United Kingdom of Meckelnburgh/mk: Difference between revisions
From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
| (16 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
| Line 1: | Line 1: | ||
{{MTO Article}} | {{MTO Article}} | ||
{{XC nation}} | {{XC nation}} | ||
= Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs = | {| class="wikitable" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center; font-size:100%" | ||
Het '''Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs''' ('''Mächeleböörch''') is e zälfstandech land ijn nuurdelek [[Apollonia| | |[[File:Language icon.png|frameless|25x25px]] Read this article '''[[United Kingdom of Meckelnburgh|in Istvanistani]]''' | ||
|} | |||
{| class="infobox vcard geography" style="width:320px; font-size:95%;" | |||
| colspan="2" style="text-align:center;" |<big>'''Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs'''</big> | |||
|- class="mergedrow" | |||
| colspan="2" style="text-align:center;" |''United Kingdom of Meckelnburgh'' ([[Istvanistani language|iv]]) | |||
|- | |||
| colspan="2" | | |||
{| width="100%" style="text-align:center; margin:0 auto; background:none;" | |||
| align="center" style="width:50%; border:0; vertical-align:middle;" |[[File:Meckelnburgh_flag.png|133x133px]] | |||
'''Ƀaan''' | |||
| align="center" style="width:50%; border:0; vertical-align:middle;" |[[File:United_Kingdom_of_Meckelnburgh_coat_of_arms.png|85x85px]] | |||
[[Coat of arms of Meckelnburgh|Greater Coat of Arms]] | |||
|} | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| colspan="2" align="center" |[[File:Meckelnburgh_map_2.png|250x250px]] | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |<span class="plainlinks">'''Laandkaartƀärzijs'''</span> | |||
| align="left" |17.6.1– | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''Höudstad'''<br>än gruutste stad | |||
| align="left" |Aleksanðrijèkje | |||
|- | |||
| align="left" |'''Offijzjeel tale''' | |||
| align="left" |Gemeinspraak · Mächeleböörchsch | |||
|- | |||
| align="left" |'''Staatkeerk''' | |||
| align="left" |Keerk Mächeleböörchs | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''IJnwunersnaam''' | |||
| align="left" |Mächeleböörcher | |||
|- | |||
|'''Läenð''' | |||
|{{flagicon image|Meckelnburgh flag.png}} Mächeleböörch<br>{{flagicon image|Branniboria flag.png}} Ƀästingbosser<br>{{flagicon image|Salem flag.png}} Zalem<br>{{flagicon image|Iselande flag.png}} IJslaand | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''Staatƀürm''' | |||
| align="left" |Gruundwetlek moonarchij | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |• Moonarch | |||
| align="left" |Ĉielero III | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |• Dolfein | |||
| align="left" |Prijnz Vilhelmo | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''Gezjijdenis''' <small>([[Norton calendar|Norton]])</small> | |||
| | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |Ƀürming | |||
| align="left" |13.V.{{AN|1685}} | |||
|- class="mergedrow" | |||
| align="left" |Eewöörðing | |||
| align="left" |15.XII.{{AN|1728}} | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''Opperƀlak''' | |||
|574,100 km<sup>2</sup> | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''IJnwuners''' | |||
|9,847,918 | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''BBP''' | |||
|₢413 mijljaar | |||
|- class="mergedtoprow" | |||
| align="left" |'''Müünteenheed''' | |||
| align="left" |Rixdollar (Ʀ) (MBD) | |||
|- | |||
| align="left" |'''Tijdzaanes''' | |||
| align="left" |CMT-3 (BST), CMT-1 (MBT), CMT+0 (IST) | |||
|- | |||
| align="left" |'''Aafkorting''' | |||
| align="left" |KMB | |||
|} | |||
Het '''Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs''' ('''Mächeleböörch''') is e zälfstandech land ijn nuurdelek [[Apollonia|Apollonijè]]<sup>(iv)</sup> dat zijch aan þe nuurdpoolsirkel beƀind. Het kööningdom heet mij äs 9.8 mijljuun ijnwuners. Het ƀereineg kööningdom is een gruundwetlek moonarchij än þe moonarch Mächeleböörchs is Kööning [[Ĉielero III]]<sup>(iv)</sup>. Þ'n höudstad än þe gruutste stad is [[Alexandretta|Aleksanðrijèkje]]<sup>(iv)</sup>. | |||
== Eerdrijkkünde == | == Eerdrijkkünde == | ||
Aal het kööningdom beƀind zijch aan þ'n [[Northern Sea|Nuurdpoolzij]]<sup>(iv)</sup>. Mächeleböörch umƀät 't [[Genevelond Peninsula|Genflaandsch Sjijreilaand]]<sup>(iv)</sup>, þ'n Treinorsjen Arsjijpel än 't | Aal het kööningdom beƀind zijch aan þ'n [[Northern Sea|Nuurdpoolzij]]<sup>(iv)</sup>. Mächeleböörch umƀät 't [[Genevelond Peninsula|Genflaandsch Sjijreilaand]]<sup>(iv)</sup>, þ'n Treinorsjen Arsjijpel än 't Glanuurkijèilaand. Het kööningdom umƀät ooch 't Ƀijftechwappiðijseilaand, 't [[Esthar|Esþareilaand]]<sup>(iv)</sup> än 't Jälandsch Sjijreilaand. | ||
[[Category:Nations]] | [[Category:Nations]] | ||
[[Category:Meckelnburgh]] | [[Category:Meckelnburgh]] | ||
[[Category:Articles in Meckelnish]] | [[Category:Articles in Meckelnish]] | ||
Latest revision as of 20:49, 8 January 2026
| Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs | |||
| United Kingdom of Meckelnburgh (iv) | |||
| |||
| Laandkaartƀärzijs | 17.6.1– | ||
| Höudstad än gruutste stad |
Aleksanðrijèkje | ||
| Offijzjeel tale | Gemeinspraak · Mächeleböörchsch | ||
| Staatkeerk | Keerk Mächeleböörchs | ||
| IJnwunersnaam | Mächeleböörcher | ||
| Läenð | |||
| Staatƀürm | Gruundwetlek moonarchij | ||
| • Moonarch | Ĉielero III | ||
| • Dolfein | Prijnz Vilhelmo | ||
| Gezjijdenis (Norton) | |||
| Ƀürming | 13.V.1685 AN | ||
| Eewöörðing | 15.XII.1728 AN | ||
| Opperƀlak | 574,100 km2 | ||
| IJnwuners | 9,847,918 | ||
| BBP | ₢413 mijljaar | ||
| Müünteenheed | Rixdollar (Ʀ) (MBD) | ||
| Tijdzaanes | CMT-3 (BST), CMT-1 (MBT), CMT+0 (IST) | ||
| Aafkorting | KMB | ||
Het Ƀereineg Kööningdom Mächeleböörchs (Mächeleböörch) is e zälfstandech land ijn nuurdelek Apollonijè(iv) dat zijch aan þe nuurdpoolsirkel beƀind. Het kööningdom heet mij äs 9.8 mijljuun ijnwuners. Het ƀereineg kööningdom is een gruundwetlek moonarchij än þe moonarch Mächeleböörchs is Kööning Ĉielero III(iv). Þ'n höudstad än þe gruutste stad is Aleksanðrijèkje(iv).
Eerdrijkkünde
Aal het kööningdom beƀind zijch aan þ'n Nuurdpoolzij(iv). Mächeleböörch umƀät 't Genflaandsch Sjijreilaand(iv), þ'n Treinorsjen Arsjijpel än 't Glanuurkijèilaand. Het kööningdom umƀät ooch 't Ƀijftechwappiðijseilaand, 't Esþareilaand(iv) än 't Jälandsch Sjijreilaand.