2020 Copa Apollonia qualification: Difference between revisions
From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
Tag: Undo |
(→Group D: CON or LIB guaranteed 18 points) |
||
(6 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 6: | Line 6: | ||
{{Col-begin}} | {{Col-begin}} | ||
{{Col-2/3}} | {{Col-2/3}} | ||
{| | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=98% | ||
| | |||
|team1=ALD|team2=LKV|team3=OIL|team4=REU|team5=DUR|team6=AND | |||
|qual_1=Advances to [[2020 Copa Apollonia|finals]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |||
|qual_3= |rows_3=1 | |||
|qual_4=Unable to qualify |rows_4=3 |qual_4c=red | |||
|ALD_name={{Team flag|Alduria|football}} | |||
|OIL_name={{Team flag|Alrig|football}} | |||
|DUR_name={{Team flag|Dura|football}} | |||
|LKV_name={{Team flag|Lakkvia|football}} | |||
|REU_name={{Team flag|Réunion|football}} | |||
| | |AND_name={{Team flag|Saint Andre|football}} | ||
| | |||
| | |ALD_w=9|ALD_d=0|ALD_l=0|ALD_f=28|ALD_a=5 |ALD_c=green | ||
|OIL_w=5|OIL_d=0|OIL_l=4|OIL_f=12|OIL_a=13 |OIL_line=green top | |||
| | |DUR_w=1|DUR_d=2|DUR_l=6|DUR_f=6|DUR_a=15 |DUR_c=red | ||
| | |LKV_w=6|LKV_d=0|LKV_l=3|LKV_f=16|LKV_a=7 | ||
|REU_w=3|REU_d=2|REU_l=4|REU_f=9|REU_a=12 |REU_c=red | |||
|AND_w=0|AND_d=2|AND_l=7|AND_f=6|AND_a=25 |AND_c=red | |||
| | |||
}} | |||
|9|| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
{{Col-3}} | {{Col-3}} | ||
{| | {{Results grid | ||
| | |||
|team1=ALD|team2=LKV|team3=OIL|team4=REU|team5=DUR|team6=AND | |||
| | |||
|ALD_name={{Team flag|Alduria|flag}} | |||
|OIL_name={{Team flag|Alrig|flag}} | |||
|DUR_name={{Team flag|Dura|flag}} | |||
|2–1 | |LKV_name={{Team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|3–1 | |REU_name={{Team flag|Réunion|flag}} | ||
| | |AND_name={{Team flag|Saint Andre|flag}} | ||
|3–0 | |||
| | |ALD_OIL= 4–0 |ALD_DUR= 2–1 |ALD_LKV= 3–1 |ALD_REU= |ALD_AND= 3–0 | ||
|OIL_ALD= 2–3 |OIL_DUR= 1–0 |OIL_LKV= |OIL_REU= 1–0 |OIL_AND= 2–0 | |||
|DUR_ALD= 0–3 |DUR_OIL= 1–2 |DUR_LKV= 0–2 |DUR_REU= 1–0 |DUR_AND= 2–2 | |||
|LKV_ALD= 0–2 |LKV_OIL= 2–0 |LKV_DUR= 2–0 |LKV_REU= 2–0 |LKV_AND= 4–0 | |||
|1–0 | |REU_ALD= 1–4 |REU_OIL= 2–1 |REU_DUR= 1–1 |REU_LKV= 1–0 |REU_AND= 3–1 | ||
| | |AND_ALD= 0–4 |AND_OIL= 1–3 |AND_DUR= |AND_LKV= 1–3 |AND_REU= 1–1 | ||
|1–0 | }} | ||
|2–0 | |||
| | |||
|1–2 | |||
|0–2 | |||
|1–0 | |||
|2–2 | |||
| | |||
|2–0 | |||
|2–0 | |||
|2–0 | |||
|4–0 | |||
| | |||
|2–1 | |||
|1–1 | |||
|1–0 | |||
|3–1 | |||
| | |||
|1–3 | |||
| | |||
|1–3 | |||
|1–1 | |||
{{Col-end}} | {{Col-end}} | ||
Line 99: | Line 53: | ||
{{Col-begin}} | {{Col-begin}} | ||
{{Col-2/3}} | {{Col-2/3}} | ||
{| | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=98% | ||
| | |||
|team1=PRF|team2=RUR|team3=STO|team4=AKI|team5=RVW|team6=ULJ | |||
|qual_1=Advances to [[2020 Copa Apollonia|finals]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |||
|qual_3= |rows_3=4 | |||
|AKI_name={{Team flag|Antakia|football}} | |||
|PRF_name={{Team flag|Freeland|football}} | |||
|ULJ_name={{Team flag|Port Ulje|football}} | |||
|RUR_name={{Team flag|Raspur|football}} | |||
|RVW_name={{Team flag|River Warriors|football}} | |||
| | |STO_name={{Team flag|Stormark|football}} | ||
| | |||
|AKI_w=3|AKI_d=3|AKI_l=3|AKI_f=11|AKI_a=9 | |||
| | |PRF_w=6|PRF_d=2|PRF_l=1|PRF_f=23|PRF_a=7 |PRF_c=green | ||
| | |ULJ_w=1|ULJ_d=0|ULJ_l=8|ULJ_f=2|ULJ_a=22 | ||
| | |RUR_w=6|RUR_d=2|RUR_l=1|RUR_f=15|RUR_a=7 |RUR_c=green | ||
| | |RVW_w=1|RVW_d=2|RVW_l=6|RVW_f=7|RVW_a=19 | ||
| | |STO_w=3|STO_d=5|STO_l=1|STO_f=15|STO_a=9 | ||
| | }} | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
{{Col-3}} | {{Col-3}} | ||
{| | {{Results grid | ||
| | |||
|team1=PRF|team2=RUR|team3=STO|team4=AKI|team5=RVW|team6=ULJ | |||
| | |||
|AKI_name={{Team flag|Antakia|flag}} | |||
|PRF_name={{Team flag|Freeland|flag}} | |||
|0–2 | |ULJ_name={{Team flag|Port Ulje|flag}} | ||
|3–0 | |RUR_name={{Team flag|Raspur|flag}} | ||
|1–2 | |RVW_name={{Team flag|River Warriors|flag}} | ||
| | |STO_name={{Team flag|Stormark|flag}} | ||
|1–2 | |||
| | |AKI_PRF= 0–2 |AKI_ULJ= 3–0 |AKI_RUR= 1–2 |AKI_RVW= |AKI_STO= 1–2 | ||
|PRF_AKI= 1–1 |PRF_ULJ= 3–0 |PRF_RUR= |PRF_RVW= 5–0 |PRF_STO= 3–1 | |||
|ULJ_AKI= 0–2 |ULJ_PRF= 0–4 |ULJ_RUR= 0–3 |ULJ_RVW= 2–1 |ULJ_STO= 0–3 | |||
|RUR_AKI= 1–2 |RUR_PRF= 2–1 |RUR_ULJ= 1–0 |RUR_RVW= 2–1 |RUR_STO= 2–2 | |||
|3–0 | |RVW_AKI= 1–1 |RVW_PRF= 1–2 |RVW_ULJ= 2–0 |RVW_RUR= 0–2 |RVW_STO= 1–1 | ||
| | |STO_AKI= 0–0 |STO_PRF= 2–2 |STO_ULJ= |STO_RUR= 0–0 |STO_RVW= 4–0 | ||
|5–0 | }} | ||
|3–1 | |||
| | |||
|0–4 | |||
|0–3 | |||
|2–1 | |||
|0–3 | |||
| | |||
|2–1 | |||
|1–0 | |||
|2–1 | |||
|2–2 | |||
| | |||
|1–2 | |||
|2–0 | |||
|0–2 | |||
|1–1 | |||
| | |||
|2–2 | |||
| | |||
|0–0 | |||
|4–0 | |||
{{Col-end}} | {{Col-end}} | ||
Line 191: | Line 99: | ||
{{Col-begin}} | {{Col-begin}} | ||
{{Col-2/3}} | {{Col-2/3}} | ||
{| | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=98% | ||
| | |||
|team1=KOR|team2=GTZ|team3=SRB|team4=ARB|team5=AST|team6=LEL | |||
|qual_1=Advances to [[2020 Copa Apollonia|finals]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |||
|qual_3= |rows_3=3 | |||
|qual_6=Unable to qualify |rows_6=1 |qual_6c=red | |||
|ARB_name={{Team flag|Arboria|football}} | |||
|AST_name={{Team flag|Astaronia|football}} | |||
|GTZ_name={{Team flag|Gotzborg|football}} | |||
|KOR_name={{Team flag|Kingdom of Coria|football}} | |||
|LEL_name={{Team flag|Leylstadt|football}} | |||
| | |SRB_name={{Team flag|Srbozemska|football}} | ||
| | |||
|ARB_w=3|ARB_d=4|ARB_l=2|ARB_f=13|ARB_a=14 | |||
|AST_w=4|AST_d=1|AST_l=4|AST_f=11|AST_a=12 | |||
| | |GTZ_w=4|GTZ_d=1|GTZ_l=4|GTZ_f=17|GTZ_a=14 | ||
| | |KOR_w=8|KOR_d=1|KOR_l=0|KOR_f=29|KOR_a=5 |KOR_c=green | ||
|LEL_w=0|LEL_d=0|LEL_l=9|LEL_f=3|LEL_a=27 |LEL_c=red | |||
|SRB_w=4|SRB_d=1|SRB_l=4|SRB_f=14|SRB_a=15 |SRB_line=green top | |||
| | |||
}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
{{Col-3}} | {{Col-3}} | ||
{| | {{Results grid | ||
| | |||
|team1=KOR|team2=GTZ|team3=SRB|team4=ARB|team5=AST|team6=LEL | |||
| | |||
|ARB_name={{Team flag|Arboria|flag}} | |||
|AST_name={{Team flag|Astaronia|flag}} | |||
|2–2 | |GTZ_name={{Team flag|Gotzborg|flag}} | ||
|3–1 | |KOR_name={{Team flag|Kingdom of Coria|flag}} | ||
|2–2 | |LEL_name={{Team flag|Leylstadt|flag}} | ||
| | |SRB_name={{Team flag|Srbozemska|flag}} | ||
|1–1 | |||
| | |ARB_AST= 2–2 |ARB_GTZ= 3–1 |ARB_KOR= 2–2 |ARB_LEL= |ARB_SRB= 1–1 | ||
|AST_ARB= 1–0 |AST_GTZ= 1–2 |AST_KOR= |AST_LEL= 2–0 |AST_SRB= 1–2 | |||
|GTZ_ARB= 1–1 |GTZ_AST= 0–1 |GTZ_KOR= 0–1 |GTZ_LEL= 4–2 |GTZ_SRB= 4–2 | |||
|KOR_ARB= 4–0 |KOR_AST= 4–0 |KOR_GTZ= 3–2 |KOR_LEL= 5–0 |KOR_SRB= 2–0 | |||
|1–2 | |LEL_ARB= 1–2 |LEL_AST= 0–2 |LEL_GTZ= 0–3 |LEL_KOR= 0–4 |LEL_SRB= 0–4 | ||
| | |SRB_ARB= 1–2 |SRB_AST= 2–1 |SRB_GTZ= |SRB_KOR= 1–4 |SRB_LEL= 1–0 | ||
|2–0 | }} | ||
|1–2 | |||
| | |||
|0–1 | |||
|0–1 | |||
|4–2 | |||
|4–2 | |||
| | |||
|4–0 | |||
|3–2 | |||
|5–0 | |||
|2–0 | |||
| | |||
|0–2 | |||
|0–3 | |||
|0–4 | |||
|0–4 | |||
| | |||
|2–1 | |||
| | |||
|1–4 | |||
|1–0 | |||
{{Col-end}} | {{Col-end}} | ||
Line 284: | Line 146: | ||
{{Col-begin}} | {{Col-begin}} | ||
{{Col-2/3}} | {{Col-2/3}} | ||
{| | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=98% | ||
| | |||
|team1=FLO|team2=LIB|team3=CON|team4=VIC|team5=GRA|team6=FLE | |||
|qual_1=Advances to [[2020 Copa Apollonia|finals]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |||
|qual_3= |rows_3=1 | |||
|qual_4=Unable to qualify |rows_4=3 |qual_4c=red | |||
|CON_name={{Team flag|Constancia|football}} | |||
|FLE_name={{Team flag|Florian Eura|football}} | |||
|FLO_name={{Team flag|Florian Republic|football}} | |||
|GRA_name={{Team flag|Graustark|football}} | |||
|LIB_name={{Team flag|Los Liberados|football}} | |||
| | |VIC_name={{Team flag|Victoria|football}} | ||
| | |||
| | |CON_w=4|CON_d=3|CON_l=2|CON_f=17|CON_a=10 |CON_line=green top | ||
| | |FLE_w=0|FLE_d=0|FLE_l=9|FLE_f=4|FLE_a=35 |FLE_c=red | ||
| | |FLO_w=8|FLO_d=0|FLO_l=1|FLO_f=28|FLO_a=5 |FLO_c=green | ||
| | |GRA_w=2|GRA_d=1|GRA_l=6|GRA_f=12|GRA_a=25 |GRA_c=red | ||
|LIB_w=5|LIB_d=2|LIB_l=2|LIB_f=18|LIB_a=11 | |||
|VIC_w=4|VIC_d=2|VIC_l=3|VIC_f=18|VIC_a=11 |VIC_c=red | |||
| | |||
| | }} | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
{{Col-3}} | {{Col-3}} | ||
{| | {{Results grid | ||
| | |||
|team1=FLO|team2=LIB|team3=CON|team4=VIC|team5=GRA|team6=FLE | |||
| | |||
|CON_name={{Team flag|Constancia|flag}} | |||
|FLE_name={{Team flag|Florian Eura|flag}} | |||
|4–1 | |FLO_name={{Team flag|Florian Republic|flag}} | ||
|1–2 | |GRA_name={{Team flag|Graustark|flag}} | ||
|3–1 | |LIB_name={{Team flag|Los Liberados|flag}} | ||
| | |VIC_name={{Team flag|Victoria|flag}} | ||
|2–1 | |||
| | |CON_FLE= 4–1 |CON_FLO= 1–2 |CON_GRA= 3–1 |CON_LIB= |CON_VIC= 2–1 | ||
|FLE_CON= 0–3 |FLE_FLO= 0–6 |FLE_GRA= |FLE_LIB= 0–3 |FLE_VIC= 0–4 | |||
|FLO_CON= 2–1 |FLO_FLE= 4–1 |FLO_GRA= 6–1 |FLO_LIB= 3–0 |FLO_VIC= 2–0 | |||
|GRA_CON= 1–1 |GRA_FLE= 3–1 |GRA_FLO= 0–3 |GRA_LIB= 1–3 |GRA_VIC= 2–1 | |||
|0–6 | |LIB_CON= 1–1 |LIB_FLE= 4–0 |LIB_FLO= 1–0 |LIB_GRA= 4–2 |LIB_VIC= 2–2 | ||
| | |VIC_CON= 1–1 |VIC_FLE= 4–1 |VIC_FLO= |VIC_GRA= 3–1 |VIC_LIB= 2–0 | ||
|0–3 | }} | ||
|0–4 | |||
| | |||
|4–1 | |||
|6–1 | |||
|3–0 | |||
|2–0 | |||
| | |||
|3–1 | |||
|0–3 | |||
|1–3 | |||
|2–1 | |||
| | |||
|4–0 | |||
|1–0 | |||
|4–2 | |||
|2–2 | |||
| | |||
|4–1 | |||
| | |||
|3–1 | |||
|2–0 | |||
{{Col-end}} | {{Col-end}} | ||
Line 377: | Line 193: | ||
{{Col-begin}} | {{Col-begin}} | ||
{{Col-2/3}} | {{Col-2/3}} | ||
{| | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=98% | ||
| | |||
|team1=KRS|team2=DAO|team3=ROT|team4=TIA|team5=QYZ|team6=JAA | |||
|qual_1=Advances to [[2020 Copa Apollonia|finals]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |||
|qual_3= |rows_3=2 | |||
|qual_5=Unable to qualify |rows_5=2 |qual_5c=red | |||
|JAA_name={{Team flag|Jääland|football}} | |||
|DAO_name={{Team flag|Jingdao|football}} | |||
|KRS_name={{Team flag|Krasnarus|football}} | |||
|QYZ_name={{Team flag|Qyzylqaystan|football}} | |||
|ROT_name={{Team flag|Thracistan|football}} | |||
| | |TIA_name={{Team flag|Tiana|football}} | ||
| | |||
| | |JAA_w=0|JAA_d=0|JAA_l=9|JAA_f=3|JAA_a=40 |JAA_c=red | ||
|DAO_w=5|DAO_d=2|DAO_l=2|DAO_f=26|DAO_a=5 | |||
| | |KRS_w=7|KRS_d=1|KRS_l=1|KRS_f=22|KRS_a=5 |KRS_c=green | ||
| | |QYZ_w=2|QYZ_d=1|QYZ_l=6|QYZ_f=7|QYZ_a=16 |QYZ_c=red | ||
|ROT_w=5|ROT_d=2|ROT_l=2|ROT_f=15|ROT_a=10 |ROT_line=green top | |||
|TIA_w=4|TIA_d=2|TIA_l=3|TIA_f=12|TIA_a=9 | |||
| | |||
}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
{{Col-3}} | {{Col-3}} | ||
{| | {{Results grid | ||
| | |||
|team1=KRS|team2=DAO|team3=ROT|team4=TIA|team5=QYZ|team6=JAA | |||
| | |||
|JAA_name={{Team flag|Jääland|flag}} | |||
|DAO_name={{Team flag|Jingdao|flag}} | |||
|0–7 | |KRS_name={{Team flag|Krasnarus|flag}} | ||
|1–5 | |QYZ_name={{Team flag|Qyzylqaystan|flag}} | ||
|1–2 | |ROT_name={{Team flag|Thracistan|flag}} | ||
| | |TIA_name={{Team flag|Tiana|flag}} | ||
|0–4 | |||
| | |JAA_DAO= 0–7 |JAA_KRS= 1–5 |JAA_QYZ= 1–2 |JAA_ROT= |JAA_TIA= 0–4 | ||
|DAO_JAA= 6–0 |DAO_KRS= 0–0 |DAO_QYZ= |DAO_ROT= 2–0 |DAO_TIA= 3–0 | |||
|KRS_JAA= 4–0 |KRS_DAO= 2–1 |KRS_QYZ= 3–1 |KRS_ROT= 2–0 |KRS_TIA= 3–0 | |||
|QYZ_JAA= 3–0 |QYZ_DAO= 0–5 |QYZ_KRS= 0–2 |QYZ_ROT= 1–2 |QYZ_TIA= 0–0 | |||
|0–0 | |ROT_JAA= 4–1 |ROT_DAO= 2–2 |ROT_KRS= 2–1 |ROT_QYZ= 2–0 |ROT_TIA= 2–0 | ||
| | |TIA_JAA= 5–0 |TIA_DAO= 1–0 |TIA_KRS= |TIA_QYZ= 1–0 |TIA_ROT= 1–1 | ||
|2–0 | }} | ||
|3–0 | |||
| | |||
|2–1 | |||
|3–1 | |||
|2–0 | |||
|3–0 | |||
| | |||
|0–5 | |||
|0–2 | |||
|1–2 | |||
|0–0 | |||
| | |||
|2–2 | |||
|2–1 | |||
|2–0 | |||
|2–0 | |||
| | |||
|1–0 | |||
| | |||
|1–0 | |||
|1–1 | |||
{{Col-end}} | {{Col-end}} | ||
Revision as of 01:27, 25 May 2020
The 2020 Copa Apollonia qualification rounds are the qualifying competitions for the 2020 Copa Apollonia, the sixth tournament of its kind.
There are ten berths to be filled, with two nations earning automatic places; hosts Lamantia and 2018 winners Senya.
Group A
|
|
Group B
|
|
Group C
|
|
Group D
|
|
Group E
|
|
|
|