player|no=16|pos=MF|name=[[Erik Kamp]]|age=30|club={{team flag|Senya|name=Spazma Ƨonenčer FK}}}} | ||
{{wc fs player|no=17|pos=MF|name=[[Mark Bentgor]]|age= | {{wc fs player|no=17|pos=MF|name=[[Mark Bentgor]]|age=29|club={{team flag|Senya|name=Kateki Blavisen FK}}}} | ||
{{wc fs player|no=18|pos=FW|name=[[Jan Jankola]]|age= | {{wc fs player|no=18|pos=FW|name=[[Jan Jankola]]|age=27|club={{team flag|Senya|name=Svorgas Knights FC}}}} | ||
{{wc fs player|no=19|pos=GK|name=[[Sebastian Rheine]]|age= | {{wc fs player|no=19|pos=GK|name=[[Sebastian Rheine]]|age=26|club={{team flag|Kingdom of Coria|name=FK Glasbridž Junajted}}}} | ||
{{wc fs player|no=20|pos=FW|name=[[Tobias Lehrer]]|age= | {{wc fs player|no=20|pos=FW|name=[[Tobias Lehrer]]|age=24|club={{team flag|Lamantia|name=AFC Colgrad}}}} | ||
{{wc fs end}} | {{wc fs end}} | ||
===Raspur=== | ===Raspur=== | ||
{{wc fs start}} | {{wc fs start}} |
Revision as of 00:51, 12 June 2020
Kits
Nation | Manufacturer | Banners | |||
---|---|---|---|---|---|
Banner 1 | Banner 2 | Banner 3 | Banner 4 | ||
Birgeshir | Nike | ||||
Craitland | Puma | ||||
Florian Republic | Nike | FORZA FLORIA | RED ARMY | VIVA RAMIREZ | FOR OUR FALLEN |
Freeland | Nike | ||||
Hoenn | Adidas | ||||
Jingdao | Enterprise | ||||
Kingdom of Coria | Gopnikas | ZELENI NALDAS | KORIJA SENIJA | GRENDBEJ | ABEPHA |
Krasnarus | Krasnarusyn State Union of Textilers | ||||
Lamantia | AndWinSports | HOPP LAMANTIEN | |||
Mercury | Umbro | ||||
Natopia | Under Armour | ||||
New Vaduz | AndWinSports | ||||
North Antarctica | Macron | ||||
Nova England | Enterprise | ||||
Passas | Enterprise | ||||
Senya | AndWinSports | NALDAS | 1312 | SENYA CORIA | SRCE APOLONIJE |
Shireroth | Umbro | ||||
Talenore | Puma | ||||
Tellia | Lotto | ||||
Zandarijn | AndWinSports |
Squad composition
League | Players in Squads | Total | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22 | – | – | – | – | 2 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | 25 | |||||
– | 4 | – | – | 4 | 1 | 3 | 19 | 1 | 1 | 3 | 1 | – | 4 | 3 | 5 | 49 | |||||
– | – | – | 7 | – | 2 | 2 | 1 | 3 | 2 | 19 | 4 | – | 1 | 4 | – | 45 | |||||
– | 18 | – | – | 1 | 1 | 1 | – | – | – | – | 5 | 1 | – | 1 | 1 | 29 | |||||
1 | 1 | 1 | – | – | 1 | 2 | 3 | 1 | – | – | – | – | 18 | – | – | 28 | |||||
– | – | – | – | 1 | 2 | 15 | – | 1 | 3 | – | 1 | – | – | – | – | 23 | |||||
– | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 21 | – | – | – | 21 | |||||
– | – | – | 1 | – | 14 | – | – | – | – | – | 2 | 1 | – | – | – | 18 | |||||
– | – | – | – | 17 | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | – | – | 18 | |||||
– | – | – | 15 | – | – | – | – | 1 | – | 1 | – | – | – | – | – | 17 | |||||
– | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | – | 15 | 16 | |||||
– | – | 14 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 14 | |||||
– | – | – | – | – | – | – | – | 14 | – | – | – | – | – | – | – | 14 | |||||
– | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 14 | – | 14 | |||||
– | – | – | – | – | – | – | – | – | 12 | – | – | – | – | – | – | 12 | |||||
– | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 7 | – | – | – | – | 7 | |||||
– | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | – | 1 | – | – | – | 1 | 4 | |||||
– | – | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | – | – | – | – | – | 1 | |||||
– | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | – | – | – | – | 1 | |||||
Free | – | – | 8 | – | – | – | – | – | 1 | 2 | – | – | – | – | 1 | – | 12 |
2020 Provisional squads
Lostisland
|
Lamantia
|
Raspur
|
Cards
Players receive a one match ban, served in their team's next match, for every two yellow cards and one red card they receive.
Player | Offence(s) | Suspension(s) |
---|---|---|
Dave Wheeler | in Group A vs Talenore (Matchday 2) in Play-off round vs Shireroth |
Quarter-final vs Senya |
Niko Jeglič | in Group B vs Shireroth (Matchday 1) | Group B vs Tellia (Matchday 3) |
Tom Arans | in Group B vs North Antarctica (Matchday 1) in Group B vs Kingdom of Coria (Matchday 4) |
Group B vs Tellia (Matchday 5) |
Yaghoub Farrokhzad | in Group A vs Hoenn (Matchday 3) | Group A vs Lamantia (Matchday 5) |
Alexis Proteņ | in Group C vs Natopia (Matchday 2) | |
Derek Campos | in Play-off round vs Shireroth | |
Cristiano Ramirez | in Quarter-final vs Senya | |
Andrzej Szpak | in Group D vs Krasnarus (Matchday 2) | |
Ochi Fujio | in Group A vs Lamantia (Matchday 1) | |
Chen Baoxian | in Group C vs Senya (Matchday 3) | |
Danijel Despotović | in Group B vs Shireroth (Matchday 1) | |
Milan Matić | in Third-place play-off vs Birgeshir | |
Đorđe Nešić | in Group B vs Shireroth (Matchday 1) | |
Nikola Tomić | in Group B vs Passas (Matchday 4) | |
Goran Vrhunc | in Semi-final vs Senya | |
Florian Kluge | in Group A vs Hoenn (Matchday 1) | |
Jonjo Mawar | in Group C vs Nova England (Matchday 3) | |
Jürgen Meier | in Group D vs Krasnarus (Matchday 4) | |
Mark Simmons | in Group B vs Kingdom of Coria (Matchday 4) | |
Harë Ëgermarč | in Group C vs Natopia (Matchday 1) | |
Jær Van Kotrisbond | in Group C vs Nova England (Matchday 5) | |
Talsin Llwrran | in Play-off round vs Florian Republic | |
Lloyd Venson | in Group B vs Kingdom of Coria (Matchday 1) | |
Joonas Qerunor | in Group A vs Florian Republic (Matchday 2) | |
Isaac Mahler | in Group B vs Passas (Matchday 5) | |
Sezer Özker | in Group B vs Kingdom of Coria (Matchday 3) | |
Pavel Zenden | in Group D vs New Vaduz (Matchday 2) |
host bids
Country | Bids | Years |
---|---|---|
Alexandria | 2 | 2008, 2009 |
Craitland | 2010, 2015 | |
Senya | 2015, 2017 | |
Tellia | 2007, 2011 | |
Toketi | 2007, 2012 | |
Zandarijn | 2008, 2013 | |
Amokolia | 1 | 2008 |
Antica | 2012 | |
Birgeshir | 2019 | |
Hamland | 2010 | |
Hammish Monovia | 2013 | |
Hoenn | 2019 | |
Indokistan | 2014 | |
Interland | 2013 | |
Kataria | 2007 | |
Mercury | 2014 | |
Novatainia | 2007 | |
Palesmenia | 2019 | |
Passas | 2007 | |
Shireroth | 2011 | |
Taesong | 2006 | |
Victoria | 2012 | |
Vyktory | 2019 |