2016–17 Corian Cup: Difference between revisions
From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
Kingdomcoria (talk | contribs) m (→Final) |
No edit summary |
||
Line 21: | Line 21: | ||
==First Round== | ==First Round== | ||
{{Two leg start}} | {{Two leg start}} | ||
{{Two leg result|'''Rendzeri Grendbej'''||2–2 | {{Two leg result|'''Rendzeri Grendbej'''||2–2<br> 2–1 {{pens}}|FK Astara||0–2|2–0<br> {{aet}}}} | ||
{{Two leg result|FK Sartid||3–3 | {{Two leg result|FK Sartid||3–3<br> 1–3 {{pens}}|'''FK Anglonija'''||0–2|3–1<br> {{aet}}}} | ||
{{Two leg result|Partizan Averna||0–4|'''FK Spartak Mitrovska'''||0–1|0–3}} | {{Two leg result|Partizan Averna||0–4|'''FK Spartak Mitrovska'''||0–1|0–3}} | ||
{{Two leg result|FK Lednik||1–3|'''FK Energija Malingre'''||1–2|0–1}} | {{Two leg result|FK Lednik||1–3|'''FK Energija Malingre'''||1–2|0–1}} | ||
{{Two leg result|'''Plava Zvezda Grendbej'''||2–2 | {{Two leg result|'''Plava Zvezda Grendbej'''||2–2<br> 2–0 {{pens}}|FK Mitrovska||1–0|1–2<br> {{aet}}}} | ||
{{Two leg result|FK Ravna||0–2|'''Glasbridž Junajted'''||0–2|0–0}} | {{Two leg result|FK Ravna||0–2|'''Glasbridž Junajted'''||0–2|0–0}} | ||
{{Two leg result|'''Mornari Averna'''||4–2|Spartak Toplica||3–0|1–2}} | {{Two leg result|'''Mornari Averna'''||4–2|Spartak Toplica||3–0|1–2}} |
Latest revision as of 14:29, 2 August 2019
Country | Kingdom of Coria | ||
---|---|---|---|
Teams | 16 | ||
Champions | Plava Zvezda Grendbej | ||
Runners-up | FK Energija Malingre | ||
Matches played | 29 | ||
Goals scored | 80 (2.76 per match) | ||
|
The 2016–17 Corian Cup was the first edition of the Corian Cup. 16 teams participated.
First Round
Team 1 | Agg. | Team 2 | 1st leg | 2nd leg |
---|---|---|---|---|
Rendzeri Grendbej | 2–2 2–1 (pens) |
FK Astara | 0–2 | 2–0 (a.e.t.) |
FK Sartid | 3–3 1–3 (pens) |
FK Anglonija | 0–2 | 3–1 (a.e.t.) |
Partizan Averna | 0–4 | FK Spartak Mitrovska | 0–1 | 0–3 |
FK Lednik | 1–3 | FK Energija Malingre | 1–2 | 0–1 |
Plava Zvezda Grendbej | 2–2 2–0 (pens) |
FK Mitrovska | 1–0 | 1–2 (a.e.t.) |
FK Ravna | 0–2 | Glasbridž Junajted | 0–2 | 0–0 |
Mornari Averna | 4–2 | Spartak Toplica | 3–0 | 1–2 |
FK Obalska '16 | 2–1 | FK Radnik Avas | 2–0 | 0–1 |
Second Round
Team 1 | Agg. | Team 2 | 1st leg | 2nd leg |
---|---|---|---|---|
Rendzeri Grendbej | 7–3 | FK Anglonija | 2–2 | 5–1 |
FK Spartak Mitrovska | 3–4 | FK Energija Malingre | 1–2 | 2–2 |
Plava Zvezda Grendbej | 4–2 | Glasbridž Junajted | 3–0 | 1–2 |
Mornari Averna | 4–5 | FK Obalska '16 | 0–2 | 4–3 |
Semi-finals
Team 1 | Agg. | Team 2 | 1st leg | 2nd leg |
---|---|---|---|---|
Rendzeri Grendbej | 1–4 | FK Energija Malingre | 1–2 | 0–2 |
Plava Zvezda Grendbej | 6–0 | FK Obalska '16 | 4–0 | 2–0 |