This article relates to a competition, national team or organisational matter associated with the FMF. Click here for further information.

2020 Copa Apollonia squads

From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search

The 2020 Copa Apollonia was the sixth Copa Apollonia, and was held in Lamantia between 11 July and 26 July 2020. The competing national teams were required to name a squad of twenty players for the tournament, numbered 1 to 20, with exactly two named goalkeepers.

Group A

Florian Republic

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Tom Ward 23 Florian Republic Northcliff United
2 3DF Stewart Florian 26 Mercury May Wanderers
3 3DF Nathan Wallace 24 Florian Republic Stonehall Hotspur
4 3DF Patrick Williams 26 Florian Republic Dragonmoor FC
5 3DF Derek Campos 25 Florian Republic Northcliff United
6 5MF Brandon Gray 25 Florian Republic Ostville Wednesday
7 5MF Dave Wheeler 23 Florian Republic Northcliff United
8 5MF Ben Cunningham 23 Florian Republic Dragonmoor FC
9 7FW Cristiano Ramirez 23 Florian Republic Northcliff United
10 7FW Kian Wright 22 Florian Republic Blackoak City
11 7FW Sam Butcher 21 Florian Republic Dragonmoor FC
12 1GK Patrick Marshall 29 Craitland Xäiville Teflons FC
13 3DF Tom-Alexander Oxlade 23 Florian Republic Longsight FC
14 3DF Christopher Kent 24 Florian Republic Stonehall Hotspur
15 3DF Nicholas Evans 25 Florian Republic Northcliff United
16 5MF Rhys Chase 21 Florian Republic Stonehall Hotspur
17 5MF Ryan Clark 22 Florian Republic Stonehall Hotspur
18 5MF Jack Henderson 24 Florian Republic Longsight FC
19 7FW Ainslee Farrar 22 Senya FK Tiga
20 7FW Ronald Vega 22 Senya Jogasim Rovers FC

Lamantia

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Hans Schmitt 34 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
2 3DF Marko Dreher 27 Lamantia AFC Colgrad
3 3DF Matthias Sagner 28 Lamantia AFC Colgrad
4 3DF Benjamin Schaefer 28 Lamantia AFC Colgrad
5 3DF Florian Kluge 27 Lamantia AFC Colgrad
6 5MF Michi Schniester 29 Lamantia King's Lynn Town FC
7 5MF Reuben Frederiksen 27 Lamantia King's Lynn Town FC
8 5MF Sebastian Frederiksen 26 Lamantia King's Lynn Town FC
9 7FW Sven Ebersbacher 29 Lamantia King's Lynn Town FC
10 7FW Stephan Bayer 29 Lamantia King's Lynn Town FC
11 5MF Jörg Schwarz 24 Lamantia AFC Colgrad
12 3DF Jup Stong 26 Senya FK Bordelor
13 3DF Alex Krebs 23 Two Martyrs FC Köniz Monovia
14 3DF Paul Schweiz 28 Senya Jogasim Rovers FC
15 5MF Seb Brundenbrit 28 Senya Olinket FK
16 5MF Erik Kamp 30 Senya Spazma Ƨonenčer FK
17 5MF Mark Bentgor 29 Senya Kateki Blavisen FK
18 7FW Jan Jankola 27 Senya Svorgas Knights FC
19 1GK Sebastian Rheine 26 Kingdom of Coria FK Glasbridž Junajted
20 7FW Tobias Lehrer 24 Lamantia AFC Colgrad

Srbozemska

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Igor Lazić 26 Srbozemska Niška Zvezda
2 3DF Stefan Nikolić 22 Kingdom of Coria FK Ravna
3 3DF Vlado Janković 27 Srbozemska FK Srbograd
4 3DF Filip Stojiković 27 Srbozemska Niška Zvezda
5 3DF Vukajlo Urošević 29 Srbozemska Niška Zvezda
6 5MF Todor Mijatović 29 Srbozemska Borac Kraj
7 5MF Radomir Ristić 26 Srbozemska Niška Zvezda
8 5MF Vojkan Pejić 30 Srbozemska FK Srbograd
9 7FW Brajko Pejić 23 Srbozemska Borac Kraj
10 7FW Budimir Janković 22 Srbozemska Niška Zvezda
11 7FW Andraj Apostolević 24 Florian Republic Stonehall Hotspur
12 1GK Živojin Antić 27 Srbozemska Borac Kraj
13 3DF Draško Bačić 20 Srbozemska Borac Kraj
14 3DF Grgur Obradović 32 Srbozemska FK Srbograd
15 3DF Kostadin Savić 24 Srbozemska Niška Zvezda
16 5MF Nemanja Tasić 20 Srbozemska Niška Zvezda
17 5MF Marko Milić Urošević 24 Srbozemska Borac Kraj
18 5MF Zvonko Rakočević 28 Srbozemska FK Palanka
19 7FW Radoš Jocić 33 Srbozemska FK Palanka
20 7FW Danko Mandić 25 Srbozemska Merak Niš

Group B

Alduria

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Jean-Alain Foucault 29 Alduria Carrillo Fury
2 3DF Maxime Sion 30 Craitland Cherry Trees FC
3 3DF Ulrich Olson 30 Alduria Gramercy Titans
4 5MF Jean-Pierre d'Oliviera 29 Senya Urzi Magalatska FK
5 3DF Peter O'Reilly 25 Alduria Aldurian Army FC
6 3DF Loïc Montraneau 29 Alduria Imperial FC
7 5MF François Bousquet 31 Florian Republic Northcliff United
8 5MF Tamer Modrem 29 Craitland Eĵars Town FC
9 7FW Álexis Carrasco 31 Mercury May Wanderers
10 5MF Robert Peck 29 Alduria Piriya FC
11 5MF Javier de la Fuente 27 Alduria Punta Santiago FC
12 5MF Marius Henry 25 Alduria Tudela Stampede
13 1GK Tim Adossi 29 Alduria Punisher FC
14 7FW Omar Meeks 26 Alduria Ahvaz United FC
15 3DF Roland Théard 27 Craitland Cherry Trees FC
16 3DF Gaizka Intxausti 31 Alduria Altus FC
17 5MF Vincent Chertrand-Pernet 27 Craitland Biulya äqi Jedu FC
18 7FW Andrew Miller 27 Mercury Tow Law FC
19 7FW Oliver Adamson 29 Alduria Behaurnais Tigers
20 3DF Michel Simoneaux 31 Alduria Pirates FC

Jingdao

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Noel Zidikit 27 Lamantia King's Lynn Town FC
2 3DF Ram Narasimyam 30 Jingdao Helliar Brigantes
3 3DF Wi Lungcheng 26 Jingdao Daocheng FC
4 3DF Ong Yimsun 23 Jingdao Daocheng FC
5 3DF Chen Baoxian 31 Tellia AC Scoglitto
6 5MF Lim Taodong 31 Jingdao Daocheng FC
7 5MF Yao Tsutang 30 Craitland Róndlinga Diamonds FC
8 5MF Qing Husan 21 Jingdao Xiacheng Shining Light
9 7FW Tahara Shinwa 24 Jingdao Xiacheng Shining Light
10 7FW Li Dongzhua 22 Jingdao Daocheng FC
11 7FW Cyprianus Julius 30 Senya Urzi Magalatska FK
12 7FW Xiao Hoang 25 Jingdao Daocheng FC
13 1GK Ning Yuwen 29 Jingdao Daocheng FC
14 7FW Nürmeddinjiying 17 Jingdao FC Rouganqunshan Steppe
15 3DF Danny Zhing 27 Senya Spartak Jogasim FC
16 3DF Lin Haodong 33 Merenolitovina Maccabiah Klymenburg
17 3DF Geng Zhi 20 Mercury Mullen Albion
18 5MF Wu Huo 18 Jingdao XS Daocheng FC
19 5MF Fezdan Ogbonna 27 Jingdao Eastside Vagabondi
20 5MF Fung Tsuchao 29 Jingdao Xiacheng Shining Light

Lakkvia

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Olle Tolonen 28 Lakkvia FC Kaupang
2 3DF Marco Veitonen 26 Lakkvia FC Kaupang
3 3DF Eirik Vanadisarson 30 Lakkvia FC Huyenkula
4 3DF Ketil av Silmahamnum 27 Craitland Biulya äqi Jedu FC
5 3DF Prikka Niinästö 25 Lakkvia FC Kaupang
6 5MF Thomas Päuu 28 Lakkvia Kuusikymmentäviis Valboomuus
7 5MF Frankäya Kischt 26 Lakkvia Frostborg Hurmu
8 5MF Sfein Lideraijun 33 Lakkvia Huyenkula 07 Sport
9 7FW Kristján Viðarsson 32 Craitland Kealb FC
10 5MF Tommy Gamst-Pedersen 34 Passas Zidado West United
11 5MF Freddie Vorgensen 31 Senya Park Prinsipa FK
12 5MF Kalvin Kaalus 24 Lakkvia Kuusikymmentäviis Valboomuus
13 1GK Jyrki Palaveinen 33 Lakkvia Huyenkula 07 Sport
14 5MF Einar Finbossen 23 Lakkvia FC Huyenkula
15 5MF Teemu Rautiainen 34 Lakkvia FC Huyenkula
16 7FW Mika Førvossen 24 Senya FK Tiga
17 7FW Tahvo Kilpi 26 Lakkvia FC Kaupang
18 3DF Nikko Kereinen 25 Lakkvia Frostborg Hurmu
19 3DF Tamas Paaleiie 28 Lakkvia Hurmu International
20 3DF Naki Iyäa 24 Lakkvia Kuusikymmentäviis Valboomuus

Group C

Kingdom of Coria

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Sašo Fornezi 34 Mercury Cook Island FC
2 3DF Vladica Vasić 25 Kingdom of Coria FK Sartid
3 3DF Miloš Antić 26 Kingdom of Coria FK Glasbridž Junajted
4 3DF Danijel Despotović 29 Kingdom of Coria Plava Zvezda Grendbej
5 3DF Dušan Đokić 22 Kingdom of Coria FK Sartid
6 5MF Saša Pešić 23 Kingdom of Coria Plava Zvezda Grendbej
7 5MF Niko Jeglič 35 Kingdom of Coria Partizan Averna
8 5MF Andraž Kim 33 Senya Kateki Blavisen FK
9 7FW Aleksandar Mileusnić 23 Kingdom of Coria Partizan Averna
10 7FW Martin Ćorluka 27 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
11 7FW Nemanja Ahčev 23 Birgeshir Mëzal Birlæşňi FK
12 1GK Stefan Paklar 23 Kingdom of Coria Plava Zvezda Grendbej
13 3DF Sveto Brečko 33 Tellia Romero Sport
14 3DF Đorđe Nešić 25 Kingdom of Coria Plava Zvezda Grendbej
15 3DF Nikola Tomić 22 Kingdom of Coria Mornari Averna
16 5MF Robert Zabavnik 33 Kingdom of Coria Plava Zvezda Grendbej
17 5MF Sreten Kuzmanović 24 Kingdom of Coria FK Glasbridž Junajted
18 7FW Goran Vrhunc 27 Tellia FC Fiorecittà
19 7FW Lubomír Jelić 30 Kingdom of Coria FK Sartid
20 7FW Uroš Kocić 26 Craitland Zekäbelóman Kahthajtensen FC

Krasnarus

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Kung Bobing 25 Krasnarus Merku Kuregred
2 3DF Irin Šerunič 31 Krasnarus Nuví Pelezu FK
3 3DF Wing Yebang 25 Krasnarus Nuví Pelezu FK
4 3DF Marco Ruticus 27 Krasnarus Merku Kuregred
5 3DF Jen Merfil 22 Krasnarus Merku Kuregred
6 5MF Emer Chúty 37 Krasnarus Nuví Pelezu FK
7 5MF Rislen Sumutuv 26 Krasnarus Merku Kuregred
8 5MF Merku Drustinuv 25 Krasnarus Telemart Vudin
9 5MF Srbijo Radmanović 25 Krasnarus KFK Dijaspora
10 7FW Merku Durmel 23 Krasnarus Merku Kuregred
11 7FW David Gulley 28 Kingdom of Coria Partizan Averna
12 1GK Merku Džetiluv 25 Krasnarus Nuví Pelezu FK
13 3DF Merten Kuluv 24 Krasnarus Merku Kuregred
14 3DF Radman Nikolič 24 Krasnarus KFK Dijaspora
15 3DF Pevul Seduvske 24 Krasnarus Merku Kuregred
16 5MF Marko Grozdanovic 32 Krasnarus KFK Dijaspora
17 7FW Demjen Čukčič 26 Krasnarus KFK Dijaspora
18 7FW Babek Babovič 25 Krasnarus KFK Dijaspora
19 7FW Erip Stukič 27 Kingdom of Coria FK Radnik Avas
20 3DF Mehmet Stürmel 23 Krasnarus Nuví Pelezu FK

Los Liberados

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Fernando Ugar 25 Los Liberados Atlético Nacional
2 3DF Vicente Tinajero 25 Los Liberados Atlético Nacional
3 3DF Conrado Nuno 25 Los Liberados Universitario F.C.
4 3DF Apolinar Vayo 24 Los Liberados Atlético Nacional
5 3DF Toño Jarquin 27 Los Liberados Atlético Nacional
6 5MF Óscar Godino 29 Los Liberados Club del Sud
7 5MF Aarón Pedroza 28 Los Liberados Atlético Nacional
8 5MF Reynaldo Dorado 22 Los Liberados Universitario F.C.
9 7FW Henrique Costa Soliman 19 Los Liberados Atlético Nacional
10 7FW Fernando Diaz 23 Los Liberados Atlético Nacional
11 5MF Javier Avellaneda 26 Los Liberados Cristina Loros
12 1GK Horacio Angeles 28 Los Liberados Club del Sud
13 3DF Marcos Aquino 27 Los Liberados Atlético Nacional
14 3DF Urbano Gallardo 28 Los Liberados Universitario F.C.
15 3DF Domingo De Paz 25 Los Liberados Universitario F.C.
16 5MF Bartolomé Teran 24 Los Liberados Atlético Nacional
17 5MF Augusto Degollado 26 Los Liberados Espada de San Pedro
18 5MF Emerico Villarreal 29 Los Liberados Club del Sud
19 7FW Clemente Zambrano 23 Los Liberados Universitario F.C.
20 7FW Adrián De Avila 25 Los Liberados Club del Sud

Group D

Freeland

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Cyryl Wieczorek 30 Senya Dallin Students' Union FK
2 3DF Ryszard Szewc 23 Freeland FC Polonia Viten
3 3DF Jørgen Johansen 26 Florian Republic Birmingham United
4 3DF Andrzej Szpak 26 Florian Republic Birmingham United
5 3DF Jakub Baran 20 Freeland Sandecjana Pnica
6 5MF Kazimierz Nowak 31 Tellia Ocula ASC
7 7FW Szymon Woźniak 26 Kingdom of Coria FK Radnik Avas
8 5MF Tomasz Kaźmierczak 25 Senya FC Tiga Toroni
9 7FW Robert Laskowski 21 Florian Republic Northcliff United
10 5MF Jarosław Brzęczyszczykiewicz 29 Craitland Eĵars Town FC
11 5MF Adam Brzeziński 22 Kingdom of Coria FK Radnik Avas
12 7FW Kazimierz Kowalewski 33 Talenore Lokomotiv Marwarad Shahr
13 1GK Wojciech Szczepaniak 26 Florian Republic Birmingham United
14 7FW Robert Lewałowski 27 Senya CFC Svorgas
15 3DF Marcin Markowski 26 Freeland OKS Oder Opolla
16 7FW Dominik Cetnarski 20 Freeland OKS Oder Opolla
17 5MF Craig Arnatowicz 28 North Antarctica South Amsterdam Phoenix
18 5MF Piotr Dudek 26 Florian Republic Northcliff Football Club
19 3DF Aron Rafn 26 Florian Republic Birmingham United
20 5MF Robert Kuzaków 28 Senya Dragon Hall United FC

Raspur

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Abbas Elaheh Charmchi Cheremshar 19 Raspur Raspur Militants
2 3DF Gewarkis Sassavian 33 Zandarijn AFC Hamstadt
3 3DF Sarkis Sadovian 35 Zandarijn Grenstad Verenigd FC
4 3DF Veil Mehoniel 34 North Antarctica A.C. Napianeso
5 5MF Aprem Neil 31 Craitland Cherry Trees FC
6 5MF Jacques Modrem 26 Florian Republic Northcliff United
7 5MF Mohamed Salabsaab 34 Zandarijn AFC Hamstadt
8 5MF Ammanoel Esho Hanna 36 Tellia Ocula ASC
9 5MF Ya'qub Izo Shakko 31 Merenolitovina Maccabiah Klymenburg
10 5MF Jair Ali 26 North Antarctica Real Murcia
11 5MF Sulei Meqba 27 North Antarctica FC Murcia
12 7FW Sfeir Kheldumeh 28 Craitland Cherry Trees FC
13 7FW Amwar Hussein 24 Elwynn Farvælska
14 7FW Rodriguinho 29 North Antarctica FC Murcia
15 7FW Ali Chaaban 26 North Antarctica Batave Livingston United
16 7FW Ahmad Vesayhudramian 32 North Antarctica Central Bank Livingston
17 7FW Masoud Takriti 26 Jingdao Maccabi Telavega
18 1GK Yasser Naheed Charmchi Cheremshar 19 Raspur Raspur Militants
19 3DF Ayaz Mitra Darzi Cheremshar 19 Raspur Raspur Militants
20 3DF Masoumeh Jalal Jamshidi Cheremshar 19 Raspur Raspur Militants

Senya

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Sileman Bɏankarlënœ 25 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
2 3DF Bɏëder Volinsk 24 Senya Kateki Blavisen FK
3 3DF Aleks Mëa 25 Senya Jogasim Revolution FC
4 3DF Jær Van Kotrisbond 31 Craitland Eĵars Town FC
5 3DF Harë Ëgermarč 29 Senya Urzi Magalatska FK
6 5MF Jan Maytek 27 Senya Jogasim Revolution FC
7 5MF Domonik Ƨarkœvič 30 Senya Urzi Magalatska FK
8 5MF Markœ Minyorletsken 30 Senya Kateki Blavisen FK
9 7FW Alesandrœ Danetskë 27 Senya Jogasim Revolution FC
10 7FW Kiket Volinsk 24 Senya Kateki Blavisen FK
11 5MF Ƨinkœ Zvet 29 Craitland Sverige Tiem FC
12 1GK Æden Rinforgetskarlos 30 Senya Urzi Magalatska FK
13 5MF Barnaby Hands 23 Senya Urzi Magalatska FK
14 7FW Jack Smith 24 Craitland Eĵars Town FC
15 3DF Rödë Vankarlënœ 32 Senya Urzi Magalatska FK
16 3DF Maksim Ĵerzënyœ 31 Senya Kateki Blavisen FK
17 3DF Nat Grezem 26 Senya Urzi Magalatska FK
18 5MF Alexander Micheual-Nxamanx 26 Senya Sitizōnas Bɏer Moroni FK
19 5MF Matthew Wilks 25 Lamantia King's Lynn Town FC
20 7FW Lökas Vrandela 28 Senya Urzi Magalatska FK