2018 Copa Apollonia squads

From MicrasWiki
Jump to: navigation, search

The 2018 Copa Apollonia was the fifth Copa Apollonia, and was held in the Kingdom of Coria between 28 July and 11 August 2018. The competing national teams were required to name a squad of twenty players for the tournament, numbered 1 to 20, with exactly two named goalkeepers.

Group A

Florian Republic

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Patrick Marshall 27 Craitland Xäiville Teflons FC
2 3DF Stewart Florian 24 Mercury Queen Athletic
3 3DF Derek Campos 23 Florian Republic Northcliff United
4 3DF Jack Holt 27 Florian Republic Northcliff United
5 3DF Nicholas Evans 23 Florian Republic Northcliff United
6 5MF Tom Parker 23 Hoenn Lilycove 1904 F.C.
7 5MF Dave Wheeler 21 Florian Republic Meadowedge Red Star
8 5MF Harry Lewis 22 Hoenn A.C. Fortree
9 7FW Cristiano Ramirez 21 Florian Republic Northcliff United
10 7FW Sam Butcher 19 Florian Republic Dragonmoor FC
11 5MF Ryan Clark 20 Kingdom of Coria Plava Zvezda Grendbej
12 3DF Oliver Eaton 22 Florian Republic Meadowedge Red Star
13 3DF Nathan Wallace 22 Florian Republic Meadowedge Red Star
14 5MF Christopher Kent 22 Florian Republic Stonehall Hotspur
15 5MF Noah James 24 Jingdao Daocheng FC
16 7FW Ronald Vega 20 Florian Republic Westlake Town
17 5MF Brandon Gray 23 Florian Republic Ostville Wednesday
18 7FW Alex Macabe 22 Hoenn Sootopolis F.C.
19 5MF Ainslee Farrar 20 Florian Republic Dragonmoor FC
20 1GK Luka Ramirez 25 Florian Republic Northcliff United

Gotzborg

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Hans Schmitt 32 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
2 3DF Charles deMontford 32 Victoria Victoria FC
3 3DF Paul Schweiz 26 Senya Jogasim Rovers FC
4 3DF Leon Anke 32 Zandarijn Prins Haven Atletisch FC
5 3DF Dante Havenstone 25 Gotzborg Regensborg FC
6 5MF Philipp Metzelsacker 29 Zandarijn Prins Haven Atletisch FC
7 5MF Dominick Halbach 30 Gotzborg Eldeburgh FC
8 5MF Conrad Hahnel 30 Gotzborg Schaffhausen FC
9 7FW Kristian Jentzsch 33 Tellia Vecchiacittà Calcio
10 5MF Carson Smith 28 Victoria Victoria FC
11 5MF Daniel Dreesbach 30 Gotzborg Regensborg FC
12 3DF George Santos 29 Gotzborg Lonenberg FC
13 3DF Florian Neuschtatter 23 Senya Dragon Hall United FC
14 7FW Jürgen Littbarski 35 Zandarijn AFC Hamstadt
15 5MF Guido Zambelis 34 Victoria Victoria FC
16 7FW Jerome Friedrich 33 North Antarctica Livingston City
17 5MF Ernest Wilde 29 Gotzborg Regensborg FC
18 1GK Thomas Godalming 31 Gotzborg Regensborg FC
19 5MF John Cervantes 23 Gotzborg Lonenberg FC
20 7FW Thomas Maher 22 Gotzborg Regensborg FC

Kingdom of Coria

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Danilo Vujić 24 Kingdom of Coria FK Glasbridž Junajted
2 3DF Miloš Bojević 23 Kingdom of Coria Mornari Averna
3 3DF Danijel Despotović 27 Florian Republic Northcliff United
4 3DF Novak Mandić 25 Kingdom of Coria FK Obalska '16
5 3DF Đorđe Nešić 23 Gerenia KZ Clementsgrad
6 5MF Saša Pešić 21 Florian Republic Dragonmoor FC
7 5MF Željko Rajković 23 Kingdom of Coria Mornari Averna
8 5MF Niko Jeglič 33 Kingdom of Coria Partizan Averna
9 7FW Aleksandar Mileusnić 21 Gerenia Ramez White Stars
10 7FW Martin Ćorluka 25 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
11 7FW Uroš Kocić 24 Craitland Zekäbelóman Kahthajtensen FC
12 1GK Nedeljko Rakočević 25 Kingdom of Coria FK Glasbridž Junajted
13 3DF Nikola Tomić 20 Kingdom of Coria Mornari Averna
14 3DF Boško Nanuševski 20 Krasnarus Lezije FK 04
15 3DF Cvetko Gavrilović 22 Kingdom of Coria FK Ravna
16 5MF Milorad Tomić 28 Kingdom of Coria Plava Zvezda Grendbej
17 5MF Sreten Tomić 22 Florian Republic Celtic FC Oldhaven
18 5MF Ranko Filipović 22 Kingdom of Coria Plava Zvezda Grendbej
19 7FW Miomir Blagojević 24 Kingdom of Coria FK Glasbridž Junajted
20 7FW Vukan Savić 21 Kingdom of Coria FK Glasbridž Junajted

Lamantia

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Marcel Amsel 28 Lamantia AFC Colgrad
2 3DF Marko Dreher 25 Lamantia AFC Colgrad
3 3DF Matthias Sagner 26 Lamantia AFC Colgrad
4 3DF Benjamin Schaefer 26 Lamantia AFC Colgrad
5 3DF Florian Kluge 25 Lamantia AFC Colgrad
6 5MF Michi Schniester 27 Lamantia King's Lynn Town FC
7 5MF Reuben Frederiksen 25 Lamantia King's Lynn Town FC
8 5MF Sebastian Frederiksen 24 Lamantia King's Lynn Town FC
9 7FW Sven Ebersbacher 27 Lamantia King's Lynn Town FC
10 7FW Stephan Bayer 27 Lamantia King's Lynn Town FC
11 5MF Jörg Schwarz 22 Lamantia AFC Colgrad
12 3DF Jup Stong 24 Senya FK Bordelor
13 3DF Domonik Podolski 26 Lamantia King's Lynn Town FC
14 3DF Tillmann Schober 20 Lamantia Borussia Bergdorf
15 5MF Seb Brundenbrit 26 Senya Olinket FK
16 5MF Jens Eisenhower 23 Lamantia AFC Colgrad
17 5MF Mark Bentgor 27 Senya Kateki Blavisen FK
18 7FW Jan Jankola 25 Senya Svorgas Knights FC
19 1GK Sebastian Rheine 24 Mercury Cook Island FC
20 7FW Tobias Lehrer 22 Lamantia AFC Colgrad

Group B

Gerenia

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Režan Arkuse 31 Gerenia KZ Clementsgrad
2 3DF Jorg Dayan 32 Gerenia Ramez White Stars
3 3DF Mikkel Nevy 21 Gerenia KPSK Isherwood
4 5MF Zorau Pánčaster 28 Craitland Sverige Tiem FC
5 5MF Martîn Níhis 23 Gerenia KPSK Isherwood
6 3DF Ismael Destzan 26 Gerenia KPSK Isherwood
7 5MF Valentîn Igada 26 Gerenia KP International
8 5MF Francesco Valencia 24 Senya Jogasim Revolution FC
9 7FW Karl Brükner 32 Gerenia KPSK Isherwood
10 5MF Zelmar Toscano 27 Craitland Biulya äqi Jedu FC
11 7FW Fabris Balbîn 25 Mercury Mercury City
12 1GK Sergiu Kerya 28 Gerenia Ramez White Stars
13 3DF Pavel Berran 27 Gerenia KP International
14 5MF Mikkel Caraman 29 Gerenia KPSK Isherwood
15 3DF Jan Korau 27 Craitland Osĵätoņ Aztecs
16 5MF Ärsel Bwary 20 Gerenia KPSK Isherwood
17 3DF Enver Emne 24 Gerenia KPSK Isherwood
18 7FW Ábelder Arĵan 21 Gerenia KPSK Isherwood
19 3DF Bastian Martînes 22 Gerenia KZ Clementsgrad
20 7FW Ivan Dekrat 19 Gerenia KZ Santamarina

Jingdao

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Noel Zidikit 25 Lamantia King's Lynn Town FC
2 3DF Ram Narasimyam 28 Jingdao Helliar Brigantes
3 3DF Wi Lungcheng 24 Jingdao Daocheng FC
4 3DF Jos Degroot 24 Lakkvia FC Fiskjarmannastrand
5 5MF Yao Tsutang 28 Craitland Róndlinga Diamonds FC
6 5MF Jonas Van Vore 23 North Antarctica F.C. NAPI
7 5MF Thibaut Van Steenhuyse 24 Gerenia Ramez White Stars
8 5MF Rik Van Vore 24 Tellia Romero Sport
9 7FW Roy Bakker 26 Craitland Zekäbelóman Kahthajtensen FC
10 7FW Jeroen van Veen 27 Craitland Hänävissen-ó-Cräiteland FC
11 7FW Li Dongzhua 20 Jingdao Daocheng FC
12 3DF Timo De Vries 27 Tellia AC Scoglitto
13 1GK Ning Yuwen 27 Jingdao Daocheng FC
14 3DF Frank Dewit 25 Mercury Mercury Phoenix
15 3DF Ong Yimsun 21 Jingdao Daocheng FC
16 7FW Jowi Bach 31 Craitland Xäiville Teflons FC
17 7FW Cyprianus Julius 28 Senya Urzi Magalatska FK
18 5MF Lim Taodong 29 Jingdao Daocheng FC
19 5MF Fezdan Ogbonna 25 Jingdao Eastside Vagabondi
20 3DF Caecilius Cecci 22 Senya Dragon Hall United FC

Senya

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Sileman Bɏankarlënœ 23 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
2 3DF Karl Rœč 25 Senya Svorgas Scitenhima FK
3 3DF Aleks Mëa 23 Senya Jogasim Revolution FC
4 3DF Jær Van Kotrisbond 29 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
5 3DF Harë Ëgermarč 27 Senya Urzi Magalatska FK
6 5MF Jan Maytek 25 Senya Jogasim Revolution FC
7 5MF Domonik Ƨarkœvič 28 Senya Urzi Magalatska FK
8 5MF Markœ Minyorletsken 28 Senya Svorgas Scitenhima FK
9 7FW Alesandrœ Danetskë 25 Senya Jogasim Revolution FC
10 7FW Kazak Mongel 25 Birgeshir Otaq Röyal FK
11 5MF Ƨinkœ Zvet 27 Craitland Sverige Tiem FC
12 1GK Aleksarnder Pitka 32 Senya Kateki Blavisen FK
13 5MF Barnaby Hands 21 Senya Urzi Magalatska FK
14 7FW Jack Smith 22 Craitland Eĵars Town FC
15 3DF Rödë Vankarlënœ 30 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
16 5MF Sesker Moskver 24 Senya Svorgas Scitenhima FK
17 5MF Sam Kimsin 25 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
18 5MF Patrik Montol 24 Senya Jogasim Revolution FC
19 3DF Bɏëder Volinsk 22 Senya Kateki Blavisen FK
20 7FW Kiket Volinsk 22 Senya Kateki Blavisen FK

Stormark

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Jean-Marie Le Roux 36 Stormark Racing Quimper
2 3DF Knut Ragnarsson 32 Stormark Seven Sisters
3 3DF Kjartan Hellvik 23 Stormark Dexy's Midday Runners
4 3DF Ilmjerstadt Lekallaviestadt 33 Stormark Blue Boys Differance
5 3DF Gaeton Osvold 29 Stormark Queen's Hall Rangers
6 5MF Stefalian Brégy 27 Stormark Lynnette
7 5MF Kjell Elkjær 32 Stormark Jeunesse d'Iduna
8 5MF Arnio Morivari 31 Stormark Queen's Hall Rangers
9 7FW Erik Thorstvedt 29 Stormark Lynnette
10 7FW Stuart McCall 25 Stormark Queen of the South
11 7FW Bjarne Jensen 23 Stormark Lynnette
12 7FW Alan Parsons 32 Stormark Hibernians
13 3DF Mads Nannskog 24 Stormark Hearts of the Heartland
14 5MF Friðþjófur Thorsteinsson 25 Stormark Haraldsborg Cool Cats F.C.
15 3DF Michel Valéry 28 Stormark Racing Quimper
16 5MF Bjarki Gunnarsson 27 Stormark Jeunesse d'Iduna
17 7FW Dorian Detari 21 Stormark Lynnette
18 1GK Ralf Forsberg 29 Stormark Hedeby Rockers
19 7FW Håvard Tvedten 27 Stormark Celtic Inverness
20 3DF Guðjón Sigurðsson 28 Stormark Bohemians Tromsø