United Kingdom of Meckelnburgh/mk: Difference between revisions
From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 2: | Line 2: | ||
{{XC nation}} | {{XC nation}} | ||
= Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs = | = Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs = | ||
{| class="infobox vcard geography" style="width:320px; font-size:95%;" | |||
| colspan="2" style="text-align:center;" |<big>'''Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs'''</big> | |||
|- class="mergedrow" | |||
| colspan="2" style="text-align:center;" |''United Kingdom of Meckelnburgh'' ([[Istvanistani language|iv]]) | |||
|- | |||
| colspan="2" | | |||
{| width="100%" style="text-align:center; margin:0 auto; background:none;" | |||
| align="center" style="width:50%; border:0; vertical-align:middle;" |[[File:Meckelnburgh_flag.png|133x133px]] | |||
'''Ƀaan''' | |||
| align="center" style="width:50%; border:0; vertical-align:middle;" |[[File:United_Kingdom_of_Meckelnburgh_coat_of_arms.png|85x85px]] | |||
[[Coat of arms of Meckelnburgh|Greater Coat of Arms]] | |||
|} | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| colspan="2" align="center" |[[File:Meckelnburgh_map_2.png|250x250px]] | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |'''<span class="plainlinks">[https://hub.mn/forum/viewtopic.php?f=2&t=7298 ''Map versions'']</span>''' | |||
| align="left" |17.6.1– | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''Höudstad''' | |||
än gruutste stad | |||
| align="left" |Aleksanðrijëkje | |||
|- | |||
| align="left" |'''[[Language|''Official languages'']]''' | |||
| align="left" |Gemeinspraak · Mächeleböörchsch | |||
|- | |||
| align="left" |'''Staatkeerk''' | |||
| align="left" |Keerk Mächeleböörchs | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''[[wikipedia:Demonym|''Demonyms'']]''' | |||
| align="left" |Mächeleböörcher | |||
|- | |||
|'''Läenð''' | |||
|Mächeleböörch | |||
Ƀästingbosser | |||
Zalem | |||
IJslaand | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''[[Form of government|''Government'']]''' | |||
| align="left" |Gruundwetlek moonarchij | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |• Moonarch | |||
| align="left" |[[Ĉielero III]] | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |• Dolfein | |||
| align="left" |Prijnz Vilhelmo | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''''Formation''' <small>([[Norton calendar|Norton]])</small>'' | |||
| | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |''Meckelnburgh admitted to the [[Micras Cartography Society]]'' | |||
| align="left" |13.V.{{AN|1685}} | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |''Annexation of Salem'' | |||
| align="left" |20.XIV.{{AN|1685}} | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |''Ratification of the Articles of Perpetual Union'' | |||
| align="left" |23.XIII.{{AN|1709}} | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''''Area''''' | |||
|''497,323 km<sup>2</sup> (192,016 sqmi)'' | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''Beƀoolking''' | |||
|8,609,430 | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''''[[wikipedia:GDP|GDP]]''''' | |||
|₢413 mijljaar | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''[[wikipedia:Currency|''Currency'']]''' | |||
| align="left" |[[Meckelnburgh rixdollar|Rixdollar]] (Ʀ) (MBD) | |||
|- | |||
| align="left" |'''[[Coordinated Micras Time|''Time zones'']]''' | |||
| align="left" |CMT-3 (BST), CMT-1 (MBT), CMT+0 (IST) | |||
|- | |||
| align="left" |'''Aafkorting''' | |||
| align="left" |KMB | |||
|} | |||
Het '''Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs''' ('''Mächeleböörch''') is e zälfstandech land ijn nuurdelek [[Apollonia|Apollonijë]]<sup>(iv)</sup> dat zijch aan þe nuurdpoolsirkel beƀind. Þe beƀoolking þes kööningdoms is mij äs 8 mijljuun ijnwuners. Het ƀereineg kööningdom is een gruundwetlek moonarchij än þe moonarch Mächeleböörchs is Kööning [[Ĉielero III]]<sup>(iv)</sup>. Þ'n höudstad än þe gruutste stad is [[Alexandretta|Aleksanðrijëkje]]<sup>(iv)</sup>. | Het '''Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs''' ('''Mächeleböörch''') is e zälfstandech land ijn nuurdelek [[Apollonia|Apollonijë]]<sup>(iv)</sup> dat zijch aan þe nuurdpoolsirkel beƀind. Þe beƀoolking þes kööningdoms is mij äs 8 mijljuun ijnwuners. Het ƀereineg kööningdom is een gruundwetlek moonarchij än þe moonarch Mächeleböörchs is Kööning [[Ĉielero III]]<sup>(iv)</sup>. Þ'n höudstad än þe gruutste stad is [[Alexandretta|Aleksanðrijëkje]]<sup>(iv)</sup>. | ||
Revision as of 08:09, 27 December 2025
Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs
| Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs | |||
| United Kingdom of Meckelnburgh (iv) | |||
| |||
| Map versions | 17.6.1– | ||
| Höudstad
än gruutste stad |
Aleksanðrijëkje | ||
| Official languages | Gemeinspraak · Mächeleböörchsch | ||
| Staatkeerk | Keerk Mächeleböörchs | ||
| Demonyms | Mächeleböörcher | ||
| Läenð | Mächeleböörch
Ƀästingbosser Zalem IJslaand | ||
| Government | Gruundwetlek moonarchij | ||
| • Moonarch | Ĉielero III | ||
| • Dolfein | Prijnz Vilhelmo | ||
| Formation (Norton) | |||
| Meckelnburgh admitted to the Micras Cartography Society | 13.V.1685 AN | ||
| Annexation of Salem | 20.XIV.1685 AN | ||
| Ratification of the Articles of Perpetual Union | 23.XIII.1709 AN | ||
| Area | 497,323 km2 (192,016 sqmi) | ||
| Beƀoolking | 8,609,430 | ||
| GDP | ₢413 mijljaar | ||
| Currency | Rixdollar (Ʀ) (MBD) | ||
| Time zones | CMT-3 (BST), CMT-1 (MBT), CMT+0 (IST) | ||
| Aafkorting | KMB | ||
Het Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs (Mächeleböörch) is e zälfstandech land ijn nuurdelek Apollonijë(iv) dat zijch aan þe nuurdpoolsirkel beƀind. Þe beƀoolking þes kööningdoms is mij äs 8 mijljuun ijnwuners. Het ƀereineg kööningdom is een gruundwetlek moonarchij än þe moonarch Mächeleböörchs is Kööning Ĉielero III(iv). Þ'n höudstad än þe gruutste stad is Aleksanðrijëkje(iv).
Eerdrijkkünde
Aal het kööningdom beƀind zijch aan þ'n Nuurdpoolzij(iv). Mächeleböörch umƀät 't Genflaandsch Sjijreilaand(iv), þ'n Treinorsjen Arsjijpel än 't Glanuurkijëilaand. Het kööningdom umƀät ooch 't Ƀijftechwappitijseilaand, 't Esþareilaand(iv) än 't Jälandsch Sjijreilaand.