2020–21 AEFA Cup: Difference between revisions
From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
Line 843: | Line 843: | ||
|TTA_w=0|TTA_d=0|TTA_l=0|TTA_f=0|TTA_a=0 | |TTA_w=0|TTA_d=0|TTA_l=0|TTA_f=0|TTA_a=0 | ||
}} | }} | ||
{{collapse top|Group | {{collapse top|Group G results|left=true|bg=#F0F2F5}} | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =7 October 2020 | |date =7 October 2020 |
Revision as of 19:51, 15 October 2020
The 2020–21 AEFA Cup will be the eighth edition of the AEFA Cup, which will begin on 7 October 2020 with the group stage and will culminate with the final in May 2021. Thirty-two teams will participate in the competition from seventeen nations.
List of qualified teams
Group stage
Group A
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FC Huyenkula | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
1674 Maraşspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Constancian Navy FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Meiridosa United | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group A results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group B
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dragonmoor FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
DPR | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Athletic Slavers Social Club | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Bèuʐwàtûÿða̭ FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group B results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group C
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sitizōnas Bɏer Moroni FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
Idalar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Keşla Kızılordu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
FC Sport | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group C results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group D
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northcliff City | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
AS Viola Tiana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Victoria Clippers SC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Florian Eura Police | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group D results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group E
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Stonehall Hotspur | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
Huyenkula 07 Sport | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Gramercy Titans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Paqtaqür Gürbançybaq | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group E results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group F
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FC Fiskjarmannastrand | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
XS Daocheng FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
St. Cloud Timbers SC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Vinopolis Vipers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group F results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group G
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dyas Scitenhima Ĵets FK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Advances to round of 16 |
Hantian Bluestar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Constancian Air Force FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Group G results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group H
Knock-out stages
|
|