Difference between revisions of "2016–17 Kopa Sanya"

From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
Line 108: Line 108:
 
|[[Abbot's Leigh FC|Abbot's Leigh]] '''(4)'''
 
|[[Abbot's Leigh FC|Abbot's Leigh]] '''(4)'''
 
|986
 
|986
 +
|-
 +
|}
 +
===Second Round===
 +
{| class="wikitable" style="text-align:center"
 +
|-
 +
!Tie no
 +
!Home team
 +
!Score
 +
!Away team
 +
!Attendance
 +
|-
 +
|1
 +
|[[Dyas Scitenhima Ĵets FK|Dyas Scitenhima Ĵets]] '''(1)'''
 +
|2–3
 +
|[[Svorgas Scitenhima FK|Svorgas Scitenhima]] '''(1)'''
 +
|39,505
 +
|-
 +
|2
 +
|[[Reepham United FC|Reepham United]] '''(4)'''
 +
|1–4
 +
|[[Park Prinsipa FK|Park Prinsipa]] '''(2)'''
 +
|2,108
 +
|-
 +
|3
 +
|[[Kateki Blavisen FK|Kateki Blavisen]] '''(1)'''
 +
|1–2
 +
|[[Urzi Magalatska FK|Urzi Magalatska]] '''(1)'''
 +
|53,976
 +
|-
 +
|4
 +
|[[Walderminster FC|Walderminster]] '''(4)'''
 +
|0–3
 +
|[[Dyas Rangers FC|Dyas Rangers]] '''(2)'''
 +
|1,007
 +
|-
 +
|5
 +
|[[FK Tiga]] '''(2)'''
 +
|4–2
 +
|[[Red Star Moroni FC|Red Star]] '''(1)'''
 +
|54,103
 +
|-
 +
|6
 +
|[[FK Bordelor|Bordelor]] '''(3)'''
 +
|2–1
 +
|[[Olinket FK|Olinket]] '''(3)'''
 +
|2,507
 +
|-
 +
|7
 +
|[[King's Lynn Town FC|King's Lynn Town]] '''(1)'''
 +
|3–1
 +
|[[Spartak Jogasim FC|Spartak Jogasim]] '''(3)'''
 +
|4,188
 +
|-
 +
|8
 +
|[[Jogasim Revolution FC|Jogasim Revolution]] '''(1)'''
 +
|6–0
 +
|[[Eprat City Harps FC|Eprat City Harps]] '''(3)'''
 +
|62,580
 
|-
 
|-
 
|}
 
|}

Revision as of 14:54, 5 October 2016

Teams

All sides from the 2016–17 Senyan League will participate.

Results

First Round

The First Round was held on 30 August 2016.

Tie no Home team Score Away team Attendance
1 Politzëa (2) 0–2 FK Tiga (2) 16,831
2 Jogasim Rovers (2) 1–3 Kateki Blavisen (1) 4,182
3 Urzi Magalatska (1) 1–1
a.e.t.
(7–6 p)
Svorgas FC (1) 24,687
4 Park Prinsipa (2) 5–1 AFC Colgrad (4) 6,591
5 Domĵarlæ Dyas (4) 1–2 Bordelor (3) 1,640
6 Vōnam Svorgas (3) 0–4 Dyas Scitenhima Ĵets (1) 3,997
7 Svorgas Scitenhima (1) 7–0 FC Tiga Toroni (4) 30,145
8 Jogasim Revolution (1) 4–0 Spazma Ƨonenčer (2) 61,943
9 Red Star (1) 3–0 Dragon Hall United (4) 5,184
10 Spartak Jogasim (3) 2–1
a.e.t.
Dallin Students' Union (3) 8,505
11 Olinket (3) 1–0 Svorgas Knights (2) 4,239
12 King's Lynn Town (1) 3–1 Nordkamp FC (4) 4,980
13 Chocolate Svorgas (3) 0–1 Reepham United (4) 5,737
14 Dyas Rangers (2) 3–2
a.e.t.
Eastern Mountain Glacier (3) 10,004
15 Eprat City Harps (3) 4–2 Sitizōnas Bɏer Moroni (2) 16,503
16 Walderminster (4) 2–1
a.e.t.
Abbot's Leigh (4) 986

Second Round

Tie no Home team Score Away team Attendance
1 Dyas Scitenhima Ĵets (1) 2–3 Svorgas Scitenhima (1) 39,505
2 Reepham United (4) 1–4 Park Prinsipa (2) 2,108
3 Kateki Blavisen (1) 1–2 Urzi Magalatska (1) 53,976
4 Walderminster (4) 0–3 Dyas Rangers (2) 1,007
5 FK Tiga (2) 4–2 Red Star (1) 54,103
6 Bordelor (3) 2–1 Olinket (3) 2,507
7 King's Lynn Town (1) 3–1 Spartak Jogasim (3) 4,188
8 Jogasim Revolution (1) 6–0 Eprat City Harps (3) 62,580

Final

See Also