2020–21 EMUFA Cup
From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
The 2020–21 EMUFA Cup is the ninth edition of the EMUFA Champions' League, which began on 7 October 2020 with the group stage and will culminate with the final in May 2021. Twenty-four teams participated in the competition from seventeen nations.
List of qualified teams
Group Stage
Group A
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mercury City | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
Phinbellan Boer Super Reds FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Avanunasiaq Ajugaasoq | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group A results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group B
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tow Law FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
St John’s FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
FC Chinchasuyu Judah | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group A results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group C
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lokomotiv Marwarad Shahr | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
FC Spartak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Ersoy State Football Academy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group A results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group D
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miyaji FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
Gyeongju FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Pyrax United | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group A results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group E
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaceres CF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
Frontier Bison FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Sårensby FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group A results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group F
Group G
Group H
Knock-out stages
Round of 16
|
|