2020–21 AEFA Champions' League: Difference between revisions
mNo edit summary |
|||
(65 intermediate revisions by 3 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
The '''{{PAGENAME}}''' | The '''{{PAGENAME}}''' was the tenth edition of the [[AEFA Champions' League]], which began on 6 October 2020 with the group stage and culminated with the final in May 2021. Thirty-two teams participated in the competition from nineteen nations. | ||
==List of qualified teams== | ==List of qualified teams== | ||
Line 21: | Line 21: | ||
|{{team flag|Florian Eura|name=Junglecats FC}} <small>(1st)</small> | |{{team flag|Florian Eura|name=Junglecats FC}} <small>(1st)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Floria|name=Northcliff United}} <small>([[2019–20 Super League Football|1st]])</small><sup>[[2019–20 AEFA Champions' League|TH]]</sup> | |{{team flag|Floria||old 2|name=Northcliff United}} <small>([[2019–20 Super League Football|1st]])</small><sup>[[2019–20 AEFA Champions' League|TH]]</sup> | ||
|{{team flag|Thracistan|name=Athletics FC}} <small>([[2019–20 Milliy Lig|1st]])</small> | |{{team flag|Thracistan|name=Athletics FC}} <small>([[2019–20 Milliy Lig|1st]])</small> | ||
|{{team flag|Meckelnburgh|name=Taft Amberjacks SC}} <small>(1st)</small> | |{{team flag|Meckelnburgh|name=Taft Amberjacks SC}} <small>([[2020 Meckelnburgh United Soccer League|1st]])</small> | ||
|{{team flag|Qyzylqaystan|name=XS Gürbançybaq FC}} <small>(1st)</small> | |{{team flag|Qyzylqaystan||old|name=XS Gürbançybaq FC}} <small>(1st)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Floria|name=Blackoak City}} <small>([[2019–20 Super League Football|2nd]])</small> | |{{team flag|Floria||old 2|name=Blackoak City}} <small>([[2019–20 Super League Football|2nd]])</small> | ||
|{{team flag|Thracistan|name=Lamanspor}} <small>([[2019–20 Milliy Lig|2nd]])</small> | |{{team flag|Thracistan|name=Lamanspor}} <small>([[2019–20 Milliy Lig|2nd]])</small> | ||
|{{team flag|Meckelnburgh|name=Alexandretta Royals SC}} <small>(2nd)</small> | |{{team flag|Meckelnburgh|name=Alexandretta Royals SC}} <small>([[2020 Meckelnburgh United Soccer League|2nd]])</small> | ||
|{{team flag|River Warriors|name=FC Mahūti}} <small>(1st)</small> | |{{team flag|River Warriors||old|name=FC Mahūti}} <small>(1st)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Floria|name=Ostville Wednesday}} <small>([[2019–20 Super League Football|3rd]])</small> | |{{team flag|Floria||old 2|name=Ostville Wednesday}} <small>([[2019–20 Super League Football|3rd]])</small> | ||
|{{team flag|Tiana|name=Surwich City FC}} <small>([[2019–20 TFSF Premier Division|1st]])</small> | |{{team flag|Tiana|name=Surwich City FC}} <small>([[2019–20 TFSF Premier Division|1st]])</small> | ||
|{{team flag|Constancia|name=ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba}} <small>(1st)</small> | |{{team flag|Constancia|name=ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba}} <small>(1st)</small> | ||
Line 51: | Line 51: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team2=OLI|team1=KBL|team3=ALR|team4=JUN | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 61: | Line 61: | ||
|JUN_name={{Team flag|Florian Eura|name=Junglecats FC}} | |JUN_name={{Team flag|Florian Eura|name=Junglecats FC}} | ||
|OLI_w= | |OLI_w=3|OLI_d=2|OLI_l=1|OLI_f=10|OLI_a=5|OLI_c=green | ||
|KBL_w= | |KBL_w=5|KBL_d=1|KBL_l=0|KBL_f=21|KBL_a=2|KBL_c=green | ||
|ALR_w= | |ALR_w=2|ALR_d=1|ALR_l=3|ALR_f=6|ALR_a=8 | ||
|JUN_w=0|JUN_d=0|JUN_l= | |JUN_w=0|JUN_d=0|JUN_l=6|JUN_f=0|JUN_a=22 | ||
}} | }} | ||
Line 107: | Line 107: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Olimpiyat Antakşehir {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =Olimpiyat Antakşehir {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =4 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Florian Eura|flag}} Junglecats FC | |team2 ={{team flag|Florian Eura|flag}} Junglecats FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 116: | Line 116: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Alexandretta Royals SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =Alexandretta Royals SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Kateki Blavisen FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Kateki Blavisen FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 125: | Line 125: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Junglecats FC {{team flag|Florian Eura|flag}} | |team1 =Junglecats FC {{team flag|Florian Eura|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Olimpiyat Antakşehir | |team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Olimpiyat Antakşehir | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 134: | Line 134: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Kateki Blavisen FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Kateki Blavisen FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Alexandretta Royals SC | |team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Alexandretta Royals SC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 143: | Line 143: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Olimpiyat Antakşehir {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =Olimpiyat Antakşehir {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Alexandretta Royals SC | |team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Alexandretta Royals SC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 152: | Line 152: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Junglecats FC {{team flag|Florian Eura|flag}} | |team1 =Junglecats FC {{team flag|Florian Eura|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 5 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Kateki Blavisen FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Kateki Blavisen FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 161: | Line 161: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Olimpiyat Antakşehir {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =Olimpiyat Antakşehir {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Kateki Blavisen FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Kateki Blavisen FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 170: | Line 170: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Alexandretta Royals SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =Alexandretta Royals SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Florian Eura|flag}} Junglecats FC | |team2 ={{team flag|Florian Eura|flag}} Junglecats FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 181: | Line 181: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
|team2=NOR| | |team2=NOR|team1=KAU|team3=KAR|team4=XSG | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
|qual_3= |rows_3=2 | |qual_3= |rows_3=2 | ||
|NOR_name={{Team flag|Floria|name=Northcliff United}} | |NOR_name={{Team flag|Floria||old 2|name=Northcliff United}} | ||
|KAU_name={{Team flag|Lakkvia|name=FC Kaupang}} | |KAU_name={{Team flag|Lakkvia|name=FC Kaupang}} | ||
|KAR_name={{Team flag|Antakia|name=Karaorman FK}} | |KAR_name={{Team flag|Antakia|name=Karaorman FK}} | ||
|XSG_name={{Team flag|Qyzylqaystan|name=XS Gürbançybaq FC}} | |XSG_name={{Team flag|Qyzylqaystan||old|name=XS Gürbançybaq FC}} | ||
|NOR_w= | |NOR_w=4|NOR_d=1|NOR_l=1|NOR_f=20|NOR_a=2|NOR_c=green | ||
|KAU_w= | |KAU_w=4|KAU_d=2|KAU_l=0|KAU_f=14|KAU_a=3|KAU_c=green | ||
|KAR_w= | |KAR_w=2|KAR_d=1|KAR_l=3|KAR_f=8|KAR_a=9 | ||
|XSG_w=0|XSG_d=0|XSG_l= | |XSG_w=0|XSG_d=0|XSG_l=6|XSG_f=0|XSG_a=28 | ||
}} | }} | ||
Line 202: | Line 202: | ||
|team1 =FC Kaupang {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =FC Kaupang {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score =1 – 1 | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Northcliff United | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff United | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 209: | Line 209: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =6 October 2020 | |date =6 October 2020 | ||
|team1 =XS Gürbançybaq FC {{team flag|Qyzylqaystan|flag}} | |team1 =XS Gürbançybaq FC {{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} | ||
|score =0 – 3 | |score =0 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Karaorman FK | |team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Karaorman FK | ||
Line 219: | Line 219: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Karaorman FK {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =Karaorman FK {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Northcliff United | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff United | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 228: | Line 228: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =FC Kaupang {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =FC Kaupang {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =4 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag}} XS Gürbançybaq FC | |team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} XS Gürbançybaq FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 236: | Line 236: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Northcliff United {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Northcliff United {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =10 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag}} XS Gürbançybaq FC | |team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} XS Gürbançybaq FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 246: | Line 246: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Karaorman FK {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =Karaorman FK {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Kaupang | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Kaupang | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 254: | Line 254: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =XS Gürbançybaq FC {{team flag|Qyzylqaystan|flag}} | |team1 =XS Gürbançybaq FC {{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} | ||
|score = – | |score =0 – 5 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Northcliff United | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff United | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 264: | Line 264: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =FC Kaupang {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =FC Kaupang {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Karaorman FK | |team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Karaorman FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 272: | Line 272: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Northcliff United {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Northcliff United {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Karaorman FK | |team2 ={{team flag|Antakia|flag}} Karaorman FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 281: | Line 281: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =XS Gürbançybaq FC {{team flag|Qyzylqaystan|flag}} | |team1 =XS Gürbançybaq FC {{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} | ||
|score = – | |score =0 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Kaupang | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Kaupang | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 290: | Line 290: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Northcliff United {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Northcliff United {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =0 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Kaupang | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} FC Kaupang | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 300: | Line 300: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Karaorman FK {{team flag|Antakia|flag}} | |team1 =Karaorman FK {{team flag|Antakia|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag}} XS Gürbançybaq FC | |team2 ={{team flag|Qyzylqaystan|flag|old}} XS Gürbançybaq FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 311: | Line 311: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team1=KLT|team3=PTA|team2=FON|team4=STA | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 321: | Line 321: | ||
|STA_name={{Team flagn|Suren|name=Satrapan Team of Aspadana }} | |STA_name={{Team flagn|Suren|name=Satrapan Team of Aspadana }} | ||
|KLT_w= | |KLT_w=4|KLT_d=2|KLT_l=0|KLT_f=19|KLT_a=4|KLT_c=green | ||
|PTA_w= | |PTA_w=2|PTA_d=0|PTA_l=4|PTA_f=9|PTA_a=13 | ||
|FON_w= | |FON_w=4|FON_d=2|FON_l=0|FON_f=14|FON_a=2|FON_c=green | ||
|STA_w=0|STA_d=0|STA_l= | |STA_w=0|STA_d=0|STA_l=6|STA_f=2|STA_a=25 | ||
}} | }} | ||
Line 349: | Line 349: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Fontainebleau Union FC {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Fontainebleau Union FC {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Lamantia|flag}} King’s Lynn Town FC | |team2 ={{team flag|Lamantia|flag}} King’s Lynn Town FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 358: | Line 358: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Port Trinity Athletic {{team flag|Tiana|flag}} | |team1 =Port Trinity Athletic {{team flag|Tiana|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 1 | ||
|team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Aspadana | |team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Aspadana | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 367: | Line 367: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =King’s Lynn Town FC {{team flag|Lamantia|flag}} | |team1 =King’s Lynn Town FC {{team flag|Lamantia|flag}} | ||
|score = – | |score =6 – 0 | ||
|team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Aspadana | |team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Aspadana | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 376: | Line 376: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Fontainebleau Union FC {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Fontainebleau Union FC {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Port Trinity Athletic | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Port Trinity Athletic | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 385: | Line 385: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Satrapan Team of Aspadana {{team flagn|Suren|flag}} | |team1 =Satrapan Team of Aspadana {{team flagn|Suren|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 4 | ||
|team2 ={{team flag|Lamantia|flag}} King’s Lynn Town FC | |team2 ={{team flag|Lamantia|flag}} King’s Lynn Town FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 394: | Line 394: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Port Trinity Athletic {{team flag|Tiana|flag}} | |team1 =Port Trinity Athletic {{team flag|Tiana|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Fontainebleau Union FC | |team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Fontainebleau Union FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 403: | Line 403: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =King’s Lynn Town FC {{team flag|Lamantia|flag}} | |team1 =King’s Lynn Town FC {{team flag|Lamantia|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Fontainebleau Union FC | |team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Fontainebleau Union FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 412: | Line 412: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Satrapan Team of Aspadana {{team flagn|Suren|flag}} | |team1 =Satrapan Team of Aspadana {{team flagn|Suren|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Port Trinity Athletic | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Port Trinity Athletic | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 421: | Line 421: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =King’s Lynn Town FC {{team flag|Lamantia|flag}} | |team1 =King’s Lynn Town FC {{team flag|Lamantia|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Port Trinity Athletic | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Port Trinity Athletic | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 430: | Line 430: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Fontainebleau Union FC {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Fontainebleau Union FC {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =4 – 0 | ||
|team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Aspadana | |team2 ={{team flagn|Suren|flag}} Satrapan Team of Aspadana | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 441: | Line 441: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
|team3=XSL| | |team3=XSL|team1=BLA|team2=RAM|team4=PSA | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 447: | Line 447: | ||
|XSL_name={{Team flag|Jingdao|name=Xiacheng Shining Light }} | |XSL_name={{Team flag|Jingdao|name=Xiacheng Shining Light }} | ||
|BLA_name={{Team flag|Floria|name=Blackoak City }} | |BLA_name={{Team flag|Floria||old 2|name=Blackoak City }} | ||
|RAM_name={{Team flag|Raspur|name=Raspur Militants }} | |RAM_name={{Team flag|Raspur|name=Raspur Militants }} | ||
|PSA_name={{Team flag|Saint Andre|name=Port Saint Andre FC }} | |PSA_name={{Team flag|Saint Andre|name=Port Saint Andre FC }} | ||
|XSL_w= | |XSL_w=2|XSL_d=2|XSL_l=2|XSL_f=5|XSL_a=4 | ||
|BLA_w= | |BLA_w=4|BLA_d=1|BLA_l=1|BLA_f=8|BLA_a=1|BLA_c=green | ||
|RAM_w= | |RAM_w=4|RAM_d=0|RAM_l=2|RAM_f=8|RAM_a=6|RAM_c=green | ||
|PSA_w=0|PSA_d= | |PSA_w=0|PSA_d=1|PSA_l=5|PSA_f=3|PSA_a=13 | ||
}} | }} | ||
Line 460: | Line 460: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =6 October 2020 | |date =6 October 2020 | ||
|team1 =Blackoak City {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Blackoak City {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score =1 – 0 | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Xiacheng Shining Light | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Xiacheng Shining Light | ||
Line 479: | Line 479: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Raspur Militants {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =Raspur Militants {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Xiacheng Shining Light | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Xiacheng Shining Light | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 487: | Line 487: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Blackoak City {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Blackoak City {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Saint Andre|flag}} Port Saint Andre FC | |team2 ={{team flag|Saint Andre|flag}} Port Saint Andre FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 497: | Line 497: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Xiacheng Shining Light {{team flag|Jingdao|flag}} | |team1 =Xiacheng Shining Light {{team flag|Jingdao|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Saint Andre|flag}} Port Saint Andre FC | |team2 ={{team flag|Saint Andre|flag}} Port Saint Andre FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 506: | Line 506: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Raspur Militants {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =Raspur Militants {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Blackoak City | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Blackoak City | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 515: | Line 515: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Port Saint Andre FC {{team flag|Saint Andre|flag}} | |team1 =Port Saint Andre FC {{team flag|Saint Andre|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Xiacheng Shining Light | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Xiacheng Shining Light | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 523: | Line 523: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Blackoak City {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Blackoak City {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} Raspur Militants | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} Raspur Militants | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 533: | Line 533: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Xiacheng Shining Light {{team flag|Jingdao|flag}} | |team1 =Xiacheng Shining Light {{team flag|Jingdao|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} Raspur Militants | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} Raspur Militants | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 542: | Line 542: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Port Saint Andre FC {{team flag|Saint Andre|flag}} | |team1 =Port Saint Andre FC {{team flag|Saint Andre|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Blackoak City | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Blackoak City | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 551: | Line 551: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Xiacheng Shining Light {{team flag|Jingdao|flag}} | |team1 =Xiacheng Shining Light {{team flag|Jingdao|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Blackoak City | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Blackoak City | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 560: | Line 560: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Raspur Militants {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =Raspur Militants {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Saint Andre|flag}} Port Saint Andre FC | |team2 ={{team flag|Saint Andre|flag}} Port Saint Andre FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 571: | Line 571: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team1=ATH|team2=DAO|team3=TAF|team4=FCM | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 579: | Line 579: | ||
|DAO_name={{Team flag|Jingdao|name=Daocheng FC }} | |DAO_name={{Team flag|Jingdao|name=Daocheng FC }} | ||
|TAF_name={{Team flag|Meckelnburgh|name=Taft Amberjacks SC }} | |TAF_name={{Team flag|Meckelnburgh|name=Taft Amberjacks SC }} | ||
|FCM_name={{Team flag|River Warriors|name=FC Mahūti }} | |FCM_name={{Team flag|River Warriors||old|name=FC Mahūti }} | ||
|ATH_w= | |ATH_w=4|ATH_d=1|ATH_l=1|ATH_f=11|ATH_a=3|ATH_c=green | ||
|DAO_w= | |DAO_w=3|DAO_d=2|DAO_l=1|DAO_f=8|DAO_a=4|DAO_c=green | ||
|TAF_w= | |TAF_w=3|TAF_d=1|TAF_l=2|TAF_f=7|TAF_a=8 | ||
|FCM_w=0|FCM_d=0|FCM_l= | |FCM_w=0|FCM_d=0|FCM_l=6|FCM_f=1|FCM_a=12 | ||
}} | }} | ||
Line 599: | Line 599: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =6 October 2020 | |date =6 October 2020 | ||
|team1 =FC Mahūti {{team flag|River Warriors|flag}} | |team1 =FC Mahūti {{team flag|River Warriors|flag|old}} | ||
|score =0 – 1 | |score =0 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Taft Amberjacks SC | |team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Taft Amberjacks SC | ||
Line 609: | Line 609: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Taft Amberjacks SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =Taft Amberjacks SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Athletics FC | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Athletics FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 618: | Line 618: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Daocheng FC {{team flag|Jingdao|flag}} | |team1 =Daocheng FC {{team flag|Jingdao|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|River Warriors|flag}} FC Mahūti | |team2 ={{team flag|River Warriors|flag|old}} FC Mahūti | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 627: | Line 627: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Athletics FC {{team flag|Thracistan|flag}} | |team1 =Athletics FC {{team flag|Thracistan|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|River Warriors|flag}} FC Mahūti | |team2 ={{team flag|River Warriors|flag|old}} FC Mahūti | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 636: | Line 636: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Taft Amberjacks SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =Taft Amberjacks SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Daocheng FC | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Daocheng FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 644: | Line 644: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =FC Mahūti {{team flag|River Warriors|flag}} | |team1 =FC Mahūti {{team flag|River Warriors|flag|old}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Athletics FC | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Athletics FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 654: | Line 654: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Daocheng FC {{team flag|Jingdao|flag}} | |team1 =Daocheng FC {{team flag|Jingdao|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Taft Amberjacks SC | |team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Taft Amberjacks SC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 663: | Line 663: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Athletics FC {{team flag|Thracistan|flag}} | |team1 =Athletics FC {{team flag|Thracistan|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Taft Amberjacks SC | |team2 ={{team flag|Meckelnburgh|flag}} Taft Amberjacks SC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 671: | Line 671: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =FC Mahūti {{team flag|River Warriors|flag}} | |team1 =FC Mahūti {{team flag|River Warriors|flag|old}} | ||
|score = – | |score =1 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Daocheng FC | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Daocheng FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 681: | Line 681: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Athletics FC {{team flag|Thracistan|flag}} | |team1 =Athletics FC {{team flag|Thracistan|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Daocheng FC | |team2 ={{team flag|Jingdao|flag}} Daocheng FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 690: | Line 690: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Taft Amberjacks SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | |team1 =Taft Amberjacks SC {{team flag|Meckelnburgh|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|River Warriors|flag}} FC Mahūti | |team2 ={{team flag|River Warriors|flag|old}} FC Mahūti | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 701: | Line 701: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team2=SUR|team1=JRE|team4=CCA|team3=TIR | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 711: | Line 711: | ||
|TIR_name={{Team flag|Arboria|name=Tirlar FC }} | |TIR_name={{Team flag|Arboria|name=Tirlar FC }} | ||
|SUR_w= | |SUR_w=2|SUR_d=2|SUR_l=2|SUR_f=4|SUR_a=8|SUR_c=green | ||
|JRE_w= | |JRE_w=6|JRE_d=0|JRE_l=0|JRE_f=26|JRE_a=3|JRE_c=green | ||
|CCA_w=0|CCA_d= | |CCA_w=0|CCA_d=2|CCA_l=4|CCA_f=3|CCA_a=15 | ||
|TIR_w= | |TIR_w=1|TIR_d=2|TIR_l=3|TIR_f=6|TIR_a=13 | ||
}} | }} | ||
Line 739: | Line 739: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Constancian Central Army FC {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =Constancian Central Army FC {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Surwich City FC | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Surwich City FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 748: | Line 748: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Jogasim Revolution FC {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Jogasim Revolution FC {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =5 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Tirlar FC | |team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Tirlar FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 757: | Line 757: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Surwich City FC {{team flag|Tiana|flag}} | |team1 =Surwich City FC {{team flag|Tiana|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Tirlar FC | |team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Tirlar FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 766: | Line 766: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Constancian Central Army FC {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =Constancian Central Army FC {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 4 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Jogasim Revolution FC | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Jogasim Revolution FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 775: | Line 775: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Tirlar FC {{team flag|Arboria|flag}} | |team1 =Tirlar FC {{team flag|Arboria|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Surwich City FC | |team2 ={{team flag|Tiana|flag}} Surwich City FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 784: | Line 784: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Jogasim Revolution FC {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Jogasim Revolution FC {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =6 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Central Army FC | |team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Central Army FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 793: | Line 793: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Surwich City FC {{team flag|Tiana|flag}} | |team1 =Surwich City FC {{team flag|Tiana|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Central Army FC | |team2 ={{team flag|Constancia|flag}} Constancian Central Army FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 802: | Line 802: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Tirlar FC {{team flag|Arboria|flag}} | |team1 =Tirlar FC {{team flag|Arboria|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 4 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Jogasim Revolution FC | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Jogasim Revolution FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 811: | Line 811: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Surwich City FC {{team flag|Tiana|flag}} | |team1 =Surwich City FC {{team flag|Tiana|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Jogasim Revolution FC | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Jogasim Revolution FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 820: | Line 820: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Constancian Central Army FC {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =Constancian Central Army FC {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 4 | ||
|team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Tirlar FC | |team2 ={{team flag|Arboria|flag}} Tirlar FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 831: | Line 831: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
| | |team2=HUI|team1=OST|team4=SAA|team3=MEB | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 837: | Line 837: | ||
|HUI_name={{Team flag|Lakkvia|name=Hurmu International }} | |HUI_name={{Team flag|Lakkvia|name=Hurmu International }} | ||
|OST_name={{Team flag|Floria|name=Ostville Wednesday }} | |OST_name={{Team flag|Floria||old 2|name=Ostville Wednesday }} | ||
|SAA_name={{Team flag|Constancia|name=ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba }} | |SAA_name={{Team flag|Constancia|name=ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba }} | ||
|MEB_name={{Team flag|Raspur|name=ESB Mehrshahr Behzad FC }} | |MEB_name={{Team flag|Raspur|name=ESB Mehrshahr Behzad FC }} | ||
|HUI_w= | |HUI_w=4|HUI_d=1|HUI_l=1|HUI_f=12|HUI_a=4|HUI_c=green | ||
|OST_w= | |OST_w=5|OST_d=0|OST_l=1|OST_f=14|OST_a=2|OST_c=green | ||
|SAA_w=0|SAA_d= | |SAA_w=0|SAA_d=2|SAA_l=4|SAA_f=4|SAA_a=17 | ||
|MEB_w=0|MEB_d= | |MEB_w=0|MEB_d=3|MEB_l=3|MEB_f=2|MEB_a=9 | ||
}} | }} | ||
Line 850: | Line 850: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =6 October 2020 | |date =6 October 2020 | ||
|team1 =Ostville Wednesday {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Ostville Wednesday {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score =2 – 1 | |score =2 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Hurmu International | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Hurmu International | ||
Line 869: | Line 869: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Hurmu International | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Hurmu International | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 877: | Line 877: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Ostville Wednesday {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Ostville Wednesday {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} ESB Mehrshahr Behzad FC | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} ESB Mehrshahr Behzad FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 887: | Line 887: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Hurmu International {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =Hurmu International {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} ESB Mehrshahr Behzad FC | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} ESB Mehrshahr Behzad FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 896: | Line 896: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Ostville Wednesday | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Ostville Wednesday | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 905: | Line 905: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =ESB Mehrshahr Behzad FC {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =ESB Mehrshahr Behzad FC {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Hurmu International | |team2 ={{team flag|Lakkvia|flag}} Hurmu International | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 913: | Line 913: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Ostville Wednesday {{team flag|Floria|flag}} | |team1 =Ostville Wednesday {{team flag|Floria|flag|old 2}} | ||
|score = – | |score =4 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Constancia|flag}} ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba | |team2 ={{team flag|Constancia|flag}} ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 923: | Line 923: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Hurmu International {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =Hurmu International {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =6 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Constancia|flag}} ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba | |team2 ={{team flag|Constancia|flag}} ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 932: | Line 932: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =ESB Mehrshahr Behzad FC {{team flag|Raspur|flag}} | |team1 =ESB Mehrshahr Behzad FC {{team flag|Raspur|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Ostville Wednesday | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Ostville Wednesday | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 941: | Line 941: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Hurmu International {{team flag|Lakkvia|flag}} | |team1 =Hurmu International {{team flag|Lakkvia|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Floria|flag}} Ostville Wednesday | |team2 ={{team flag|Floria|flag|old 2}} Ostville Wednesday | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 950: | Line 950: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba {{team flag|Constancia|flag}} | |team1 =ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba {{team flag|Constancia|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Raspur|flag}} ESB Mehrshahr Behzad FC | |team2 ={{team flag|Raspur|flag}} ESB Mehrshahr Behzad FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 961: | Line 961: | ||
{{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | {{Sports table |qual=y |goals=y |width=60% | ||
|team3=URZ| | |team3=URZ|team1=LAM|team2=ALT|team4=TPS | ||
|qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | |qual_1=Advances to [[#Round of 16|round of 16]] |rows_1=2 |qual_1c=green | ||
Line 971: | Line 971: | ||
|TPS_name={{Team flag|Jääland|name=FC TPS Ukkonen }} | |TPS_name={{Team flag|Jääland|name=FC TPS Ukkonen }} | ||
|URZ_w= | |URZ_w=3|URZ_d=1|URZ_l=2|URZ_f=25|URZ_a=5 | ||
|LAM_w= | |LAM_w=4|LAM_d=1|LAM_l=1|LAM_f=9|LAM_a=7|LAM_c=green | ||
|ALT_w= | |ALT_w=3|ALT_d=2|ALT_l=1|ALT_f=12|ALT_a=4|ALT_c=green | ||
|TPS_w=0|TPS_d=0|TPS_l= | |TPS_w=0|TPS_d=0|TPS_l=6|TPS_f=0|TPS_a=30 | ||
}} | }} | ||
Line 999: | Line 999: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Altus FC {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Altus FC {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Urzi Magalatska FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Urzi Magalatska FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,008: | Line 1,008: | ||
|date =20 October 2020 | |date =20 October 2020 | ||
|team1 =Lamanspor {{team flag|Thracistan|flag}} | |team1 =Lamanspor {{team flag|Thracistan|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC TPS Ukkonen | |team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC TPS Ukkonen | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,017: | Line 1,017: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Urzi Magalatska FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Urzi Magalatska FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =10 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC TPS Ukkonen | |team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC TPS Ukkonen | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,026: | Line 1,026: | ||
|date =3 November 2020 | |date =3 November 2020 | ||
|team1 =Altus FC {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Altus FC {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Lamanspor | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Lamanspor | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,035: | Line 1,035: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =FC TPS Ukkonen {{team flag|Jääland|flag}} | |team1 =FC TPS Ukkonen {{team flag|Jääland|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 7 | ||
|team2 ={{team flag|Senya|flag}} Urzi Magalatska FK | |team2 ={{team flag|Senya|flag}} Urzi Magalatska FK | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,044: | Line 1,044: | ||
|date =17 November 2020 | |date =17 November 2020 | ||
|team1 =Lamanspor {{team flag|Thracistan|flag}} | |team1 =Lamanspor {{team flag|Thracistan|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Altus FC | |team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Altus FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,053: | Line 1,053: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =Urzi Magalatska FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Urzi Magalatska FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =2 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Altus FC | |team2 ={{team flag|Alduria|flag}} Altus FC | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,062: | Line 1,062: | ||
|date =1 December 2020 | |date =1 December 2020 | ||
|team1 =FC TPS Ukkonen {{team flag|Jääland|flag}} | |team1 =FC TPS Ukkonen {{team flag|Jääland|flag}} | ||
|score = – | |score =0 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Lamanspor | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Lamanspor | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,071: | Line 1,071: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Urzi Magalatska FK {{team flag|Senya|flag}} | |team1 =Urzi Magalatska FK {{team flag|Senya|flag}} | ||
|score = – | |score =6 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Lamanspor | |team2 ={{team flag|Thracistan|flag}} Lamanspor | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,080: | Line 1,080: | ||
|date =15 December 2020 | |date =15 December 2020 | ||
|team1 =Altus FC {{team flag|Alduria|flag}} | |team1 =Altus FC {{team flag|Alduria|flag}} | ||
|score = – | |score =3 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC TPS Ukkonen | |team2 ={{team flag|Jääland|flag}} FC TPS Ukkonen | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
Line 1,089: | Line 1,089: | ||
==Knock-out stages== | ==Knock-out stages== | ||
===Round of 16=== | |||
The second round was held over two legs, with the first leg being played on 12 January 2021, and the second on 19 January 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner. | |||
{{footballbox | |||
|date =12 January 2021 | |||
|team1 = Hurmu International {{Team flag|Lakkvia|flag}} | |||
|score =1 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Lamantia|flag}} King's Lynn Town FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =19 January 2021 | |||
|team1 = King's Lynn Town FC {{Team flag|Lamantia|flag}} | |||
|score =1 – 0<br>{{aet}} | |||
|team2 = {{Team flag|Lakkvia|flag}} Hurmu International | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
|penalties1 = | |||
|penaltyscore =4 – 2 | |||
|penalties2 = | |||
}} | |||
''Scores tied at 1–1 on aggregate. [[King's Lynn Town FC]] win on penalties.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =12 January 2021 | |||
|team1 = Surwich City FC {{Team flag|Tiana|flag}} | |||
|score =1 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Thracistan|flag}} Athletics FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =19 January 2021 | |||
|team1 = Athletics FC {{Team flag|Thracistan|flag}} | |||
|score =2 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Tiana|flag}} Surwich City FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Athletics FC]] win 3–1 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =12 January 2021 | |||
|team1 = Daocheng FC {{Team flag|Jingdao|flag}} | |||
|score =3 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Thracistan|flag}} Lamanspor | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =19 January 2021 | |||
|team1 = Lamanspor {{Team flag|Thracistan|flag}} | |||
|score =1 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Jingdao|flag}} Daocheng FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Daocheng FC]] win 3–2 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =12 January 2021 | |||
|team1 = Fontainebleau Union FC {{Team flag|Alduria|flag}} | |||
|score =1 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Blackoak City | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =19 January 2021 | |||
|team1 = Blackoak City {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =1 – 1<br>{{aet}} | |||
|team2 = {{Team flag|Alduria|flag}} Fontainebleau Union FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Fontainebleau Union FC]] win 2–1 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =12 January 2021 | |||
|team1 = Altus FC {{Team flag|Alduria|flag}} | |||
|score =1 – 2 | |||
|team2 = {{Team flag|Senya|flag}} Jogasim Revolution FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =19 January 2021 | |||
|team1 = Jogasim Revolution FC {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =2 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Alduria|flag}} Altus FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Jogasim Revolution FC]] win 4–2 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =12 January 2021 | |||
|team1 = Olimpiyat Antakşehir {{Team flag|Antakia|flag}} | |||
|score =2 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Lakkvia|flag}} FC Kaupang | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =19 January 2021 | |||
|team1 = FC Kaupang {{Team flag|Lakkvia|flag}} | |||
|score =3 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Antakia|flag}} Olimpiyat Antakşehir | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''Scores tied at 3–3 on aggregate. [[Olimpiyat Antakşehir]] win on away goals.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =12 January 2021 | |||
|team1 = Northcliff United {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =2 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Senya|flag}} Kateki Blavisen FK | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =19 January 2021 | |||
|team1 = Kateki Blavisen FK {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =2 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff United | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Northcliff United]] win 3–2 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =12 January 2021 | |||
|team1 = Raspur Militants {{Team flag|Raspur|flag}} | |||
|score =1 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Ostville Wednesday | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =19 January 2021 | |||
|team1 = Ostville Wednesday {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =2 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Raspur|flag}} Raspur Militants | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Ostville Wednesday]] win 2–1 on aggregate.'' | |||
===Quarter-finals=== | |||
The quarter-finals were held over two legs, with the first leg being played on 2 February 2021, and the second on 16 February 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner. | |||
{{footballbox | |||
|date =2 February 2021 | |||
|team1 = Fontainebleau Union FC {{Team flag|Alduria|flag}} | |||
|score =1 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Jingdao|flag}} Daocheng FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =16 February 2021 | |||
|team1 = Daocheng FC {{Team flag|Jingdao|flag}} | |||
|score =1 – 2 | |||
|team2 = {{Team flag|Alduria|flag}} Fontainebleau Union FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Fontainebleau Union FC]] win 3–1 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =2 February 2021 | |||
|team1 = Athletics FC {{Team flag|Thracistan|flag}} | |||
|score =1 – 2 | |||
|team2 = {{Team flag|Senya|flag}} Jogasim Revolution FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =16 February 2021 | |||
|team1 = Jogasim Revolution FC {{Team flag|Senya|flag}} | |||
|score =1 – 2<br>{{aet}} | |||
|team2 = {{Team flag|Thracistan|flag}} Athletics FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
|penalties1 = | |||
|penaltyscore =4 – 5 | |||
|penalties2 = | |||
}} | |||
''Scores tied at 3–3 on aggregate. [[Athletics FC]] win on penalties.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =2 February 2021 | |||
|team1 = King's Lynn Town FC {{Team flag|Lamantia|flag}} | |||
|score =0 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Ostville Wednesday | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =16 February 2021 | |||
|team1 = Ostville Wednesday {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =1 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Lamantia|flag}} King's Lynn Town FC | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''Scores tied at 1–1 on aggregate. [[King's Lynn Town FC]] win on away goals.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =2 February 2021 | |||
|team1 = Northcliff United {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =2 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Antakia|flag}} Olimpiyat Antakşehir | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =16 February 2021 | |||
|team1 = Olimpiyat Antakşehir {{Team flag|Antakia|flag}} | |||
|score =1 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff United | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Northcliff United]] win 3–1 on aggregate.'' | |||
===Semi-finals=== | |||
The semi-finals were held over two legs, with the first leg being played on 16 March 2021, and the second on 30 March 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner. | |||
{{footballbox | |||
|date =16 March 2021 | |||
|team1 = Fontainebleau Union FC {{Team flag|Alduria|flag}} | |||
|score =1 – 2 | |||
|team2 = {{Team flag|Floria|flag|old 2}} Northcliff United | |||
|goals1 = [[Alex Gomze|Gomze]] {{goal|14}} | |||
|goals2 = [[Cristiano Ramirez|Ramirez]] {{goal|36}}<br>[[Dave Wheeler|Wheeler]] {{goal|37}} | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =30 March 2021 | |||
|team1 = Northcliff United {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =1 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Alduria|flag}} Fontainebleau Union FC | |||
|goals1 = [[Jacques Modrem|Modrem]] {{goal|37}} | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[Northcliff United]] win 3–1 on aggregate.'' | |||
{{footballbox | |||
|date =16 March 2021 | |||
|team1 = King's Lynn Town FC {{Team flag|Lamantia|flag}} | |||
|score =1 – 0 | |||
|team2 = {{Team flag|Thracistan|flag}} Athletics FC | |||
|goals1 = [[Sven Ebersbacher|Ebersbacher]] {{goal|79}} | |||
|goals2 = | |||
|stadium = | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|date =30 March 2021 | |||
|team1 = Athletics FC {{Team flag|Thracistan|flag}} | |||
|score =1 – 2 | |||
|team2 = {{Team flag|Lamantia|flag}} King's Lynn Town FC | |||
|goals1 = [[Selçuk Şahir|Şahir]] {{goal|6}} | |||
|goals2 = [[Sven Ebersbacher|Ebersbacher]] {{goal|41}}<br>[[Reuben Frederiksen|R. Frederiksen]] {{goal|62}} | |||
|stadium = | |||
}} | |||
''[[King's Lynn Town FC]] win 3–1 on aggregate.'' | |||
===Final=== | |||
The final was held over a single match, held on 11 May 2021. If the match were drawn, extra time and penalties were to be used to settle the tie. | |||
{{footballbox | |||
|date =11 May 2021 | |||
|team1 = Northcliff United {{Team flag|Floria|flag|old 2}} | |||
|score =3 – 1 | |||
|team2 = {{Team flag|Lamantia|flag}} King's Lynn Town FC | |||
|goals1 = [[Robert Laskowski|Laskowski]] {{goal|17}}<br>[[François Bousquet|Bousquet]] {{goal|45}}<br>[[Cristiano Ramirez|Ramirez]] {{goal|78}} | |||
|goals2 = [[Barnaby Hands|Hands]] {{goal|54|pen.}} | |||
|stadium =[[Emperor Edgard II Memorial Stadium]], [[Fontainebleau]] | |||
}} | |||
Latest revision as of 00:24, 28 December 2023
The 2020–21 AEFA Champions' League was the tenth edition of the AEFA Champions' League, which began on 6 October 2020 with the group stage and culminated with the final in May 2021. Thirty-two teams participated in the competition from nineteen nations.
List of qualified teams
Entered in Group stage | |||
---|---|---|---|
Urzi Magalatska FK (1st) | King's Lynn Town FC (1st) | Karaorman FK (2nd) | ESB Mehrshahr Behzad FC (2nd) |
Jogasim Revolution FC (2nd) | Xiacheng Shining Light (1st) | Altus FC (1st) | Tirlar FC (1st) |
Kateki Blavisen FK (3rd) | Daocheng FC (2nd) | Fontainebleau Union FC (2nd) | Junglecats FC (1st) |
Northcliff United (1st)TH | Athletics FC (1st) | Taft Amberjacks SC (1st) | XS Gürbançybaq FC (1st) |
Blackoak City (2nd) | Lamanspor (2nd) | Alexandretta Royals SC (2nd) | FC Mahūti (1st) |
Ostville Wednesday (3rd) | Surwich City FC (1st) | ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba (1st) | Port Saint Andre FC (1st) |
Hurmu International (1st) | Port Trinity Athletic (2nd) | Constancian Central Army FC (2nd) | FC TPS Ukkonen (1st) |
FC Kaupang (2nd) | Olimpiyat Antakşehir (1st) | Raspur Militants (1st) | Satrapan Team of Aspadana (1st) |
Group stage
Group A
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kateki Blavisen FK | 6 | 5 | 1 | 0 | 21 | 2 | +19 | 16 | Advances to round of 16 |
Olimpiyat Antakşehir | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 5 | +5 | 11 | |
Alexandretta Royals SC | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 8 | −2 | 7 | |
Junglecats FC | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 22 | −22 | 0 |
Group A results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group B
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FC Kaupang | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 3 | +11 | 14 | Advances to round of 16 |
Northcliff United | 6 | 4 | 1 | 1 | 20 | 2 | +18 | 13 | |
Karaorman FK | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 9 | −1 | 7 | |
XS Gürbançybaq FC | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 28 | −28 | 0 |
Group B results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group C
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
King's Lynn Town FC | 6 | 4 | 2 | 0 | 19 | 4 | +15 | 14 | Advances to round of 16 |
Fontainebleau Union FC | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 2 | +12 | 14 | |
Port Trinity Athletic | 6 | 2 | 0 | 4 | 9 | 13 | −4 | 6 | |
Satrapan Team of Aspadana | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 25 | −23 | 0 |
Group C results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group D
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Blackoak City | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 1 | +7 | 13 | Advances to round of 16 |
Raspur Militants | 6 | 4 | 0 | 2 | 8 | 6 | +2 | 12 | |
Xiacheng Shining Light | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 4 | +1 | 8 | |
Port Saint Andre FC | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 13 | −10 | 1 |
Group D results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group E
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Athletics FC | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 3 | +8 | 13 | Advances to round of 16 |
Daocheng FC | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 4 | +4 | 11 | |
Taft Amberjacks SC | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 8 | −1 | 10 | |
FC Mahūti | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 12 | −11 | 0 |
Group E results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group F
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jogasim Revolution FC | 6 | 6 | 0 | 0 | 26 | 3 | +23 | 18 | Advances to round of 16 |
Surwich City FC | 6 | 2 | 2 | 2 | 4 | 8 | −4 | 8 | |
Tirlar FC | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 13 | −7 | 5 | |
Constancian Central Army FC | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 15 | −12 | 2 |
Group F results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group G
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ostville Wednesday | 6 | 5 | 0 | 1 | 14 | 2 | +12 | 15 | Advances to round of 16 |
Hurmu International | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 4 | +8 | 13 | |
ESB Mehrshahr Behzad FC | 6 | 0 | 3 | 3 | 2 | 9 | −7 | 3 | |
ESB Sýndesmos Athlitikós Aqaba | 6 | 0 | 2 | 4 | 4 | 17 | −13 | 2 |
Group G results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group H
Team | Pld |
W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lamanspor | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 7 | +2 | 13 | Advances to round of 16 |
Altus FC | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 4 | +8 | 11 | |
Urzi Magalatska FK | 6 | 3 | 1 | 2 | 25 | 5 | +20 | 10 | |
FC TPS Ukkonen | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 30 | −30 | 0 |
Group H results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Knock-out stages
Round of 16
The second round was held over two legs, with the first leg being played on 12 January 2021, and the second on 19 January 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
12 January 2021
|
Hurmu International | 1 – 0 | King's Lynn Town FC |
---|---|---|
Scores tied at 1–1 on aggregate. King's Lynn Town FC win on penalties.
12 January 2021
|
Surwich City FC | 1 – 1 | Athletics FC |
---|---|---|
19 January 2021
|
Athletics FC | 2 – 0 | Surwich City FC |
---|---|---|
Athletics FC win 3–1 on aggregate.
12 January 2021
|
Daocheng FC | 3 – 1 | Lamanspor |
---|---|---|
19 January 2021
|
Lamanspor | 1 – 0 | Daocheng FC |
---|---|---|
Daocheng FC win 3–2 on aggregate.
12 January 2021
|
Fontainebleau Union FC | 1 – 0 | Blackoak City |
---|---|---|
Fontainebleau Union FC win 2–1 on aggregate.
12 January 2021
|
Altus FC | 1 – 2 | Jogasim Revolution FC |
---|---|---|
19 January 2021
|
Jogasim Revolution FC | 2 – 1 | Altus FC |
---|---|---|
Jogasim Revolution FC win 4–2 on aggregate.
12 January 2021
|
Olimpiyat Antakşehir | 2 – 0 | FC Kaupang |
---|---|---|
19 January 2021
|
FC Kaupang | 3 – 1 | Olimpiyat Antakşehir |
---|---|---|
Scores tied at 3–3 on aggregate. Olimpiyat Antakşehir win on away goals.
12 January 2021
|
Northcliff United | 2 – 0 | Kateki Blavisen FK |
---|---|---|
19 January 2021
|
Kateki Blavisen FK | 2 – 1 | Northcliff United |
---|---|---|
Northcliff United win 3–2 on aggregate.
12 January 2021
|
Raspur Militants | 1 – 0 | Ostville Wednesday |
---|---|---|
19 January 2021
|
Ostville Wednesday | 2 – 0 | Raspur Militants |
---|---|---|
Ostville Wednesday win 2–1 on aggregate.
Quarter-finals
The quarter-finals were held over two legs, with the first leg being played on 2 February 2021, and the second on 16 February 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
2 February 2021
|
Fontainebleau Union FC | 1 – 0 | Daocheng FC |
---|---|---|
16 February 2021
|
Daocheng FC | 1 – 2 | Fontainebleau Union FC |
---|---|---|
Fontainebleau Union FC win 3–1 on aggregate.
2 February 2021
|
Athletics FC | 1 – 2 | Jogasim Revolution FC |
---|---|---|
Scores tied at 3–3 on aggregate. Athletics FC win on penalties.
2 February 2021
|
King's Lynn Town FC | 0 – 0 | Ostville Wednesday |
---|---|---|
16 February 2021
|
Ostville Wednesday | 1 – 1 | King's Lynn Town FC |
---|---|---|
Scores tied at 1–1 on aggregate. King's Lynn Town FC win on away goals.
2 February 2021
|
Northcliff United | 2 – 0 | Olimpiyat Antakşehir |
---|---|---|
16 February 2021
|
Olimpiyat Antakşehir | 1 – 1 | Northcliff United |
---|---|---|
Northcliff United win 3–1 on aggregate.
Semi-finals
The semi-finals were held over two legs, with the first leg being played on 16 March 2021, and the second on 30 March 2021. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
Northcliff United win 3–1 on aggregate.
King's Lynn Town FC win 3–1 on aggregate.
Final
The final was held over a single match, held on 11 May 2021. If the match were drawn, extra time and penalties were to be used to settle the tie.
11 May 2021
|
Northcliff United | 3 – 1 | King's Lynn Town FC |
---|---|---|
Laskowski 17' Bousquet 45' Ramirez 78' |
Hands 54' (pen.) |
|
|