2015–16 CTFA Cup: Difference between revisions
(→Final) |
(→Final) |
||
(5 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 18: | Line 18: | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Alexandria|name=Joya City Jaguars}} <small>(5th)</small> | |{{team flag|Alexandria|name=Joya City Jaguars}} <small>(5th)</small> | ||
|{{team flag|Zandarijn|name=SV Magister}} <small>(4th)</small> | |{{team flag|Zandarijn|name=SV Magister}} <small>([[2015 Zandt League|4th]])</small> | ||
|{{team flag|Natopia|name=Holstein Harriers}} <small>(4th)</small> | |{{team flag|Natopia|name=Holstein Harriers}} <small>(4th)</small> | ||
|{{team flag|Athlon|name=Doza Dragons}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#Second qualifying round|CL 2QR]])</small> | |{{team flag|Athlon|name=Doza Dragons}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#Second qualifying round|CL 2QR]])</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Birgeshir|name=Balkon Göyælær FK}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#Second qualifying round|CL 2QR]])</small> | |{{team flag|Birgeshir|name=Balkon Göyælær FK}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#Second qualifying round|CL 2QR]])</small> | ||
|{{team flag|Zandarijn|name=Oudorp HVA}} <small>(5th)</small> | |{{team flag|Zandarijn|name=Oudorp HVA}} <small>([[2015 Zandt League|5th]])</small> | ||
|{{team flag|Lucerne|name=Iunivesite N.V.}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#Second qualifying round|CL 2QR]])</small> | |{{team flag|Lucerne|name=Iunivesite N.V.}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#Second qualifying round|CL 2QR]])</small> | ||
|{{team flag|Mancunia|name=Den City}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#Second qualifying round|CL 2QR]])</small> | |{{team flag|Mancunia|name=Den City}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#Second qualifying round|CL 2QR]])</small> | ||
Line 40: | Line 40: | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Birgeshir|name=Koridor Balan FK}} <small>([[2015 B-Lig|6th]])</small> | |{{team flag|Birgeshir|name=Koridor Balan FK}} <small>([[2015 B-Lig|6th]])</small> | ||
|{{team flag|Calbion|name=Celtic Lloran}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#First qualifying round|CL 1QR]])</small> | |{{team flag|Calbion||old|name=Celtic Lloran}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#First qualifying round|CL 1QR]])</small> | ||
|{{team flag|Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq|name=Kangiinngik Kallerpoq}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#First qualifying round|CL 1QR]])</small> | |{{team flag|Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq|name=Kangiinngik Kallerpoq}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#First qualifying round|CL 1QR]])</small> | ||
|{{team flag|Nolland|name=Tsarhold Athletic}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#First qualifying round|CL 1QR]])</small> | |{{team flag|Nolland|name=Tsarhold Athletic}} <small>([[2015–16 CTFA Champions' League#First qualifying round|CL 1QR]])</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|North Antarctica|name=A.C. Napianeso}} <small>([[2014–15 CTFA Cup|TH]])</small> | |{{team flag|North Antarctica|name=A.C. Napianeso}} <small>([[2014–15 CTFA Cup|TH]])</small> | ||
|{{team flag|Calbion|name=Pêl-droed Llysthur}} <small>(CW)</small> | |{{team flag|Calbion||old|name=Pêl-droed Llysthur}} <small>(CW)</small> | ||
|{{team flag|Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq|name=Ranheim Rensdyr}} <small>(2nd)</small> | |{{team flag|Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq|name=Ranheim Rensdyr}} <small>([[2015 Qeqertaq Boldspilturnering|2nd]])</small> | ||
|{{team flag|Leichenberg|name=FC Volksburg}} <small>(1st)</small> | |{{team flag|Leichenberg|name=FC Volksburg}} <small>(1st)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|North Antarctica|name=FC Murcia}} <small>(5th)</small> | |{{team flag|North Antarctica|name=FC Murcia}} <small>(5th)</small> | ||
|{{team flag|Lucerne|name=Taulaga le Lusa N.V.}} <small>(3rd)</small> | |{{team flag|Lucerne|name=Taulaga le Lusa N.V.}} <small>([[2014–15 Lega ona FLV|3rd]])</small> | ||
! | ! | ||
! | ! | ||
Line 56: | Line 56: | ||
!colspan="4" style="text-align: center;"|Entered in [[#Second qualifying round|Second qualifying round]] | !colspan="4" style="text-align: center;"|Entered in [[#Second qualifying round|Second qualifying round]] | ||
|- | |- | ||
|{{team flag|Calbion|name=Arryn United}} <small>([[2014–15 Gynghrair Gyntaf|3rd]])</small> | |{{team flag|Calbion||old|name=Arryn United}} <small>([[2014–15 Gynghrair Gyntaf|3rd]])</small> | ||
|{{team flag|Lucerne|name= | |{{team flag|Lucerne|name=Samiai'i Malie}} <small>([[2014–15 Lega ona FLV|4th]])</small> | ||
|{{team flag|Vyktory|name=Georgetown Rovers}} <small>(3rd)</small> | |{{team flag|Vyktory|name=Georgetown Rovers}} <small>(3rd)</small> | ||
! | ! | ||
Line 93: | Line 93: | ||
The second qualifiers were held over two legs, with the first leg being played on 16 September 2015, and the second on 23 September 2015. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner. | The second qualifiers were held over two legs, with the first leg being played on 16 September 2015, and the second on 23 September 2015. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner. | ||
{{Two leg start}} | {{Two leg start}} | ||
{{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Passio-Corum|name=Kralia United}} || 2–3 | {{team flag|Calbion|name=Arryn United}} || 2–1 | 0–2}} | {{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Passio-Corum|name=Kralia United}} || 2–3 | {{team flag|Calbion||old|name=Arryn United}} || 2–1 | 0–2}} | ||
{{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Nolland|name=Starling Welfare}} || 1–2 | {{team flag|Athlon|name=Hergon Heretics}} || 1–0 | 0–2<br>{{aet}}}} | {{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Nolland|name=Starling Welfare}} || 1–2 | {{team flag|Athlon|name=Hergon Heretics}} || 1–0 | 0–2<br>{{aet}}}} | ||
{{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Greater Sangun|name=Yasutomi FC}} || 2–4 | {{team flag|Vyktory|name=Georgetown Rovers}} || 1–2 | 1–2}} | {{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Greater Sangun|name=Yasutomi FC}} || 2–4 | {{team flag|Vyktory|name=Georgetown Rovers}} || 1–2 | 1–2}} | ||
{{Two leg result|winner=1| {{team flag-rt|Mancunia|name=Wychwood Islanders}} || 3–3 ([[wikipedia:Away goals rule|a]]) | {{team flag|Lucerne|name= | {{Two leg result|winner=1| {{team flag-rt|Mancunia|name=Wychwood Islanders}} || 3–3 ([[wikipedia:Away goals rule|a]]) | {{team flag|Lucerne|name=Samiai'i Malie}} || 1–0 | 2–3}} | ||
{{Two leg end}} | {{Two leg end}} | ||
Line 105: | Line 105: | ||
{{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Mancunia|name=Wychwood Islanders}} || 2–5 | {{team flag|Hammish Monovia|name=Geneva Speed FC}} || 1–1 | 1–4}} | {{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Mancunia|name=Wychwood Islanders}} || 2–5 | {{team flag|Hammish Monovia|name=Geneva Speed FC}} || 1–1 | 1–4}} | ||
{{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Vyktory|name=Georgetown Rovers}} || 2–4 | {{team flag|Alexandria|name=AS Ibelin}} || 1–3 | 1–1}} | {{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Vyktory|name=Georgetown Rovers}} || 2–4 | {{team flag|Alexandria|name=AS Ibelin}} || 1–3 | 1–1}} | ||
{{Two leg result|winner=1| {{team flag-rt|Calbion|name=Celtic Lloran}} || 4–1 | {{team flag|Natopia|name=Micronia Marauders}} || 3–1 | 1–0}} | {{Two leg result|winner=1| {{team flag-rt|Calbion||old|name=Celtic Lloran}} || 4–1 | {{team flag|Natopia|name=Micronia Marauders}} || 3–1 | 1–0}} | ||
{{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq|name=Kangiinngik Kallerpoq}} || 0–2 | {{team flag|Leichenberg|name=FC Volksburg}} || 0–1 | 0–1}} | {{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq|name=Kangiinngik Kallerpoq}} || 0–2 | {{team flag|Leichenberg|name=FC Volksburg}} || 0–1 | 0–1}} | ||
{{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Calbion|name=Pêl-droed Llysthur}} || 4–5 | {{team flag|Lucerne|name=Taulaga le Lusa N.V.}} || 1–3 | 3–2<br>{{aet}}}} | {{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Calbion||old|name=Pêl-droed Llysthur}} || 4–5 | {{team flag|Lucerne|name=Taulaga le Lusa N.V.}} || 1–3 | 3–2<br>{{aet}}}} | ||
{{Two leg result|winner=1| {{team flag-rt|Kujirashi-Walstadt|name=IFC Walstadt}} || 1–1 ([[wikipedia:Away goals rule|a]]) | {{team flag|Birgeshir|name=Koridor Balan FK}} || 0–0 | 1–1}} | {{Two leg result|winner=1| {{team flag-rt|Kujirashi-Walstadt|name=IFC Walstadt}} || 1–1 ([[wikipedia:Away goals rule|a]]) | {{team flag|Birgeshir|name=Koridor Balan FK}} || 0–0 | 1–1}} | ||
{{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Calbion|name=Arryn United}} || 1–4 | {{team flag|North Antarctica|name=FC Murcia}} || 1–2 | 0–2}} | {{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Calbion||old|name=Arryn United}} || 1–4 | {{team flag|North Antarctica|name=FC Murcia}} || 1–2 | 0–2}} | ||
{{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Nolland|name=Tsarhold Athletic}} || 2–3 | {{team flag|North Antarctica|name=A.C. Napianeso}} || 1–1 | 1–2}} | {{Two leg result|winner=2| {{team flag-rt|Nolland|name=Tsarhold Athletic}} || 2–3 | {{team flag|North Antarctica|name=A.C. Napianeso}} || 1–1 | 1–2}} | ||
{{Two leg end}} | {{Two leg end}} | ||
Line 552: | Line 552: | ||
|6 |{{!!}} 3 {{!!}} 0 {{!!}} 3 {{!!}} 7 {{!!}} 5 {{!!}} +2 ||'''9''' | |6 |{{!!}} 3 {{!!}} 0 {{!!}} 3 {{!!}} 7 {{!!}} 5 {{!!}} +2 ||'''9''' | ||
|- | |- | ||
|style="text-align:left;"|{{team flag|Calbion|name=Celtic Lloran}} | |style="text-align:left;"|{{team flag|Calbion||old|name=Celtic Lloran}} | ||
|6 |{{!!}} 3 {{!!}} 0 {{!!}} 3 {{!!}} 9 {{!!}} 8 {{!!}} +1 ||'''9''' | |6 |{{!!}} 3 {{!!}} 0 {{!!}} 3 {{!!}} 9 {{!!}} 8 {{!!}} +1 ||'''9''' | ||
|rowspan="2"| | |rowspan="2"| | ||
Line 573: | Line 573: | ||
|team1 =Matali'ia Uliuli {{team flag|Lucerne|flag}} | |team1 =Matali'ia Uliuli {{team flag|Lucerne|flag}} | ||
|score =1 – 3 | |score =1 – 3 | ||
|team2 ={{team flag|Calbion|flag}} Celtic Lloran | |team2 ={{team flag|Calbion|flag|old}} Celtic Lloran | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 589: | Line 589: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =4 November 2015 | |date =4 November 2015 | ||
|team1 =Celtic Lloran {{team flag|Calbion|flag}} | |team1 =Celtic Lloran {{team flag|Calbion|flag|old}} | ||
|score =1 – 2 | |score =1 – 2 | ||
|team2 ={{team flag|North Antarctica|flag}} Livingston United | |team2 ={{team flag|North Antarctica|flag}} Livingston United | ||
Line 598: | Line 598: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =18 November 2015 | |date =18 November 2015 | ||
|team1 =Celtic Lloran {{team flag|Calbion|flag}} | |team1 =Celtic Lloran {{team flag|Calbion|flag|old}} | ||
|score =1 – 0 | |score =1 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Alexandria|flag}} Joya City Jaguars | |team2 ={{team flag|Alexandria|flag}} Joya City Jaguars | ||
Line 625: | Line 625: | ||
{{footballbox | {{footballbox | ||
|date =2 December 2015 | |date =2 December 2015 | ||
|team1 =Celtic Lloran {{team flag|Calbion|flag}} | |team1 =Celtic Lloran {{team flag|Calbion|flag|old}} | ||
|score =4 – 1 | |score =4 – 1 | ||
|team2 ={{team flag|Lucerne|flag}} Matali'ia Uliuli | |team2 ={{team flag|Lucerne|flag}} Matali'ia Uliuli | ||
Line 645: | Line 645: | ||
|team1 =Livingston United {{team flag|North Antarctica|flag}} | |team1 =Livingston United {{team flag|North Antarctica|flag}} | ||
|score =2 – 0 | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Calbion|flag}} Celtic Lloran | |team2 ={{team flag|Calbion|flag|old}} Celtic Lloran | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 654: | Line 654: | ||
|team1 =Joya City Jaguars {{team flag|Alexandria|flag}} | |team1 =Joya City Jaguars {{team flag|Alexandria|flag}} | ||
|score =2 – 0 | |score =2 – 0 | ||
|team2 ={{team flag|Calbion|flag}} Celtic Lloran | |team2 ={{team flag|Calbion|flag|old}} Celtic Lloran | ||
|goals1 = | |goals1 = | ||
|goals2 = | |goals2 = | ||
Line 1,261: | Line 1,261: | ||
|goals1 = [[Çengiz Tahir|Tahir]] {{goal|31||50||116}} | |goals1 = [[Çengiz Tahir|Tahir]] {{goal|31||50||116}} | ||
|goals2 = [[Tosün Demirel|Demirel]] {{goal|1|o.g.}}<br>[[Gavin Travis|Travis]] {{goal|71}} | |goals2 = [[Tosün Demirel|Demirel]] {{goal|1|o.g.}}<br>[[Gavin Travis|Travis]] {{goal|71}} | ||
|stadium = | |stadium = [[Hyde Park]], [[Hyde]] | ||
}} | }} | ||
Latest revision as of 20:23, 24 March 2022
The 2015–16 CTFA Cup was the third edition of the CTFA Cup, which began on 2 September 2015 with the first qualifying round and culminated with the final in May 2016. Forty-six teams participated in the competition from twenty-one nations.
List of qualified teams
Qualifying stages
First qualifying round
The first qualifiers were held over two legs, with the first leg being played on 2 September 2015, and the second on 9 September 2015. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
Team 1 | Agg. | Team 2 | 1st leg | 2nd leg |
---|---|---|---|---|
Walstadt Whalers | 1–4 | Hergon Heretics | 1–2 | 0–2 |
Stierschweig FC | 2–3 | Starling Welfare | 0–3 | 2–0 |
Brabantia FC | 2–2 (a) | Wychwood Islanders | 1–2 | 1–0 |
United Mar Sara FC | 2–4 | Kralia United | 1–3 | 1–1 |
Yasutomi FC | 1–0 | Hěchéng FC | 1–0 | 0–0 |
Second qualifying round
The second qualifiers were held over two legs, with the first leg being played on 16 September 2015, and the second on 23 September 2015. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
Team 1 | Agg. | Team 2 | 1st leg | 2nd leg |
---|---|---|---|---|
Kralia United | 2–3 | Arryn United | 2–1 | 0–2 |
Starling Welfare | 1–2 | Hergon Heretics | 1–0 | 0–2 (a.e.t.) |
Yasutomi FC | 2–4 | Georgetown Rovers | 1–2 | 1–2 |
Wychwood Islanders | 3–3 (a) | Samiai'i Malie | 1–0 | 2–3 |
Third qualifying round
The third qualifiers were held over two legs, with the first leg being played on 30 September 2015, and the second on 7 October 2015. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
Team 1 | Agg. | Team 2 | 1st leg | 2nd leg |
---|---|---|---|---|
Hergon Heretics | 0–3 | Ranheim Rensdyr | 0–0 | 0–3 |
Wychwood Islanders | 2–5 | Geneva Speed FC | 1–1 | 1–4 |
Georgetown Rovers | 2–4 | AS Ibelin | 1–3 | 1–1 |
Celtic Lloran | 4–1 | Micronia Marauders | 3–1 | 1–0 |
Kangiinngik Kallerpoq | 0–2 | FC Volksburg | 0–1 | 0–1 |
Pêl-droed Llysthur | 4–5 | Taulaga le Lusa N.V. | 1–3 | 3–2 (a.e.t.) |
IFC Walstadt | 1–1 (a) | Koridor Balan FK | 0–0 | 1–1 |
Arryn United | 1–4 | FC Murcia | 1–2 | 0–2 |
Tsarhold Athletic | 2–3 | A.C. Napianeso | 1–1 | 1–2 |
Group stage
Group A
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Geneva Speed FC | 6 | 4 | 2 | 0 | 15 | 5 | +10 | 14 | Advances to round of 16 |
Oudorp HVA | 6 | 3 | 1 | 2 | 12 | 6 | +6 | 10 | |
Holstein Harriers | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 6 | +1 | 10 | |
Taulaga le Lusa N.V. | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 20 | −17 | 0 |
Group A results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group B
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mëzal Birlæşňi FK | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 3 | +7 | 13 | Advances to round of 16 |
FC Volksburg | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 3 | +4 | 11 | |
AFC Harrisville | 6 | 3 | 1 | 2 | 5 | 2 | +3 | 10 | |
Ranheim Rensdyr | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 14 | −14 | 0 |
Group B results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group C
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Balkon Göyælær FK | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 5 | +2 | 11 | Advances to round of 16 |
A.C. Napianeso | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 5 | +1 | 10 | |
SV Magister | 6 | 2 | 1 | 3 | 9 | 9 | 0 | 7 | |
AS Ibelin | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 10 | −3 | 5 |
Group C results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group D
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Livingston United | 6 | 6 | 0 | 0 | 19 | 2 | +17 | 18 | Advances to round of 16 |
Joya City Jaguars | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 5 | +2 | 9 | |
Celtic Lloran | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 8 | +1 | 9 | |
Matali'ia Uliuli | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 22 | −20 | 0 |
Group D results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group E
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FC Murcia | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 7 | +6 | 14 | Advances to round of 16 |
Baudrix Bears | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 6 | +6 | 11 | |
Doza Dragons | 6 | 1 | 3 | 2 | 9 | 11 | −2 | 6 | |
Iunivesite N.V. | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 14 | −10 | 1 |
Group E results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Group F
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vanya Suvan FK | 6 | 4 | 2 | 0 | 11 | 1 | +10 | 14 | Advances to round of 16 |
Olympique Livingston | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 6 | +4 | 13 | |
Den City | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 7 | −2 | 7 | |
IFC Walstadt | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 14 | −12 | 0 |
Group F results
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Knock-out stages
Round of 16
The second round was held over two legs, with the first leg being played on 13 January 2016, and the second on 20 January 2016. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
13 January 2016
|
Grenstad Verenigd FC | 1 – 2 | Geneva Speed FC |
---|---|---|
20 January 2016
|
Geneva Speed FC | 4 – 3 | Grenstad Verenigd FC |
---|---|---|
Geneva Speed FC win 6–4 on aggregate.
13 January 2016
|
Oudorp HVA | 1 – 0 | Balkon Göyælær FK |
---|---|---|
20 January 2016
|
Balkon Göyælær FK | 1 – 1 | Oudorp HVA |
---|---|---|
Oudorp HVA win 2–1 on aggregate.
13 January 2016
|
FC Volksburg | 1 – 3 | AFC Hamstadt |
---|---|---|
20 January 2016
|
AFC Hamstadt | 2 – 0 | FC Volksburg |
---|---|---|
AFC Hamstadt win 5–1 on aggregate.
13 January 2016
|
Joya City Jaguars | 1 – 1 | Vanya Suvan FK |
---|---|---|
20 January 2016
|
Vanya Suvan FK | 2 – 1 | Joya City Jaguars |
---|---|---|
Vanya Suvan FK win 3–2 on aggregate.
13 January 2016
|
Olympique Livingston | 3 – 2 | Mëzal Birlæşňi FK |
---|---|---|
20 January 2016
|
Mëzal Birlæşňi FK | 2 – 0 | Olympique Livingston |
---|---|---|
Mëzal Birlæşňi FK win 4–3 on aggregate.
13 January 2016
|
A.C. Napianeso | 3 – 1 | Prins Haven Atletisch FC |
---|---|---|
20 January 2016
|
Prins Haven Atletisch FC | 2 – 1 | A.C. Napianeso |
---|---|---|
A.C. Napianeso win 4–3 on aggregate.
13 January 2016
|
Hyde FC | 1 – 0 | Livingston United |
---|---|---|
20 January 2016
|
Livingston United | 0 – 0 | Hyde FC |
---|---|---|
Hyde FC win 1–0 on aggregate.
13 January 2016
|
Baudrix Bears | 6 – 4 | FC Murcia |
---|---|---|
20 January 2016
|
FC Murcia | 2 – 2 | Baudrix Bears |
---|---|---|
Baudrix Bears win 8–6 on aggregate.
Quarter-finals
The quarter-finals were held over two legs, with the first leg being played on 17 February 2016, and the second on 2 March 2016. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
17 February 2016
|
Hyde FC | 2 – 1 | Oudorp HVA |
---|---|---|
2 March 2016
|
Oudorp HVA | 1 – 1 | Hyde FC |
---|---|---|
Hyde FC win 3–2 on aggregate.
17 February 2016
|
Vanya Suvan FK | 2 – 2 | Mëzal Birlæşňi FK |
---|---|---|
2 March 2016
|
Mëzal Birlæşňi FK | 2 – 1 | Vanya Suvan FK |
---|---|---|
Mëzal Birlæşňi FK win 4–3 on aggregate.
17 February 2016
|
A.C. Napianeso | 2 – 1 | Baudrix Bears |
---|---|---|
2 March 2016
|
Baudrix Bears | 0 – 0 | A.C. Napianeso |
---|---|---|
A.C. Napianeso win 2–1 on aggregate.
17 February 2016
|
AFC Hamstadt | 3 – 1 | Geneva Speed FC |
---|---|---|
2 March 2016
|
Geneva Speed FC | 1 – 0 | AFC Hamstadt |
---|---|---|
AFC Hamstadt win 3–2 on aggregate.
Semi-finals
The semi-finals were held over two legs, with the first leg being played on 30 March 2016, and the second on 13 April 2016. Ties were settled by the away goals rule after 90 minutes, or by extra time and penalties if there was still no winner.
30 March 2016
|
Mëzal Birlæşňi FK | 0 – 0 | AFC Hamstadt |
---|---|---|
Mëzal Birlæşňi FK win 2–1 on aggregate.
30 March 2016
|
Hyde FC | 1 – 1 | A.C. Napianeso |
---|---|---|
13 April 2016
|
A.C. Napianeso | 2 – 2 | Hyde FC |
---|---|---|
Scores tied at 3–3 on aggregate. Hyde FC win on away goals.
Final
The final was held over a single match, held on 25 May 2015. If the match were drawn, extra time and penalties were to be used to settle the tie.
25 May 2016
|
Mëzal Birlæşňi FK | 3 – 2 (a.e.t.) |
Hyde FC |
---|---|---|
Tahir 31', 50', 116' | Demirel 1' (o.g.) Travis 71' |
|
|