This article relates to a competition, national team or organisational matter associated with the FMF. Click here for further information.

2020 EMU Championships squads

From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search

The 2020 EMU Championships was the ninth EMU Championships, and was held in Sanpantul between 1 and 15 August 2020. The competing national teams were required to name a squad of twenty players for the tournament, numbered 1 to 20, with exactly two named goalkeepers.

Group A

Nova England

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Nicholas Harfield 33 Mercury Cook Island FC
2 3DF Harley Smith 31 New Sussex AFC Heartpool
3 3DF Frederick Martin 23 New Sussex AFC Heartpool
4 3DF Caspar Dawson 27 Craitland Kealb FC
5 3DF Jackson Richards 27 Unattached
6 5MF Quentin Young 28 Tellia FC Fiorecittà
7 5MF Theo Sinclair 30 Craitland Eĵars Town FC
8 7FW Paul Gimbel 26 Mercury Tow Law FC
9 7FW Richard Coult 25 Unattached
10 7FW Graham Savoy 24 New Sussex West Grinstead FC
11 5MF James Tracnell 27 New Sussex West Grinstead FC
12 5MF Don Cawley 25 New Sussex AFC Heartpool
13 1GK Ian Richards 27 Unattached
14 5MF Dave Keiler 20 New Sussex West Grinstead FC
15 7FW Ian Wellington 30 Unattached
16 5MF Nigel Bradford 33 Unattached
17 3DF Chris Valentine 34 Craitland Eĵars Town FC
18 3DF Mitchell Jarrow-Quixley 24 Craitland Hänävissen-ó-Cräiteland FC
19 5MF Freddy Donovan 32 Shireroth Imperial United
20 7FW Michael Henderson 26 Lucerne Matali'ia Uliuli

Phinbella

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Gopal Kumar 22 Phinbella RTP Adiwira FC
2 3DF Min Jae-hyuk 21 Phinbella Sporting Club
3 3DF Izzanie Murad 25 Phinbella Rumah United
4 7FW Izraiwan Marɂdzukiɂ 21 Phinbella RTP Adiwira FC
5 3DF Takatsuki Hamako 26 Phinbella Rumah United
6 5MF Aigā Akabane 17 Phinbella DPMM SC
7 5MF Mat Phineas Flynn 21 Phinbella RTP Adiwira FC
8 7FW Ri Kae-hwan 28 Phinbella Rumah United
9 3DF Sharaf Mahmud 20 Phinbella RTP Adiwira FC
10 5MF Keita Amanoe 22 Phinbella Frostfire Cyborges FC
11 5MF Mat Shafiɂe Wan Man 27 Phinbella DPMM SC
12 1GK Chae Yoo-sook 30 Phinbella DPMM SC
13 3DF Xhan Bogārd 17 Phinbella Frostfire Cyborges FC
14 3DF Mat Thornie Flynn 20 Phinbella RTP Adiwira FC
15 5MF Laban Vanot 17 Phinbella Frostfire Cyborges FC
16 5MF Shahrul Hizam Abdul Wahab 27 Phinbella Sporting Club
17 5MF Maneshwaran Sakuramariam 22 Phinbella Rumah United
18 7FW Leonard Sahirocheu Koė Cosma 20 Phinbella RTP Adiwira FC
19 7FW Park Ji-cho 25 Hazar Nevişahsınamünhasır FK
20 7FW Mat Victór Valèntich Flynn 18 Phinbella RTP Adiwira FC

Sanpantul

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Kugo Chuichi 28 Sanpantul Kipei Ninja
2 3DF Watase Yunosuke 25 Sanpantul Ōhu Takagawshi
3 3DF Shiraishi Munenori 26 Sanpantul Miyaji FC
4 3DF Aihara Taysuke 21 Sanpantul Dateido FC
5 3DF Yahiro Kazuo 24 Thracistan Athletics FC
6 5MF Tanigawa Toyokuni 30 Thracistan DPR
7 5MF Akibara Keitaro 29 Sanpantul Kipei Ninja
8 7FW Asaka Yoshimatsu 28 Sanpantul Kipei Ninja
9 7FW Wakamatsu Saionji 27 Sanpantul Ōhu Takagawshi
10 5MF Ishido Higashikuni 26 Sanpantul Diyu Harbour
11 5MF Araya Genpaku 25 Sanpantul Tsuku FC
12 3DF Umeji Miki 32 Sanpantul Tsuku FC
13 3DF Yakushimaru Tamasine 19 Sanpantul Okaru Washi
14 5MF Mihara Toshimichi 22 Sanpantul Okaru Washi
15 5MF Rokuda Hanshiro 24 Sanpantul 1675 Okuse SC
16 7FW Miyahira Ehomei 25 Antakia Olimpiyat Antakşehir FK
17 7FW Oishi Ebizo 31 Sanpantul Diyu Harbour
18 1GK Naru Soseki 22 Sanpantul Diyu Harbour
19 7FW Himura Shigekazu 28 Sanpantul Iwada FC
20 3DF Fujiwara Katsuya 28 Mercury Queen Athletic

Talenore

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Taki Tolâso 28 Mercury Bohemian Rhapsodies
2 3DF Jakop Hamar 24 Sanama Nee City Tigers AFC
3 3DF Shânu Mallawi 33 Craitland Zekäbelóman Kahthajtensen FC
4 3DF Petro Gjanocca 31 Tellia Les Verts Gaianiano
5 3DF Yaghoub Farrokhzad 26 Talenore Blue Valley FC
6 5MF Joonas Qerunor 31 Talenore Auraa FC
7 5MF Michele Fambucci 20 Sanama Siccre Calcio
8 5MF Vernon Cristaldo 28 Floria Dragonmoor FC
9 5MF Tanilo Wilamu 25 Sanama Tosha City FC
10 5MF Peder Xvarts 25 Sanama Nee City Tigers AFC
11 7FW Kali Kalani 27 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
12 1GK George Koka 24 Talenore Shujima Talnûr'i KP
13 3DF Eskandar Hosseini 28 Talenore Blue Valley FC
14 3DF Shani Llani 29 Craitland Cherry Trees FC
15 3DF George Cooper 26 Talenore Esteghlal Talenore FC
16 5MF Avraham Vintarglimion 34 Craitland Hänävissen-ó-Cräiteland FC
17 5MF Mahmud Abax 33 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
18 5MF Turan Aqabani 21 Talenore Lokomotiv Marwarad Shahr
19 7FW Samuel Montferrat 20 Sanama Riverden Town FC
20 7FW Mohsen Kalani 22 Talenore Shujima Talnûr'i KP

Group B

Lostisland

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Josef Vinchenko 33 Lostisland Mal'chiki Khor
2 3DF Oskar Salenev 28 Lostisland Mal'chiki Khor
3 3DF Dmitry Medvekhov 30 Senya Dragon Hall United FC
4 3DF Kasper Rosilov 29 Lostisland FK Dinamo
5 3DF Andrei Lukashevchenko 28 Lostisland Mal'chiki Khor
6 5MF Vladimir Shitov 22 Lostisland Mal'chiki Khor
7 5MF Dmitry Smedvolev 22 Lostisland Mal'chiki Khor
8 5MF Yaroslav Mar 26 Lostisland FC Spartak
9 7FW Oleg Takanov 22 Lostisland Mal'chiki Khor
10 7FW Dmitry Takilov 30 Senya Jogasim Rovers FC
11 5MF Kostya Lukyanenko 29 Mercury Flash FC
12 1GK Oleg Khazhenko 32 Lostisland FK Dinamo
13 3DF Martin Volekov 31 Lostisland FK Dinamo
14 3DF Andrei Lukeshkh 31 Lostisland FK Dinamo
15 3DF Anatoli Mazenenko 30 Lostisland FC Spartak
16 5MF Eleri Kiani 29 Lostisland FK Dinamo
17 5MF Roman Arshevenko 28 Lostisland FK Dinamo
18 5MF Solar Martrenkov 27 Lostisland FC Spartak
19 7FW Khemkhi Solihansk 28 Lostisland FK Dinamo
20 7FW Dimitar Perlov 26 Lostisland FC Spartak

Mercury

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Jonathan Foster 29 Mercury Tow Law FC
2 3DF Daniel Hannerby 23 Mercury Tow Law FC
3 3DF Stephen Charlton 33 Craitland Sverige Tiem FC
4 3DF Chris Deacon 28 Mercury Dynamo Deacon
5 3DF Michael Fisher 29 Senya Kateki Blavisen FK
6 5MF Samson Yatesby 25 Mercury Cook Island FC
7 5MF William Fresnel 29 Mercury Tow Law FC
8 5MF Stephen Rydberg 32 Mercury May Wanderers
9 7FW Addey Hanbury 25 Mercury Cook Island FC
10 7FW Joe Foxon 26 Craitland Cherry Trees FC
11 7FW Jack Partridge 29 Craitland Xäiville Teflons FC
12 1GK Ian Pratchett 33 Mercury May Wanderers
13 3DF Paul McEwan 32 Mercury Dynamo Deacon
14 3DF Gareth Vader 27 Mercury Cook Island FC
15 5MF Ben Shearer 28 Mercury Mercury City
16 5MF William Bentham 29 Mercury Tow Law FC
17 5MF Zachariah Stoker 25 Mercury Mercury City
18 5MF Wilmont Fizeau-Blake 31 Mercury Cook Island FC
19 7FW Matt Fitzgerald 29 Mercury Tow Law FC
20 5MF James Phillips 27 Mercury May Wanderers

New Sussex

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Wilford Winn 26 New Sussex AFC Heartpool
2 3DF Quincy Paul 28 New Sussex AFC Heartpool
3 3DF Francis Lyon 24 New Sussex West Grinstead FC
4 3DF Jacob Savill 27 New Sussex West Grinstead FC
5 3DF Harry Bunan 30 New Sussex AFC Heartpool
6 5MF Andrew Gyll 28 New Sussex West Grinstead FC
7 5MF Carson Pratt 31 Mercury Tow Law FC
8 5MF Arthur Burr 23 New Sussex AFC Heartpool
9 5MF Henry Briggs 28 New Sussex West Grinstead FC
10 7FW Ambrose Wilson 25 New Sussex AFC Heartpool
11 7FW Reynold Harpeden 29 Mercury Mullen Albion
12 1GK Joshua Claimond 21 New Sussex West Grinstead FC
13 3DF Francis Harleston 26 New Sussex West Grinstead FC
14 5MF John Badby 30 New Sussex West Grinstead FC
15 5MF Jack Carrington 26 New Sussex Soxceter FC
16 7FW Ernie Powlett 27 New Sussex AFC Heartpool
17 5MF Fletcher Brownhill 22 Mercury Mercury Phoenix
18 3DF Lancelot Sheffeld 20 Mercury Cook Island FC
19 5MF Alexander Carbey 28 New Sussex Soxceter FC
20 7FW Walter Leverer 24 New Sussex West Grinstead FC

Passas

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Jason Malabour 31 Passas AC Zimia
2 3DF Ron Michelson 28 Passas AC Zimia
3 3DF Alfred Hicks 26 Passas Zidado West United
4 3DF Dannis Pritchard 31 Floria Dragonmoor FC
5 5MF Tom Arans 33 Unattached
6 3DF Timothy Johnson 32 Passas AC Zimia
7 5MF Sa Pazi 33 Floria Dragonmoor FC
8 5MF Dean O'Malley 28 Passas AC Zimia
9 7FW Alex Danelon 32 Floria Blackoak City
10 5MF Danijel Đorđević 28 Craitland Sverige Tiem FC
11 7FW Łukasz Dąbrowski 30 Craitland Eĵars Town FC
12 1GK Tom Henry 34 Passas Zidado West United
13 3DF Mark Simmons 30 Floria Celtic FC Oldhaven
14 3DF Alfred Daniels 26 Floria Dragonmoor FC
15 5MF John Nirimorf 35 Passas Zidado West United
16 7FW George Lannister 27 Floria Westlake Town
17 5MF Peter Foreman 29 Passas Zidado West United
18 3DF Henry Murchinson 26 Floria Celtic FC Oldhaven
19 5MF Jesse Lee 27 Passas AC Zimia
20 7FW Edric Saunders 25 Floria Celtic FC Oldhaven