2020 Copa Apollonia qualification: Difference between revisions
From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
(3 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 14: | Line 14: | ||
|ALD_name={{Team flag|Alduria|football}} | |ALD_name={{Team flag|Alduria|football}} | ||
|OIL_name={{Team flag|Alrig|football}} | |OIL_name={{Team flag|Alrig|football|old}} | ||
|DUR_name={{Team flag|Dura|football}} | |DUR_name={{Team flag|Dura|football}} | ||
|LKV_name={{Team flag|Lakkvia|football}} | |LKV_name={{Team flag|Lakkvia|football}} | ||
Line 34: | Line 34: | ||
|ALD_name={{Team flag|Alduria|flag}} | |ALD_name={{Team flag|Alduria|flag}} | ||
|OIL_name={{Team flag|Alrig|flag}} | |OIL_name={{Team flag|Alrig|flag|old}} | ||
|DUR_name={{Team flag|Dura|flag}} | |DUR_name={{Team flag|Dura|flag}} | ||
|LKV_name={{Team flag|Lakkvia|flag}} | |LKV_name={{Team flag|Lakkvia|flag}} | ||
Line 63: | Line 63: | ||
|ULJ_name={{Team flag|Port Ulje|football}} | |ULJ_name={{Team flag|Port Ulje|football}} | ||
|RUR_name={{Team flag|Raspur|football}} | |RUR_name={{Team flag|Raspur|football}} | ||
|RVW_name={{Team flag|River Warriors|football}} | |RVW_name={{Team flag|River Warriors|football|old}} | ||
|STO_name={{Team flag|Stormark|football}} | |STO_name={{Team flag|Stormark|football}} | ||
Line 83: | Line 83: | ||
|ULJ_name={{Team flag|Port Ulje|flag}} | |ULJ_name={{Team flag|Port Ulje|flag}} | ||
|RUR_name={{Team flag|Raspur|flag}} | |RUR_name={{Team flag|Raspur|flag}} | ||
|RVW_name={{Team flag|River Warriors|flag}} | |RVW_name={{Team flag|River Warriors|flag|old}} | ||
|STO_name={{Team flag|Stormark|flag}} | |STO_name={{Team flag|Stormark|flag}} | ||
Line 156: | Line 156: | ||
|GRA_name={{Team flag|Graustark|football}} | |GRA_name={{Team flag|Graustark|football}} | ||
|LIB_name={{Team flag|Los Liberados|football}} | |LIB_name={{Team flag|Los Liberados|football}} | ||
|VIC_name={{Team flag|Victoria|football}} | |VIC_name={{Team flag|Victoria|football|old}} | ||
|CON_w=4|CON_d=4|CON_l=2|CON_f=17|CON_a=10 | |CON_w=4|CON_d=4|CON_l=2|CON_f=17|CON_a=10 | ||
Line 176: | Line 176: | ||
|GRA_name={{Team flag|Graustark|flag}} | |GRA_name={{Team flag|Graustark|flag}} | ||
|LIB_name={{Team flag|Los Liberados|flag}} | |LIB_name={{Team flag|Los Liberados|flag}} | ||
|VIC_name={{Team flag|Victoria|flag}} | |VIC_name={{Team flag|Victoria|flag|old}} | ||
|CON_FLE= 4–1 |CON_FLO= 1–2 |CON_GRA= 3–1 |CON_LIB= 0–0 |CON_VIC= 2–1 | |CON_FLE= 4–1 |CON_FLO= 1–2 |CON_GRA= 3–1 |CON_LIB= 0–0 |CON_VIC= 2–1 | ||
Line 200: | Line 200: | ||
|DAO_name={{Team flag|Jingdao|football}} | |DAO_name={{Team flag|Jingdao|football}} | ||
|KRS_name={{Team flag|Krasnarus|football}} | |KRS_name={{Team flag|Krasnarus|football}} | ||
|QYZ_name={{Team flag|Qyzylqaystan|football}} | |QYZ_name={{Team flag|Qyzylqaystan|football|old}} | ||
|ROT_name={{Team flag|Thracistan|football}} | |ROT_name={{Team flag|Thracistan|football}} | ||
|TIA_name={{Team flag|Tiana|football}} | |TIA_name={{Team flag|Tiana|football}} | ||
Line 220: | Line 220: | ||
|DAO_name={{Team flag|Jingdao|flag}} | |DAO_name={{Team flag|Jingdao|flag}} | ||
|KRS_name={{Team flag|Krasnarus|flag}} | |KRS_name={{Team flag|Krasnarus|flag}} | ||
|QYZ_name={{Team flag|Qyzylqaystan|flag}} | |QYZ_name={{Team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} | ||
|ROT_name={{Team flag|Thracistan|flag}} | |ROT_name={{Team flag|Thracistan|flag}} | ||
|TIA_name={{Team flag|Tiana|flag}} | |TIA_name={{Team flag|Tiana|flag}} |
Latest revision as of 20:16, 2 April 2022
The 2020 Copa Apollonia qualification rounds were the qualifying competitions for the 2020 Copa Apollonia, the sixth tournament of its kind.
There were ten berths to be filled, with two nations earning automatic places; hosts Lamantia and 2018 winners Senya.
Group A
|
|
Group B
|
|
Group C
|
|
Group D
|
|
Group E
|
|
|
|