2019 Florian League Cup: Difference between revisions
From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
(Created page with "==First Round== {{footballbox |team1 = Westhill Rovers |score = 2 – 0 |team2 = Coldley Wanderers }} ---- {{footballbox |team1 = Ostville United II |score = 1 – 2...") |
(→Final) |
||
(6 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 75: | Line 75: | ||
==Second Round== | ==Second Round== | ||
{{footballbox | |||
|team1 = Wolfpine Impact | |||
|score = 5 – 1 | |||
|team2 = Birmingham United II | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Northsilver City | |||
|score = 1 – 1 | |||
|team2 = Dragonmoor FC | |||
|penaltyscore = 4 – 2 | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Newgrass FC | |||
|score = 4 – 1 | |||
|team2 = Northsilver City II | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Celtic FC Oldhaven | |||
|score = 2 – 1 | |||
|team2 = Westhill Rovers | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Oldhaven Rangers | |||
|score = 5 – 4 | |||
|team2 = Newmarsh Rangers | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Ostville Wednesday | |||
|score = 2 – 1 | |||
|team2 = Etourney FC | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Birmingham United | |||
|score = 0 – 1 | |||
|team2 = Eastcliff Dynamo | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Northcliff City | |||
|score = 2 – 2 | |||
|team2 = Havenbarrow Town | |||
|penaltyscore = 7 – 6 | |||
}} | |||
---- | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Eastpond Utd | |||
|score = 0 – 2 | |||
|team2 = Stonehall Hotspur | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Northcliff Football Club | |||
|score = 5 – 1 | |||
|team2 = Blackoak City | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Westlake Town | |||
|score = 8 – 1 | |||
|team2 = Red Bear FC | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Northcliff United | |||
|score = 2 – 0 | |||
|team2 = South Cosmos | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = St. Anne Earthquakes | |||
|score = 1 – 0 | |||
|team2 = Royal Diamonds | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Ostville United | |||
|score = 1 – 0 | |||
|team2 = Northcliff United II | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Meadowedge Red Star | |||
|score = 2 – 0 | |||
|team2 = Oldhaven Rangers II | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Southoak FC | |||
|score = 1 – 4 | |||
|team2 = Northcliff City II | |||
}} | |||
==Round of 16== | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Northsilver City | |||
|score = 3 – 1 | |||
|team2 = Newgrass FC | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Northcliff City | |||
|score = 1 – 0 | |||
|team2 = Ostville Wednesday | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Celtic FC Oldhaven | |||
|score = 0 – 1 | |||
|team2 = Oldhaven Rangers | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Wolfpine Impact | |||
|score = 3 – 1 | |||
|team2 = Eastcliff Dynamo | |||
}} | |||
---- | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Northcliff Football Club | |||
|score = 0 – 2 | |||
|team2 = Northcliff United | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Ostville Utd | |||
|score = 0 – 3 | |||
|team2 = Stonehall Hotspur | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Meadowedge Red Star | |||
|score = 0 – 3 | |||
|team2 = Northcliff City II | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = St. Anne Earthquakes | |||
|score = 1 – 0 | |||
|team2 = Westlake Town | |||
}} | |||
==Quarter-Finals== | ==Quarter-Finals== | ||
{{footballbox | |||
|team1 = Oldhaven Rangers | |||
|score = 1 – 1 | |||
|team2 = Northcliff City II | |||
|penaltyscore = 7 – 6 | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = St. Anne Earthquakes | |||
|score = 0 – 1 | |||
|team2 = Wolfpine Impact | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Northcliff City | |||
|score = 3 – 2 | |||
|team2 = Northcliff United | |||
}} | |||
---- | |||
{{footballbox | |||
|team1 = Stonehall Hotspur | |||
|score = 4 – 3 | |||
|team2 = Northsilver City | |||
}} | |||
==Semi-Finals== | ==Semi-Finals== | ||
{{Two leg start}} | |||
{{Two leg result|Stonehall Hotspur || – |Wolfpine Impact|| – | – }} | |||
{{Two leg result|Northcliff City || – |Oldhaven Rangers|| – | – }} | |||
{{Two leg end}} | |||
==Final== | ==Final== | ||
{{Football box | |||
|date = 24th February 2019 | |||
|time = 16:30 WANT | |||
|round = Final | |||
|team1 = [[Stonehall Hotspur]] or [[Wolfpine Impact]] | |||
|score = – | |||
|aet = | |||
|report = | |||
|team2 = [[Northcliff City]] or [[Oldhaven Rangers]] | |||
|goals1 = | |||
|goals2 = | |||
|stadium = [[Thunder Park]], [[Oldhaven]] | |||
|attendance = | |||
|penalties1 = | |||
|penaltyscore = – | |||
|penalties2 = | |||
}} | |||
[[category:football competitions]] | [[category:football competitions]] |
Revision as of 11:52, 19 December 2018
First Round
Westhill Rovers | 2 – 0 | Coldley Wanderers |
---|---|---|
Ostville United II | 1 – 2 | Oldhaven Rangers II |
---|---|---|
Newhrass FC | 1 – 0 | Normoor FC |
---|---|---|
Birmingham United II | 1 – 0 | FC Rovers |
---|---|---|
Northcliff City II | 2 – 0 | Knife's Edge Town |
---|---|---|
Stoneton Reds | 1 – 2 | Red Bear FC |
---|---|---|
Southoak FC | 2 – 0 | Newhedge United |
---|---|---|
Southwood and Southoak Albion | 0 – 1 | Northcliff United II |
---|---|---|
Southgate Rangers | 0 – 2 | Royal Diamonds |
---|---|---|
South Cosmos | 2 – 1 | Celtic Fc Oldhaven II |
---|---|---|
Second Round
Wolfpine Impact | 5 – 1 | Birmingham United II |
---|---|---|
Newgrass FC | 4 – 1 | Northsilver City II |
---|---|---|
Celtic FC Oldhaven | 2 – 1 | Westhill Rovers |
---|---|---|
Oldhaven Rangers | 5 – 4 | Newmarsh Rangers |
---|---|---|
Ostville Wednesday | 2 – 1 | Etourney FC |
---|---|---|
Birmingham United | 0 – 1 | Eastcliff Dynamo |
---|---|---|
Eastpond Utd | 0 – 2 | Stonehall Hotspur |
---|---|---|
Northcliff Football Club | 5 – 1 | Blackoak City |
---|---|---|
Westlake Town | 8 – 1 | Red Bear FC |
---|---|---|
Northcliff United | 2 – 0 | South Cosmos |
---|---|---|
St. Anne Earthquakes | 1 – 0 | Royal Diamonds |
---|---|---|
Ostville United | 1 – 0 | Northcliff United II |
---|---|---|
Meadowedge Red Star | 2 – 0 | Oldhaven Rangers II |
---|---|---|
Southoak FC | 1 – 4 | Northcliff City II |
---|---|---|
Round of 16
Northsilver City | 3 – 1 | Newgrass FC |
---|---|---|
Northcliff City | 1 – 0 | Ostville Wednesday |
---|---|---|
Celtic FC Oldhaven | 0 – 1 | Oldhaven Rangers |
---|---|---|
Wolfpine Impact | 3 – 1 | Eastcliff Dynamo |
---|---|---|
Northcliff Football Club | 0 – 2 | Northcliff United |
---|---|---|
Ostville Utd | 0 – 3 | Stonehall Hotspur |
---|---|---|
Meadowedge Red Star | 0 – 3 | Northcliff City II |
---|---|---|
St. Anne Earthquakes | 1 – 0 | Westlake Town |
---|---|---|
Quarter-Finals
St. Anne Earthquakes | 0 – 1 | Wolfpine Impact |
---|---|---|
Northcliff City | 3 – 2 | Northcliff United |
---|---|---|
Stonehall Hotspur | 4 – 3 | Northsilver City |
---|---|---|
Semi-Finals
Team 1 | Agg. | Team 2 | 1st leg | 2nd leg |
---|---|---|---|---|
Stonehall Hotspur | – | Wolfpine Impact | – | – |
Northcliff City | – | Oldhaven Rangers | – | – |
Final
24th February 2019
16:30 WANT Final |
Stonehall Hotspur or Wolfpine Impact | – | Northcliff City or Oldhaven Rangers |
---|---|---|
Penalties | ||
– |