2020–21 AEFA Cup: Difference between revisions
mNo edit summary |
|||
(66 intermediate revisions by 3 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
The '''{{PAGENAME}}''' | The '''{{PAGENAME}}''' was the eighth edition of the [[AEFA Cup]], which began on 7 October 2020 with the group stage and culminated with the final in May 2021. Thirty-two teams participated in the competition from seventeen nations. | ||
==List of qualified teams== | ==List of qualified teams== | ||
{| class="wikitable" style="text-align: left;" | {| class="wikitable" style="text-align: left;" width="88%" | ||
|- | |- | ||
!colspan="4" style="text-align: center;"|Entered in [[#Group stage|Group stage]] | !colspan="4" style="text-align: center;"|Entered in [[#Group stage|Group stage]] | ||
|- | |- | ||
|width=" | |width="23%"|{{team flag|Senya|name=Sitizōnas Bɏer Moroni FK}} <small>([[2019–20 Kopa Sanya|CW]])</small> | ||
|width=" | |width="23%"|{{team flag|Lakkvia|name=Huyenkula 07 Sport}} <small>(4th)</small> | ||
|width=" | |width="23%"|{{team flag|Antakia|name=Keşla Kızılordu}} <small>([[2019–20 Antəkinya Prəmiyer Liq|4th]])</small> | ||
|width=" | |width="31%"|{{team flag|Raspur|name=They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC}} <small>(4th)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Senya|name=Dyas Scitenhima Ĵets FK}} | |{{team flag|Senya|name=Dyas Scitenhima Ĵets FK}} <small>([[2019–20 Senyan League|4th]])</small> | ||
|{{team flag|Jingdao|name=Hantian Bluestar}} | |{{team flag|Jingdao|name=Hantian Bluestar}} <small>(CW)</small> | ||
|{{team flag|Alduria|name=Punta Santiago FC}} | |{{team flag|Alduria|name=Punta Santiago FC}} <small>([[2020 Euran League - Alduria Division|3rd]])</small> | ||
|{{team flag|Arboria|name=Vinopolis Vipers}} | |{{team flag|Arboria|name=Vinopolis Vipers}} <small>(2nd)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Senya|name=Park Prinsipa FK}} | |{{team flag|Senya|name=Park Prinsipa FK}} <small>([[2019–20 Senyan League|5th]])</small> | ||
|{{team flag|Jingdao|name=XS Daocheng FC}} | |{{team flag|Jingdao|name=XS Daocheng FC}} <small>(3rd)</small> | ||
|{{team flag|Alduria|name=Gramercy Titans}} | |{{team flag|Alduria|name=Gramercy Titans}} <small>([[2020 Euran League - Alduria Division|4th]])</small> | ||
|{{team flag|Arboria|name=Meiridosa United}} | |{{team flag|Arboria|name=Meiridosa United}} <small>(3rd)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Floria|name= | |{{team flag|Floria||old 2|name=Stonehall Hotspur}} <small>([[2019–20 Super League Football|4th]])</small> | ||
|{{team flag|Thracistan|name=Idalar FK}} | |{{team flag|Thracistan|name=Idalar FK}} <small>([[2019–20 Milliy Lig|3rd]])</small> | ||
|{{team flag|Meckelnburgh|name=St. Cloud Timbers SC}} | |{{team flag|Meckelnburgh|name=St. Cloud Timbers SC}} <small>([[2020 Meckelnburgh United Soccer League|3rd]])</small> | ||
|{{team flag|Florian Eura|name=Florian Eura Police}} | |{{team flag|Florian Eura|name=Florian Eura Police}} <small>(2nd)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Floria|name= | |{{team flag|Floria||old 2|name=Dragonmoor FC}} <small>([[2019–20 Super League Football|5th]])</small> | ||
|{{team flag|Thracistan|name=DPR}} | |{{team flag|Thracistan|name=DPR}} <small>([[2019–20 Milliy Lig|4th]])</small> | ||
|{{team flag|Meckelnburgh|name=Victoria Clippers SC}} | |{{team flag|Meckelnburgh|name=Victoria Clippers SC}} <small>([[2020 Meckelnburgh United Soccer League|4th]])</small> | ||
|{{team flag|Qyzylqaystan|name=Paqtaqür Gürbançybaq}} | |{{team flag|Qyzylqaystan||old|name=Paqtaqür Gürbançybaq}} <small>(2nd)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Floria|name= | |{{team flag|Floria||old 2|name=Northcliff City}} <small>([[2019–20 Super League Football|6th]])</small> | ||
|{{team flag|Tiana|name=AS Viola Tiana}} | |{{team flag|Tiana|name=AS Viola Tiana}} <small>([[2019–20 TFSF Premier Division|3rd]])</small> | ||
|{{team flag|Constancia|name=Constancian Navy FC}} | |{{team flag|Constancia|name=Constancian Navy FC}} <small>(3rd)</small> | ||
|{{team flag|River Warriors|name=Bèuʐwàtûÿða̭ FK}} | |{{team flag|River Warriors||old|name=Bèuʐwàtûÿða̭ FK}} <small>(2nd)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Lakkvia|name=FC Fiskjarmannastrand}} | |{{team flag|Lakkvia|name=FC Fiskjarmannastrand}} <small>(CW)</small> | ||
|{{team flag|Tiana|name=Vancona Royale FC}} | |{{team flag|Tiana|name=Vancona Royale FC}} <small>([[2019–20 TFSF Premier Division|4th]])</small> | ||
|{{team flag|Constancia|name=Constancian Air Force FC}} | |{{team flag|Constancia|name=Constancian Air Force FC}} <small>(4th)</small> | ||
|{{team flag|Jääland|name=FC Sport}} | |{{team flag|Jääland|name=FC Sport}} <small>(2nd)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Lakkvia|name=FC Huyenkula}} | |{{team flag|Lakkvia|name=FC Huyenkula}} <small>(3rd)</small> | ||
|{{team flag|Antakia|name=1674 Maraşspor}} | |{{team flag|Antakia|name=1674 Maraşspor}} <small>([[2019–20 Antəkinya Prəmiyer Liq|3rd]])</small> | ||
|{{team flag|Raspur|name=Athletic Slavers Social Club}} | |{{team flag|Raspur|name=Athletic Slavers Social Club}} <small>(3rd)</small> | ||
|{{team flagn|Suren|name=Satrapan Team of Kapavia}} | |{{team flagn|Suren|name=Satrapan Team of Kapavia}} <small>(2nd)</small> | ||
|} | |} | ||
Line 50: | Line 51: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team1=FCH|team3=74M|team4=CON|team2=MEI | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 60: | Line 61: | ||
|MEI_name={{Team flag|Arboria|name=Meiridosa United}} | |MEI_name={{Team flag|Arboria|name=Meiridosa United}} | ||
|FCH_w= | |FCH_w=4|FCH_d=2|FCH_l=0|FCH_f=9|FCH_a=3|FCH_c=green | ||
|74M_w= | |74M_w=1|74M_d=3|74M_l=2|74M_f=2|74M_a=3 | ||
|CON_w= | |CON_w=1|CON_d=0|CON_l=5|CON_f=5|CON_a=12 | ||
|MEI_w= | |MEI_w=3|MEI_d=1|MEI_l=2|MEI_f=6|MEI_a=4|MEI_c=green | ||
}} | }} | ||
Line 88: | Line 89: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Constancian Navy FC {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =Constancian Navy FC {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Huyenkula | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Huyenkula | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 97: | Line 98: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =1674 Maraşspor {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =1674 Maraşspor {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Meiridosa United | |team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Meiridosa United | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 106: | Line 107: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =FC Huyenkula {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =FC Huyenkula {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Meiridosa United | |team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Meiridosa United | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 115: | Line 116: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Constancian Navy FC {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =Constancian Navy FC {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Antakia|flag}} 1674 Maraşspor | |team2 ={{team flag|Antakia|flag}} 1674 Maraşspor | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 124: | Line 125: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =Meiridosa United {{team flag|Arboria|flag}} | |team1 =Meiridosa United {{team flag|Arboria|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Huyenkula | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Huyenkula | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 133: | Line 134: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =1674 Maraşspor {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =1674 Maraşspor {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Navy FC | |team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Navy FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 142: | Line 143: | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =FC Huyenkula {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =FC Huyenkula {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Navy FC | |team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Navy FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 151: | Line 152: | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Meiridosa United {{team flag|Arboria|flag}} | |team1 =Meiridosa United {{team flag|Arboria|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Antakia|flag}} 1674 Maraşspor | |team2 ={{team flag|Antakia|flag}} 1674 Maraşspor | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 160: | Line 161: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =FC Huyenkula {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =FC Huyenkula {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Antakia|flag}} 1674 Maraşspor | |team2 ={{team flag|Antakia|flag}} 1674 Maraşspor | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 169: | Line 170: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Constancian Navy FC {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =Constancian Navy FC {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Meiridosa United | |team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Meiridosa United | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 180: | Line 181: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
|team1=DRA| | |team1=DRA|team2=DPR|team3=ASS|team4=BEU | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
|qual_3= |rows_3=2 | |qual_3= |rows_3=2 | ||
|DRA_name={{Team flag|Floria|name=Dragonmoor FC}} | |DRA_name={{Team flag|Floria||old 2|name=Dragonmoor FC}} | ||
|DPR_name={{Team flag|Thracistan|name=DPR}} | |DPR_name={{Team flag|Thracistan|name=DPR}} | ||
|ASS_name={{Team flag|Raspur|name=Athletic Slavers Social Club}} | |ASS_name={{Team flag|Raspur|name=Athletic Slavers Social Club}} | ||
|BEU_name={{Team flag|River Warriors|name=Bèuʐwàtûÿða̭ FK}} | |BEU_name={{Team flag|River Warriors||old|name=Bèuʐwàtûÿða̭ FK}} | ||
|DRA_w= | |DRA_w=6|DRA_d=0|DRA_l=0|DRA_f=25|DRA_a=2|DRA_c=green | ||
|DPR_w= | |DPR_w=3|DPR_d=1|DPR_l=2|DPR_f=9|DPR_a=8|DPR_c=green | ||
|ASS_w= | |ASS_w=2|ASS_d=1|ASS_l=3|ASS_f=4|ASS_a=10 | ||
|BEU_w=0|BEU_d=0|BEU_l= | |BEU_w=0|BEU_d=0|BEU_l=6|BEU_f=2|BEU_a=20 | ||
}} | }} | ||
Line 201: | Line 202: | ||
|team1 =DPR {{team flag|Thracistan|flag}} | |team1 =DPR {{team flag|Thracistan|flag}} | ||
|score =2 – 4 | |score =2 – 4 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Dragonmoor FC | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Dragonmoor FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 208: | Line 209: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =7 October 2020 | |date =7 October 2020 | ||
|team1 =Bèuʐwàtûÿða̭ FK {{team flag|River Warriors|flag}} | |team1 =Bèuʐwàtûÿða̭ FK {{team flag|River Warriors|flag|old}} | ||
|score =1 – 2 | |score =1 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} Athletic Slavers Social Club | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} Athletic Slavers Social Club | ||
Line 218: | Line 219: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Athletic Slavers Social Club {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =Athletic Slavers Social Club {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 4 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Dragonmoor FC | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Dragonmoor FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 227: | Line 228: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =DPR {{team flag|Thracistan|flag}} | |team1 =DPR {{team flag|Thracistan|flag}} | ||
|score = – | |score =4 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|River Warriors|flag}} Bèuʐwàtûÿða̭ FK | |team2 ={{team flag|River Warriors|flag|old}} Bèuʐwàtûÿða̭ FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 235: | Line 236: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Dragonmoor FC {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Dragonmoor FC {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =6 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|River Warriors|flag}} Bèuʐwàtûÿða̭ FK | |team2 ={{team flag|River Warriors|flag|old}} Bèuʐwàtûÿða̭ FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 245: | Line 246: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Athletic Slavers Social Club {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =Athletic Slavers Social Club {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} DPR | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} DPR | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 253: | Line 254: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =Bèuʐwàtûÿða̭ FK {{team flag|River Warriors|flag}} | |team1 =Bèuʐwàtûÿða̭ FK {{team flag|River Warriors|flag|old}} | ||
|score = – | |score =0 – 4 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Dragonmoor FC | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Dragonmoor FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 263: | Line 264: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =DPR {{team flag|Thracistan|flag}} | |team1 =DPR {{team flag|Thracistan|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} Athletic Slavers Social Club | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} Athletic Slavers Social Club | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 271: | Line 272: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Dragonmoor FC {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Dragonmoor FC {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =4 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} Athletic Slavers Social Club | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} Athletic Slavers Social Club | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 280: | Line 281: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Bèuʐwàtûÿða̭ FK {{team flag|River Warriors|flag}} | |team1 =Bèuʐwàtûÿða̭ FK {{team flag|River Warriors|flag|old}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} DPR | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} DPR | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 289: | Line 290: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Dragonmoor FC {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Dragonmoor FC {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} DPR | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} DPR | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 299: | Line 300: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Athletic Slavers Social Club {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =Athletic Slavers Social Club {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|River Warriors|flag}} Bèuʐwàtûÿða̭ FK | |team2 ={{team flag|River Warriors|flag|old}} Bèuʐwàtûÿða̭ FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 310: | Line 311: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team1=SBM|team3=IDA|team2=KSK|team4=FCS | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 320: | Line 321: | ||
|FCS_name={{Team flag|Jääland|name=FC Sport}} | |FCS_name={{Team flag|Jääland|name=FC Sport}} | ||
|SBM_w= | |SBM_w=3|SBM_d=3|SBM_l=0|SBM_f=13|SBM_a=4|SBM_c=green | ||
|IDA_w= | |IDA_w=2|IDA_d=2|IDA_l=2|IDA_f=6|IDA_a=5 | ||
|KSK_w= | |KSK_w=2|KSK_d=3|KSK_l=1|KSK_f=4|KSK_a=2|KSK_c=green | ||
|FCS_w=1|FCS_d=0|FCS_l= | |FCS_w=1|FCS_d=0|FCS_l=5|FCS_f=1|FCS_a=13 | ||
}} | }} | ||
Line 348: | Line 349: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Keşla Kızılordu {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =Keşla Kızılordu {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Sitizōnas Bɏer Moroni FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Sitizōnas Bɏer Moroni FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 357: | Line 358: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Idalar FK {{team flag|Thracistan|flag}} | |team1 =Idalar FK {{team flag|Thracistan|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC Sport | |team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC Sport | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 366: | Line 367: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Sitizōnas Bɏer Moroni FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Sitizōnas Bɏer Moroni FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =5 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC Sport | |team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC Sport | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 375: | Line 376: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Keşla Kızılordu {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =Keşla Kızılordu {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Idalar FK | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Idalar FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 384: | Line 385: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =FC Sport {{team flag|Jääland|flag}} | |team1 =FC Sport {{team flag|Jääland|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Sitizōnas Bɏer Moroni FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Sitizōnas Bɏer Moroni FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 393: | Line 394: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =Idalar FK {{team flag|Thracistan|flag}} | |team1 =Idalar FK {{team flag|Thracistan|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Keşla Kızılordu | |team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Keşla Kızılordu | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 402: | Line 403: | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Sitizōnas Bɏer Moroni FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Sitizōnas Bɏer Moroni FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Keşla Kızılordu | |team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Keşla Kızılordu | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 411: | Line 412: | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =FC Sport {{team flag|Jääland|flag}} | |team1 =FC Sport {{team flag|Jääland|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Idalar FK | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Idalar FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 420: | Line 421: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Sitizōnas Bɏer Moroni FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Sitizōnas Bɏer Moroni FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Idalar FK | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Idalar FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 429: | Line 430: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Keşla Kızılordu {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =Keşla Kızılordu {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC Sport | |team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC Sport | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 440: | Line 441: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team1=NOC|team3=VIO|team2=VIC|team4=FEP | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
|qual_3= |rows_3=2 | |qual_3= |rows_3=2 | ||
|NOC_name={{Team flag|Floria|name=Northcliff City}} | |NOC_name={{Team flag|Floria||old 2|name=Northcliff City}} | ||
|VIO_name={{Team flag|Tiana|name=AS Viola Tiana}} | |VIO_name={{Team flag|Tiana|name=AS Viola Tiana}} | ||
|VIC_name={{Team flag|Meckelnburgh|name=Victoria Clippers SC}} | |VIC_name={{Team flag|Meckelnburgh|name=Victoria Clippers SC}} | ||
|FEP_name={{Team flag|Florian Eura|name=Florian Eura Police}} | |FEP_name={{Team flag|Florian Eura|name=Florian Eura Police}} | ||
|NOC_w= | |NOC_w=5|NOC_d=1|NOC_l=0|NOC_f=17|NOC_a=4|NOC_c=green | ||
|VIO_w= | |VIO_w=3|VIO_d=0|VIO_l=3|VIO_f=8|VIO_a=9 | ||
|VIC_w= | |VIC_w=3|VIC_d=1|VIC_l=2|VIC_f=9|VIC_a=5|VIC_c=green | ||
|FEP_w=0|FEP_d=0|FEP_l= | |FEP_w=0|FEP_d=0|FEP_l=6|FEP_f=3|FEP_a=19 | ||
}} | }} | ||
Line 461: | Line 462: | ||
|team1 =AS Viola Tiana {{team flag|Tiana|flag}} | |team1 =AS Viola Tiana {{team flag|Tiana|flag}} | ||
|score =0 – 1 | |score =0 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Northcliff City | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff City | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 478: | Line 479: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Victoria Clippers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =Victoria Clippers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Northcliff City | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff City | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 487: | Line 488: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =AS Viola Tiana {{team flag|Tiana|flag}} | |team1 =AS Viola Tiana {{team flag|Tiana|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Florian Eura|flag}} Florian Eura Police | |team2 ={{team flag|Florian Eura|flag}} Florian Eura Police | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 495: | Line 496: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Northcliff City {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Northcliff City {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =6 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Florian Eura|flag}} Florian Eura Police | |team2 ={{team flag|Florian Eura|flag}} Florian Eura Police | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 505: | Line 506: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Victoria Clippers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =Victoria Clippers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} AS Viola Tiana | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} AS Viola Tiana | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 514: | Line 515: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =Florian Eura Police {{team flag|Florian Eura|flag}} | |team1 =Florian Eura Police {{team flag|Florian Eura|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 5 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Northcliff City | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff City | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 523: | Line 524: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =AS Viola Tiana {{team flag|Tiana|flag}} | |team1 =AS Viola Tiana {{team flag|Tiana|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Victoria Clippers SC | |team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Victoria Clippers SC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 531: | Line 532: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Northcliff City {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Northcliff City {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Victoria Clippers SC | |team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Victoria Clippers SC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 541: | Line 542: | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Florian Eura Police {{team flag|Florian Eura|flag}} | |team1 =Florian Eura Police {{team flag|Florian Eura|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} AS Viola Tiana | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} AS Viola Tiana | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 549: | Line 550: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Northcliff City {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Northcliff City {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =3 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} AS Viola Tiana | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} AS Viola Tiana | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 559: | Line 560: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Victoria Clippers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =Victoria Clippers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Florian Eura|flag}} Florian Eura Police | |team2 ={{team flag|Florian Eura|flag}} Florian Eura Police | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 570: | Line 571: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team3=STH|team1=H07|team2=GRA|team4=PAQ | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
|qual_3= |rows_3=2 | |qual_3= |rows_3=2 | ||
|STH_name={{Team flag|Floria|name=Stonehall Hotspur}} | |STH_name={{Team flag|Floria||old 2|name=Stonehall Hotspur}} | ||
|H07_name={{Team flag|Lakkvia|name=Huyenkula 07 Sport}} | |H07_name={{Team flag|Lakkvia|name=Huyenkula 07 Sport}} | ||
|GRA_name={{Team flag|Alduria|name=Gramercy Titans}} | |GRA_name={{Team flag|Alduria|name=Gramercy Titans}} | ||
|PAQ_name={{Team flag|Qyzylqaystan|name=Paqtaqür Gürbançybaq}} | |PAQ_name={{Team flag|Qyzylqaystan||old|name=Paqtaqür Gürbançybaq}} | ||
|STH_w= | |STH_w=2|STH_d=3|STH_l=1|STH_f=17|STH_a=5 | ||
|H07_w= | |H07_w=3|H07_d=3|H07_l=0|H07_f=15|H07_a=4|H07_c=green | ||
|GRA_w= | |GRA_w=3|GRA_d=2|GRA_l=1|GRA_f=12|GRA_a=3|GRA_c=green | ||
|PAQ_w=0|PAQ_d=0|PAQ_l= | |PAQ_w=0|PAQ_d=0|PAQ_l=6|PAQ_f=0|PAQ_a=32 | ||
}} | }} | ||
Line 591: | Line 592: | ||
|team1 =Huyenkula 07 Sport {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =Huyenkula 07 Sport {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score =1 – 1 | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Stonehall Hotspur | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Stonehall Hotspur | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 598: | Line 599: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =7 October 2020 | |date =7 October 2020 | ||
|team1 =Paqtaqür Gürbançybaq {{team flag|Qyzylqaystan|flag}} | |team1 =Paqtaqür Gürbançybaq {{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} | ||
|score =0 – 4 | |score =0 – 4 | ||
|team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Gramercy Titans | |team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Gramercy Titans | ||
Line 608: | Line 609: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Gramercy Titans {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Gramercy Titans {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Stonehall Hotspur | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Stonehall Hotspur | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 617: | Line 618: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Huyenkula 07 Sport {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =Huyenkula 07 Sport {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =5 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag}} Paqtaqür Gürbançybaq | |team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} Paqtaqür Gürbançybaq | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 625: | Line 626: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Stonehall Hotspur {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Stonehall Hotspur {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =7 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag}} Paqtaqür Gürbançybaq | |team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} Paqtaqür Gürbançybaq | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 635: | Line 636: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Gramercy Titans {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Gramercy Titans {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Huyenkula 07 Sport | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Huyenkula 07 Sport | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 643: | Line 644: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =Paqtaqür Gürbançybaq {{team flag|Qyzylqaystan|flag}} | |team1 =Paqtaqür Gürbançybaq {{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} | ||
|score = – | |score =0 – 6 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Stonehall Hotspur | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Stonehall Hotspur | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 653: | Line 654: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =Huyenkula 07 Sport {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =Huyenkula 07 Sport {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Gramercy Titans | |team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Gramercy Titans | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 661: | Line 662: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Stonehall Hotspur {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Stonehall Hotspur {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =0 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Gramercy Titans | |team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Gramercy Titans | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 670: | Line 671: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Paqtaqür Gürbançybaq {{team flag|Qyzylqaystan|flag}} | |team1 =Paqtaqür Gürbançybaq {{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} | ||
|score = – | |score =0 – 5 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Huyenkula 07 Sport | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Huyenkula 07 Sport | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 679: | Line 680: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Stonehall Hotspur {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Stonehall Hotspur {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =2 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Huyenkula 07 Sport | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Huyenkula 07 Sport | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 689: | Line 690: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Gramercy Titans {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Gramercy Titans {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =5 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag}} Paqtaqür Gürbançybaq | |team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} Paqtaqür Gürbançybaq | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 700: | Line 701: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team1=FCF|team4=XSD|team3=SCT|team2=VIV | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 710: | Line 711: | ||
|VIV_name={{Team flag|Arboria|name=Vinopolis Vipers}} | |VIV_name={{Team flag|Arboria|name=Vinopolis Vipers}} | ||
|FCF_w= | |FCF_w=4|FCF_d=0|FCF_l=2|FCF_f=7|FCF_a=2|FCF_c=green | ||
|XSD_w=1|XSD_d= | |XSD_w=1|XSD_d=2|XSD_l=3|XSD_f=3|XSD_a=5 | ||
|SCT_w= | |SCT_w=2|SCT_d=2|SCT_l=2|SCT_f=3|SCT_a=5 | ||
|VIV_w= | |VIV_w=2|VIV_d=2|VIV_l=2|VIV_f=4|VIV_a=5|VIV_c=green | ||
Line 739: | Line 740: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =St. Cloud Timbers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =St. Cloud Timbers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Fiskjarmannastrand | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Fiskjarmannastrand | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 748: | Line 749: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =XS Daocheng FC {{team flag|Jingdao|flag}} | |team1 =XS Daocheng FC {{team flag|Jingdao|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Vinopolis Vipers | |team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Vinopolis Vipers | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 757: | Line 758: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =FC Fiskjarmannastrand {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =FC Fiskjarmannastrand {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Vinopolis Vipers | |team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Vinopolis Vipers | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 766: | Line 767: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =St. Cloud Timbers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =St. Cloud Timbers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} XS Daocheng FC | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} XS Daocheng FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 775: | Line 776: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =Vinopolis Vipers {{team flag|Arboria|flag}} | |team1 =Vinopolis Vipers {{team flag|Arboria|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Fiskjarmannastrand | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Fiskjarmannastrand | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 784: | Line 785: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =XS Daocheng FC {{team flag|Jingdao|flag}} | |team1 =XS Daocheng FC {{team flag|Jingdao|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} St. Cloud Timbers SC | |team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} St. Cloud Timbers SC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 793: | Line 794: | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =FC Fiskjarmannastrand {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =FC Fiskjarmannastrand {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} St. Cloud Timbers SC | |team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} St. Cloud Timbers SC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 802: | Line 803: | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Vinopolis Vipers {{team flag|Arboria|flag}} | |team1 =Vinopolis Vipers {{team flag|Arboria|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} XS Daocheng FC | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} XS Daocheng FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 811: | Line 812: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =FC Fiskjarmannastrand {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =FC Fiskjarmannastrand {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} XS Daocheng FC | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} XS Daocheng FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 820: | Line 821: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =St. Cloud Timbers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =St. Cloud Timbers SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Vinopolis Vipers | |team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Vinopolis Vipers | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 829: | Line 830: | ||
===Group G=== | ===Group G=== | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width= | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team1=DSĴ|team3=HAN|team4=CAF|team2=TTA | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 841: | Line 842: | ||
|TTA_name={{Team flag|Raspur|name=They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC}} | |TTA_name={{Team flag|Raspur|name=They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC}} | ||
|DSĴ_w= | |DSĴ_w=5|DSĴ_d=1|DSĴ_l=0|DSĴ_f=19|DSĴ_a=4|DSĴ_c=green | ||
|HAN_w= | |HAN_w=2|HAN_d=2|HAN_l=2|HAN_f=9|HAN_a=7 | ||
|CAF_w=0|CAF_d= | |CAF_w=0|CAF_d=1|CAF_l=5|CAF_f=1|CAF_a=15 | ||
|TTA_w= | |TTA_w=3|TTA_d=0|TTA_l=3|TTA_f=8|TTA_a=11|TTA_c=green | ||
}} | }} | ||
{{collapse top|Group G results|left=true|bg=#F0F2F5}} | {{collapse top|Group G results|left=true|bg=#F0F2F5}} | ||
Line 858: | Line 859: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =7 October 2020 | |date =7 October 2020 | ||
|team1 =They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =<small>They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC</small> {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score =2 – 0 | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Air Force FC | |team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Air Force FC | ||
Line 868: | Line 869: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Constancian Air Force FC {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =Constancian Air Force FC {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 4 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Dyas Scitenhima Ĵets FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Dyas Scitenhima Ĵets FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 877: | Line 878: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Hantian Bluestar {{team flag|Jingdao|flag}} | |team1 =Hantian Bluestar {{team flag|Jingdao|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} <small>They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC</small> | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 886: | Line 887: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Dyas Scitenhima Ĵets FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Dyas Scitenhima Ĵets FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} <small>They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC</small> | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 895: | Line 896: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Constancian Air Force FC {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =Constancian Air Force FC {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Hantian Bluestar | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Hantian Bluestar | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 903: | Line 904: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =<small>They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC</small> {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Dyas Scitenhima Ĵets FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Dyas Scitenhima Ĵets FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 913: | Line 914: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =Hantian Bluestar {{team flag|Jingdao|flag}} | |team1 =Hantian Bluestar {{team flag|Jingdao|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Air Force FC | |team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Air Force FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 922: | Line 923: | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Dyas Scitenhima Ĵets FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Dyas Scitenhima Ĵets FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =5 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Air Force FC | |team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Air Force FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 930: | Line 931: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =<small>They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC</small> {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Hantian Bluestar | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Hantian Bluestar | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 940: | Line 941: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Dyas Scitenhima Ĵets FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Dyas Scitenhima Ĵets FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Hantian Bluestar | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Hantian Bluestar | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 949: | Line 950: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Constancian Air Force FC {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =Constancian Air Force FC {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} <small>They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC</small> | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 960: | Line 961: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team1=PRK|team3=VAN|team2=PSA|team4=STK | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 970: | Line 971: | ||
|STK_name={{Team flagn|Suren|name=Satrapan Team of Kapavia}} | |STK_name={{Team flagn|Suren|name=Satrapan Team of Kapavia}} | ||
|PRK_w= | |PRK_w=4|PRK_d=2|PRK_l=0|PRK_f=10|PRK_a=1|PRK_c=green | ||
|VAN_w= | |VAN_w=2|VAN_d=1|VAN_l=3|VAN_f=6|VAN_a=8 | ||
|PSA_w= | |PSA_w=4|PSA_d=1|PSA_l=1|PSA_f=13|PSA_a=1|PSA_c=green | ||
|STK_w=0|STK_d=0|STK_l= | |STK_w=0|STK_d=0|STK_l=6|STK_f=1|STK_a=20 | ||
}} | }} | ||
{{collapse top|Group H results|left=true|bg=#F0F2F5}} | {{collapse top|Group H results|left=true|bg=#F0F2F5}} | ||
Line 997: | Line 998: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Punta Santiago FC {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Punta Santiago FC {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Park Prinsipa FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Park Prinsipa FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,006: | Line 1,007: | ||
|date =21 October 2020 | |date =21 October 2020 | ||
|team1 =Vancona Royale FC {{team flag|Tiana|flag}} | |team1 =Vancona Royale FC {{team flag|Tiana|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 1 | ||
|team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Kapavia | |team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Kapavia | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,015: | Line 1,016: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Park Prinsipa FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Park Prinsipa FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Kapavia | |team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Kapavia | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,024: | Line 1,025: | ||
|date =4 November 2020 | |date =4 November 2020 | ||
|team1 =Punta Santiago FC {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Punta Santiago FC {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Vancona Royale FC | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Vancona Royale FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,033: | Line 1,034: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =Satrapan Team of Kapavia {{team flagn|Suren|flag}} | |team1 =Satrapan Team of Kapavia {{team flagn|Suren|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Park Prinsipa FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Park Prinsipa FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,042: | Line 1,043: | ||
|date =18 November 2020 | |date =18 November 2020 | ||
|team1 =Vancona Royale FC {{team flag|Tiana|flag}} | |team1 =Vancona Royale FC {{team flag|Tiana|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Punta Santiago FC | |team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Punta Santiago FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,051: | Line 1,052: | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Park Prinsipa FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Park Prinsipa FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Punta Santiago FC | |team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Punta Santiago FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,060: | Line 1,061: | ||
|date =2 December 2020 | |date =2 December 2020 | ||
|team1 =Satrapan Team of Kapavia {{team flagn|Suren|flag}} | |team1 =Satrapan Team of Kapavia {{team flagn|Suren|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Vancona Royale FC | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Vancona Royale FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,069: | Line 1,070: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Park Prinsipa FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Park Prinsipa FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Vancona Royale FC | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Vancona Royale FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,078: | Line 1,079: | ||
|date =16 December 2020 | |date =16 December 2020 | ||
|team1 =Punta Santiago FC {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Punta Santiago FC {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =6 – 0 | ||
|team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Kapavia | |team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Kapavia | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,087: | Line 1,088: | ||
==Knock-out stages== | ==Knock-out stages== | ||
===Round of 16=== | |||
The second round was held over two legs, with the first leg being played on 13 January 2020, and the second on 20 January 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner. | |||
{{footballbox | |||
|date =13 January 2021 | |||
|team1 = <small>They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC</small> {{Team flag|Raspur|flag}} | |||
|score =1 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Lakkvia|flag}} Huyenkula 07 Sport | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =20 January 2021 | |||
|team1 = Huyenkula 07 Sport {{Team flag|Lakkvia|flag}} | |||
|score =1 – 1<br>{{aet}} | |||
|team2 = {{Team flag|Raspur|flag}} <small>They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC</small> | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
|penalties1 = | |||
|penaltyscore =4 – 5 | |||
|penalties2 = | |||
}} | |||
''Scores tied at 2–2 on aggregate. [[They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC]] win on penalties.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =13 January 2021 | |||
|team1 = Meiridosa United {{Team flag|Arboria|flag}} | |||
|score =0 – 2 | |||
|team2 = {{Team flag|Senya|flag}} Park Prinsipa FK | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =20 January 2021 | |||
|team1 = Park Prinsipa FK {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =3 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Arboria|flag}} Meiridosa United | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Park Prinsipa FK]] win 5–1 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =13 January 2021 | |||
|team1 = DPR {{Team flag|Thracistan|flag}} | |||
|score =2 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff City | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =20 January 2021 | |||
|team1 = Northcliff City {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =1 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Thracistan|flag}} DPR | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''Scores tied at 2–2 on aggregate. [[Northcliff City]] win on away goals.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =13 January 2021 | |||
|team1 = Gramercy Titans {{Team flag|Alduria|flag}} | |||
|score =2 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Senya|flag}} Dyas Scitenhima Ĵets FK | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =20 January 2021 | |||
|team1 = Dyas Scitenhima Ĵets FK {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =2 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Alduria|flag}} Gramercy Titans | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Dyas Scitenhima Ĵets FK]] win 3–2 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =13 January 2021 | |||
|team1 = Victoria Clippers SC {{Team flag|Meckelnburgh|flag}} | |||
|score =1 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Lakkvia|flag}} FC Fiskjarmannastrand | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =20 January 2021 | |||
|team1 = FC Fiskjarmannastrand {{Team flag|Lakkvia|flag}} | |||
|score =2 – 0<br>{{aet}} | |||
|team2 = {{Team flag|Meckelnburgh|flag}} Victoria Clippers SC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[FC Fiskjarmannastrand]] win 2–1 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =13 January 2021 | |||
|team1 = Vinopolis Vipers {{Team flag|Arboria|flag}} | |||
|score =1 – 2 | |||
|team2 = {{Team flag|Lakkvia|flag}} FC Huyenkula | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =20 January 2021 | |||
|team1 = FC Huyenkula {{Team flag|Lakkvia|flag}} | |||
|score =3 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Arboria|flag}} Vinopolis Vipers | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[FC Huyenkula]] win 5–2 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =13 January 2021 | |||
|team1 = Keşla Kızılordu {{Team flag|Antakia|flag}} | |||
|score =2 – 2 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Dragonmoor FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =20 January 2021 | |||
|team1 = Dragonmoor FC {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =4 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Antakia|flag}} Keşla Kızılordu | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Dragonmoor FC]] win 6–3 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =13 January 2021 | |||
|team1 = Punta Santiago FC {{Team flag|Alduria|flag}} | |||
|score =2 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Senya|flag}} Sitizōnas Bɏer Moroni FK | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =20 January 2021 | |||
|team1 = Sitizōnas Bɏer Moroni FK {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =1 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Alduria|flag}} Punta Santiago FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Punta Santiago FC]] win 3–1 on aggregate.'' | |||
===Quarter-finals=== | |||
The quarter-finals were held over two legs, with the first leg being played on 3 February 2021, and the second on 17 February 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner. | |||
{{footballbox | |||
|date =3 February 2021 | |||
|team1 = Dragonmoor FC {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =3 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Raspur|flag}} <small>They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC</small> | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =17 February 2021 | |||
|team1 = <small>They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC</small> {{Team flag|Raspur|flag}} | |||
|score =0 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Dragonmoor FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Dragonmoor FC]] win 4–0 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =3 February 2021 | |||
|team1 = Punta Santiago FC {{Team flag|Alduria|flag}} | |||
|score =2 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff City | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =17 February 2021 | |||
|team1 = Northcliff City {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =1 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Alduria|flag}} Punta Santiago FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Punta Santiago FC]] win 3–2 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =3 February 2021 | |||
|team1 = Dyas Scitenhima Ĵets FK {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =2 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Lakkvia|flag}} FC Fiskjarmannastrand | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =17 February 2021 | |||
|team1 = FC Fiskjarmannastrand {{Team flag|Lakkvia|flag}} | |||
|score =1 – 2 | |||
|team2 = {{Team flag|Senya|flag}} Dyas Scitenhima Ĵets FK | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Dyas Scitenhima Ĵets FK]] win 4–1 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =3 February 2021 | |||
|team1 = FC Huyenkula {{Team flag|Lakkvia|flag}} | |||
|score =0 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Senya|flag}} Park Prinsipa FK | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =17 February 2021 | |||
|team1 = Park Prinsipa FK {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =1 – 0<br>{{aet}} | |||
|team2 = {{Team flag|Lakkvia|flag}} FC Huyenkula | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Park Prinsipa FK]] win 1–0 on aggregate.'' | |||
===Semi-finals=== | |||
The semi-finals were held over two legs, with the first leg being played on 17 March 2021, and the second on 31 March 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner. | |||
{{footballbox | |||
|date =17 March 2021 | |||
|team1 = Dyas Scitenhima Ĵets FK {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =1 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Senya|flag}} Park Prinsipa FK | |||
|goals1 = [[Sam Kimsin|Kimsin]] {{goal|14}} | |||
|goals2 = [[Isaac Prelvinher|Prelvinher]] {{goal|72}} | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =31 March 2021 | |||
|team1 = Park Prinsipa FK {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =1 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Senya|flag}} Dyas Scitenhima Ĵets FK | |||
|goals1 = [[Ańjȍ]] {{goal|14}} | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Park Prinsipa FK]] win 2–1 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =17 March 2021 | |||
|team1 = Dragonmoor FC {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =0 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Alduria|flag}} Punta Santiago FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =31 March 2021 | |||
|team1 = Punta Santiago FC {{Team flag|Alduria|flag}} | |||
|score =0 – 2 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Dragonmoor FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = [[Vernon Cristaldo|Cristaldo]] {{goal|61}}<br>[[Martin Jarvis|Jarvis]] {{goal|89}} | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Dragonmoor FC]] win 2–0 on aggregate.'' | |||
===Final=== | |||
The final was held over a single match, held on 12 May 2021. If the match were drawn, extra time and penalties were to be used to settle the tie. | |||
{{footballbox | |||
|date =12 May 2021 | |||
|team1 = Park Prinsipa FK {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =2 – 1<br>{{aet}} | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Dragonmoor FC | |||
|goals1 = [[Freddie Vorgensen|Vorgensen]] {{goal|73}}<br>[[Isaac Prelvinher|Prelvinher]] {{goal|109}} | |||
|goals2 = [[Vernon Cristaldo|Cristaldo]] {{goal|25}} | |||
|stadium =[[DPR Arena]], [[Kadim]] | |||
}} | |||
Latest revision as of 00:25, 28 December 2023
The 2020–21 AEFA Cup was the eighth edition of the AEFA Cup, which began on 7 October 2020 with the group stage and culminated with the final in May 2021. Thirty-two teams participated in the competition from seventeen nations.
List of qualified teams
Entered in Group stage | |||
---|---|---|---|
Sitizōnas Bɏer Moroni FK (CW) | Huyenkula 07 Sport (4th) | Keşla Kızılordu (4th) | They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC (4th) |
Dyas Scitenhima Ĵets FK (4th) | Hantian Bluestar (CW) | Punta Santiago FC (3rd) | Vinopolis Vipers (2nd) |
Park Prinsipa FK (5th) | XS Daocheng FC (3rd) | Gramercy Titans (4th) | Meiridosa United (3rd) |
Stonehall Hotspur (4th) | Idalar FK (3rd) | St. Cloud Timbers SC (3rd) | Florian Eura Police (2nd) |
Dragonmoor FC (5th) | DPR (4th) | Victoria Clippers SC (4th) | Paqtaqür Gürbançybaq (2nd) |
Northcliff City (6th) | AS Viola Tiana (3rd) | Constancian Navy FC (3rd) | Bèuʐwàtûÿða̭ FK (2nd) |
FC Fiskjarmannastrand (CW) | Vancona Royale FC (4th) | Constancian Air Force FC (4th) | FC Sport (2nd) |
FC Huyenkula (3rd) | 1674 Maraşspor (3rd) | Athletic Slavers Social Club (3rd) | Satrapan Team of Kapavia (2nd) |
Group stage
Group A
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FC Huyenkula | 6 | 4 | 2 | 0 | 9 | 3 | +6 | 14 | Advances to round of 16 |
Meiridosa United | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 4 | +2 | 10 | |
1674 Maraşspor | 6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 3 | −1 | 6 | |
Constancian Navy FC | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 12 | −7 | 3 |
Group A results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group B
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dragonmoor FC | 6 | 6 | 0 | 0 | 25 | 2 | +23 | 18 | Advances to round of 16 |
DPR | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 8 | +1 | 10 | |
Athletic Slavers Social Club | 6 | 2 | 1 | 3 | 4 | 10 | −6 | 7 | |
Bèuʐwàtûÿða̭ FK | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 20 | −18 | 0 |
Group B results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group C
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sitizōnas Bɏer Moroni FK | 6 | 3 | 3 | 0 | 13 | 4 | +9 | 12 | Advances to round of 16 |
Keşla Kızılordu | 6 | 2 | 3 | 1 | 4 | 2 | +2 | 9 | |
Idalar FK | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 5 | +1 | 8 | |
FC Sport | 6 | 1 | 0 | 5 | 1 | 13 | −12 | 3 |
Group C results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group D
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Northcliff City | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 4 | +13 | 16 | Advances to round of 16 |
Victoria Clippers SC | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 5 | +4 | 10 | |
AS Viola Tiana | 6 | 3 | 0 | 3 | 8 | 9 | −1 | 9 | |
Florian Eura Police | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 19 | −16 | 0 |
Group D results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group E
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Huyenkula 07 Sport | 6 | 3 | 3 | 0 | 15 | 4 | +11 | 12 | Advances to round of 16 |
Gramercy Titans | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 3 | +9 | 11 | |
Stonehall Hotspur | 6 | 2 | 3 | 1 | 17 | 5 | +12 | 9 | |
Paqtaqür Gürbançybaq | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 32 | −32 | 0 |
Group E results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group F
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FC Fiskjarmannastrand | 6 | 4 | 0 | 2 | 7 | 2 | +5 | 12 | Advances to round of 16 |
Vinopolis Vipers | 6 | 2 | 2 | 2 | 4 | 5 | −1 | 8 | |
St. Cloud Timbers SC | 6 | 2 | 2 | 2 | 3 | 5 | −2 | 8 | |
XS Daocheng FC | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 5 | −2 | 5 |
Group F results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group G
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dyas Scitenhima Ĵets FK | 6 | 5 | 1 | 0 | 19 | 4 | +15 | 16 | Advances to round of 16 |
They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC | 6 | 3 | 0 | 3 | 8 | 11 | −3 | 9 | |
Hantian Bluestar | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 7 | +2 | 8 | |
Constancian Air Force FC | 6 | 0 | 1 | 5 | 1 | 15 | −14 | 1 |
Group G results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group H
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Park Prinsipa FK | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 | 1 | +9 | 14 | Advances to round of 16 |
Punta Santiago FC | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 1 | +12 | 13 | |
Vancona Royale FC | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 8 | −2 | 7 | |
Satrapan Team of Kapavia | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 20 | −19 | 0 |
Group H results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Knock-out stages
Round of 16
The second round was held over two legs, with the first leg being played on 13 January 2020, and the second on 20 January 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
13 January 2021
|
They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC | 1 – 1 | Huyenkula 07 Sport |
---|---|---|
20 January 2021
|
Huyenkula 07 Sport | 1 – 1 (a.e.t.) |
They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC |
---|---|---|
Penalties | ||
4 – 5 |
Scores tied at 2–2 on aggregate. They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC win on penalties.
13 January 2021
|
Meiridosa United | 0 – 2 | Park Prinsipa FK |
---|---|---|
20 January 2021
|
Park Prinsipa FK | 3 – 1 | Meiridosa United |
---|---|---|
Park Prinsipa FK win 5–1 on aggregate.
13 January 2021
|
DPR | 2 – 1 | Northcliff City |
---|---|---|
20 January 2021
|
Northcliff City | 1 – 0 | DPR |
---|---|---|
Scores tied at 2–2 on aggregate. Northcliff City win on away goals.
13 January 2021
|
Gramercy Titans | 2 – 1 | Dyas Scitenhima Ĵets FK |
---|---|---|
20 January 2021
|
Dyas Scitenhima Ĵets FK | 2 – 0 | Gramercy Titans |
---|---|---|
Dyas Scitenhima Ĵets FK win 3–2 on aggregate.
13 January 2021
|
Victoria Clippers SC | 1 – 0 | FC Fiskjarmannastrand |
---|---|---|
FC Fiskjarmannastrand win 2–1 on aggregate.
13 January 2021
|
Vinopolis Vipers | 1 – 2 | FC Huyenkula |
---|---|---|
20 January 2021
|
FC Huyenkula | 3 – 1 | Vinopolis Vipers |
---|---|---|
FC Huyenkula win 5–2 on aggregate.
13 January 2021
|
Keşla Kızılordu | 2 – 2 | Dragonmoor FC |
---|---|---|
20 January 2021
|
Dragonmoor FC | 4 – 1 | Keşla Kızılordu |
---|---|---|
Dragonmoor FC win 6–3 on aggregate.
13 January 2021
|
Punta Santiago FC | 2 – 0 | Sitizōnas Bɏer Moroni FK |
---|---|---|
20 January 2021
|
Sitizōnas Bɏer Moroni FK | 1 – 1 | Punta Santiago FC |
---|---|---|
Punta Santiago FC win 3–1 on aggregate.
Quarter-finals
The quarter-finals were held over two legs, with the first leg being played on 3 February 2021, and the second on 17 February 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
3 February 2021
|
Dragonmoor FC | 3 – 0 | They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC |
---|---|---|
17 February 2021
|
They Too Acknowledged Our Lord the Radiant Sun FC | 0 – 1 | Dragonmoor FC |
---|---|---|
Dragonmoor FC win 4–0 on aggregate.
3 February 2021
|
Punta Santiago FC | 2 – 1 | Northcliff City |
---|---|---|
17 February 2021
|
Northcliff City | 1 – 1 | Punta Santiago FC |
---|---|---|
Punta Santiago FC win 3–2 on aggregate.
3 February 2021
|
Dyas Scitenhima Ĵets FK | 2 – 0 | FC Fiskjarmannastrand |
---|---|---|
17 February 2021
|
FC Fiskjarmannastrand | 1 – 2 | Dyas Scitenhima Ĵets FK |
---|---|---|
Dyas Scitenhima Ĵets FK win 4–1 on aggregate.
3 February 2021
|
FC Huyenkula | 0 – 0 | Park Prinsipa FK |
---|---|---|
Park Prinsipa FK win 1–0 on aggregate.
Semi-finals
The semi-finals were held over two legs, with the first leg being played on 17 March 2021, and the second on 31 March 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
Park Prinsipa FK win 2–1 on aggregate.
17 March 2021
|
Dragonmoor FC | 0 – 0 | Punta Santiago FC |
---|---|---|
Dragonmoor FC win 2–0 on aggregate.
Final
The final was held over a single match, held on 12 May 2021. If the match were drawn, extra time and penalties were to be used to settle the tie.
|
|