2016 CiboTap Championships squads

From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search

The 2016 CiboTap Championships were the ninth CiboTap Championships, and were held in Calbion between 9 July and 23 July 2016. The competing national teams were required to name a squad of twenty players for the tournament, numbered 1 to 20, with exactly two named goalkeepers.

Group A

Birgeshir

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Iu-Senb Ercanojk 23 Birgeshir Otaq Röyal FK
2 3DF Kemes Kahramanojk 28 Birgeshir Mutfak Şeflær FK
3 3DF Menkara Iňanojk 26 Craitland Hänävissen-ó-Cräiteland FC
4 3DF He-Pthah-Esis Pihorojk 19 Birgeshir Öturma FK
5 3DF Aker Gündüz 25 Birgeshir Otaq Röyal FK
6 5MF Amentuankh Yılmaz 31 Birgeshir Mutfak Şeflær FK
7 5MF Bebi Bælhara 19 Birgeshir Otaq Röyal FK
8 5MF Ætaňur Chanojk 29 Craitland Hänävissen-ó-Cräiteland FC
9 7FW Nofre-Ka-U Pabasojk 19 Birgeshir Öturma FK
10 7FW Tëvrat Çıkthan 23 Birgeshir Otaq Röyal FK
11 7FW Ra-to-men Mahırojk 26 Birgeshir Balkon Göyælær FK
12 1GK Sipthah Göthun 18 Birgeshir Balkon Göyælær FK
13 3DF Beşim Balbaykojk 26 Birgeshir Mëzal Birlæşňi FK
14 3DF Mer-Neb-Pthah Nörümojk 31 Birgeshir Balkon Göyælær FK
15 5MF Hikmet Akkaş 22 Birgeshir Öturma FK
16 5MF Kanebti Seltekojk 23 Birgeshir Otaq Röyal FK
17 7FW Beşim Nülsæn 22 Birgeshir Giriş Holü FK
18 7FW Ræ-Nefer Durakojk 24 Birgeshir Otaq Röyal FK
19 3DF Tosün Demirel 24 Birgeshir Mëzal Birlæşňi FK
20 7FW Çengiz Tahir 22 Birgeshir Mëzal Birlæşňi FK

Calbion

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Aluc Jones 26 Calbion Arwyn Llysthur
2 3DF Owain Davis 23 Calbion Pentyre Dragons
3 3DF Adam Moriarty 26 Calbion Celtic Lloran
4 3DF Harry Thomas 28 Brettish Isles Westminster City FC
5 3DF Edward Faletau 26 Calbion Pentyre Dragons
6 5MF Andrew Lycett 22 Calbion Pentyre Dragons
7 5MF Liam Morgan 21 Calbion Pentyre City FC
8 5MF Cedric Ross 26 Calbion Caerathon FC
9 7FW Jeff Wood 29 Calbion Golden Dragons FC
10 5MF Arthur Holmes 28 Calbion Pêl-droed Llysthur
11 7FW Llewelyn Wyn-Jones 25 Calbion Pentyre Dragons
12 1GK Rowan Morisson 23 Calbion Pentyre City FC
13 3DF George Farell 27 Calbion Arwyn Llysthur
14 7FW Owen Baine 18 Calbion Pentyre Dragons
15 5MF Thom Morris 22 Brettish Isles Camford Crusaders
16 7FW Kevin Lau 29 Calbion St. Edward FC
17 3DF Tom Wight 20 Calbion St. Edward FC
18 5MF Ronald Dale Winston 23 Elwynn GIA Eliria Amnu
19 5MF Steven Walker 29 Calbion Celtic Lloran
20 3DF Abdul Shakir 25 Flanders FC Bruswerpen

Greater Sangun

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Koji Kayakeshi 33 Alexandria Franciscania Athletic
2 3DF Seiko Narahagi 32 Alexandria Franciscania Athletic
3 3DF Teruo Akamatsu 25 Zandarijn SV Magister
4 3DF Keiji Kuramoto 26 Leichenberg FC Volksburg
5 3DF Rejk Matsui 29 Alexandria Sebastianian Fury
6 3DF Hjalmar Helgason 30 Leichenberg FC Volksburg
7 5MF Daisuke Saeki 22 Zandarijn SV Magister
8 5MF Kazuhiro Kiriyama 23 Zandarijn SV Magister
9 7FW Sakon Takahagi 31 Alexandria Sebastianian Fury
10 7FW Arnar Torfason 26 Leichenberg FC Volksburg
11 5MF Koji Nanahara 27 Leichenberg FC Volksburg
12 5MF Harald Rurikson 30 Leichenberg FC Volksburg
13 1GK Eiji Mimura 28 Zandarijn SV Magister
14 3DF Hidemichi Maeno 22 Lakkvia FC Fiskjarmannastrand
15 3DF Shinzō Oganasawa 29 Unattached
16 7FW Hiroshi Iijima 23 Leichenberg FC Volksburg
17 5MF Tori Yamamudo 30 Unattached
18 5MF Tesuji Tsunami 27 Unattached
19 7FW Seiichirō Satō 30 Unattached
20 5MF Ryosuke Tsukioka 24 Zandarijn SV Magister

Vyktory

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Kevin Stokes 25 Vyktory Hyde FC
2 3DF James Ecclestone 22 Craitland Róndlinga Diamonds FC
3 3DF Barry North 27 Vyktory Lionsgate City
4 3DF Martin Pryce 29 Vyktory Rogerton Heart
5 5MF Gregory Wallace 23 Vyktory Hyde FC
6 5MF Jordan Blythe 23 Vyktory AFC Harrisville
7 5MF Zack Morris 28 Vyktory Hyde FC
8 5MF Mark Browne 23 Vyktory AFC Harrisville
9 7FW Leo Gold 22 Vyktory AFC Harrisville
10 7FW Jim Templar 20 Mercury Bohemian Rhapsodies
11 7FW Kevin Arland 29 Vyktory Jamestown United
12 1GK Gary Martin 27 Vyktory AFC Stamford
13 3DF Liam Jones 31 Vyktory Georgetown Rovers
14 3DF Oliver Wilson 26 Vyktory AFC Harrisville
15 3DF Victor Harris 22 Vyktory Hyde FC
16 5MF Daniel Bynnes 32 Vyktory AFC Stamford
17 5MF Richard Norton 28 Vyktory Plainstown City
18 5MF Ian Gordon 19 Vyktory Tylerdale Victory
19 7FW Kitt Knight 25 Vyktory Ryansford Athletic
20 7FW Joshua Willis 17 Vyktory AFC Harrisville

Group B

Alexandria

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Jean-Alain Foucault 25 Alexandria Baudrix Bears
2 3DF Maxime Sion 26 Craitland Cherry Trees FC
3 3DF Roland Théard 23 Craitland Cherry Trees FC
4 5MF Jean-Pierre d'Oliviera 25 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
5 3DF Cyril Kopaczewski 30 Tellia Vecchiacittà Calcio
6 3DF Loïc Montraneau 25 Alexandria AS Ibelin
7 5MF Vincent Chertrand-Pernet 23 Alexandria Franciscania Athletic
8 5MF Tamer Modrem 25 Tellia FC Fiorecittà
9 7FW Álexis Carrasco 27 Mercury May Wanderers
10 5MF Yannick Ancelin 30 Alexandria AS Ibelin
11 7FW Florent Lassana-Traoré 32 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
12 5MF Javier Santos 25 Craitland Xäiville Teflons FC
13 1GK Julien Zay 32 Alexandria AS Ibelin
14 3DF Gaizka Intxausti 27 Alexandria Franciscania Athletic
15 3DF Michel Simoneaux 27 Alexandria Olympique Créçois
16 7FW Lucien Graf 28 Alexandria Alain Wolves
17 5MF François Bousquet 27 Alexandria Olympique Créçois
18 5MF Javier de la Fuente 23 Alexandria Real Loredo
19 3DF Aítor Canarias 25 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
20 5MF Mario Espinoza 24 Alexandria San Martín Conquistadors

Natopia

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Gaillard Concorde 33 Natopia Azingrad Lions
2 3DF Joshua Murphy-Lee 31 Craitland Cherry Trees FC
3 3DF Mark Latiz 34 Natopia Tasneemia City Bulls
4 3DF Leonardo da Silva Alves 34 Natopia Mehlville Panthers
5 3DF Roger Azin 33 Natopia Azingrad Lions
6 5MF Cedric Alexander 24 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
7 5MF Elijah Karoly 31 Alexandria Real Loredo
8 5MF Ismail Cunmulaj 32 Hamland Ad & Tkir United
9 7FW George Valéry Saint-François Xavier 31 Natopia Azingrad Lions
10 7FW Ilyas Chowdhury 28 Alexandria Club Imperiale
11 5MF Anthony von Hazelwood 33 Natopia Hazelwood City Dukes
12 5MF Loki 29 Natopia Mehlville Panthers
13 1GK Max Drury 32 Natopia Avenged City Punks
14 5MF Randy Aéropostale 29 Natopia Tapfer Point Eternals
15 7FW Arthur Pavle 33 Natopia Lindström City Goats
16 7FW Jason Sulls 29 Natopia Tapfer Point Eternals
17 3DF Giacomo Tedeschi 29 Shireroth Mortis Mercatoria FC
18 3DF Steve Collins 30 Natopia Hazelwood City Dukes
19 3DF Dave Jeong 29 Natopia Butter Cow City Eucas
20 5MF Christophe von Bagelberry 27 Natopia Butter Cow City Eucas

Passio-Corum

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Joa Oo 28 Passio-Corum Sons of Haifa Athletic
2 3DF Hipo De Maund 24 Passio-Corum Sons of Haifa Athletic
3 3DF Demige Veei 29 Passio-Corum Heart of Lucien SC
4 3DF Jin Oasio 29 Passio-Corum Kralia United
5 3DF Renae Ha 21 Passio-Corum New Pallisican Empire
6 5MF Ei Ebla 24 Passio-Corum Kralia United
7 5MF Pass Voa 25 Passio-Corum Sons of Haifa Athletic
8 5MF Gata Ev 25 Passio-Corum New Pallisican Empire
9 5MF Om Eo 30 Passio-Corum Heart of Lucien SC
10 7FW Aa Siagi 28 Passio-Corum Heart of Lucien SC
11 7FW Bo Aapoo 31 Passio-Corum Spirit of the Highlands FC
12 1GK Emiu Ess 32 Passio-Corum Heart of Lucien SC
13 3DF Hobese Jo 30 Passio-Corum Navy FC
14 3DF Oita Hi Ao 29 Passio-Corum Sons of Haifa Athletic
15 3DF Ea Sadle 22 Passio-Corum Spirit of the Highlands FC
16 5MF Oun Lehe 27 Passio-Corum Kralia United
17 5MF Iu Oavia 26 Passio-Corum Spirit of the Highlands FC
18 5MF Ouhi Da 20 Passio-Corum Sons of Haifa Athletic
19 7FW Ihla Iodi 19 Passio-Corum Navy FC
20 7FW Paa Fe 24 Passio-Corum Sons of Haifa Athletic

Zandarijn

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Arjen Kleusen 34 Zandarijn Grenstad Verenigd FC
2 3DF Krzijsztijan Aawlzeczaa 29 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
3 3DF Pieter Burgemeester 25 Zandarijn SV Magister
4 3DF Jonas van Cruyningen 26 Zandarijn Grenstad Verenigd FC
5 3DF Jan de Wijnen 32 Zandarijn Prins Haven Atletisch FC
6 5MF Pavel Zenden 31 Zandarijn Grenstad Verenigd FC
7 5MF Gabriël Joors 33 Craitland Kealb FC
8 5MF Daniël van Scheil 31 Zandarijn Prins Haven Atletisch FC
9 7FW Tom de Zyla 28 Zandarijn Oudorp HVA
10 7FW Dieter Maritzburg 22 Zandarijn SV Magister
11 5MF Arjen Paats 30 Zandarijn AFC Hamstadt
12 3DF Edwin Caatinga 27 Zandarijn Oudorp HVA
13 1GK Robert Demel 24 Zandarijn SV Magister
14 5MF Daniël Lavan-Olsen 26 Craitland Hänävissen-ó-Cräiteland FC
15 5MF Mickaël Quelvennec 30 North Antarctica Lokomotiv Capital FC
16 5MF Freddie ten Brinckelen 23 Craitland Biulya äqi Jedu FC
17 7FW Chris van der Schouw 32 Zandarijn Grenstad Verenigd FC
18 3DF Tom Kickx 32 Zandarijn AFC Hamstadt
19 3DF Ruud Maelen 33 Zandarijn Prins Haven Atletisch FC
20 5MF Jón Dannehl 29 Zandarijn Prins Haven Atletisch FC