2014 Copa Apollonia squads

From MicrasWiki
Jump to: navigation, search

The 2014 Copa Apollonia was the third Copa Apollonia, and was held in Gerenia between 5 July and 19 July 2014. The competing national teams were required to name a squad of twenty players for the tournament, numbered 1 to 20, with exactly two named goalkeepers.

Group A

Gerenia

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Arien Jangare 26 Gerenia Mayfield Bazree AC
2 3DF Jorg Dayan 28 Gerenia Ramez City White Stars
3 3DF Frank Rusov 26 Gerenia Ramez City White Stars
4 5MF Zorau Pánchaster 24 Gerenia Ramez City White Stars
5 5MF Edward Toledo 31 Gerenia Isherwood CSSC
6 3DF Andrew Zitar 24 Gerenia Mayfield Bazree AC
7 5MF Lisardo Ramos 29 Gerenia Gerze FC
8 5MF Francesco Valencia 20 Senya Jogasim Revolution FC
9 7FW Karl Bruckner 28 Gerenia Isherwood CSSC
10 5MF Zelmar Toscano 23 Craitland Biulya äqi Jedu FC
11 7FW Osvaldo Mársico 31 Gerenia Mayfield Bazree AC
12 5MF Mikkel Caraman 25 Gerenia Isherwood CSSC
13 3DF Pablo Bernardi 23 Gerenia International SC
14 7FW Anatole Lagauzere 29 Gerenia Isherwood CSSC
15 3DF Jan Korau 23 Gerenia International SC
16 3DF Olivier Forsans 32 Gerenia Mayfield Bazree AC
17 7FW Peder Segara 23 Gerenia International SC
18 1GK Roberto Schettini 30 Gerenia Isherwood CSSC
19 3DF Gebreel Siroge 21 Gerenia Ramez City White Stars
20 5MF Frederick Väsen 24 Gerenia Mayfield Bazree AC

Safiria

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Aiqi Tise 38 Safiria Miše FC
2 7FW Kijaþr Vāla 21 Safiria Miše FC
3 5MF Sevemis Erina 25 Safiria CD El Equipo
4 5MF Alehi Vraissaþelemnai 26 Safiria Miše FC
5 5MF Sumareva Ava 57 Safiria Miše FC
6 3DF Šivakis Fumi 33 Safiria Miše FC
7 3DF Meþri Sila 20 Safiria Qalani City FC
8 3DF Ypsilōn Kàní 20 Safiria Porcus War Pigs AFC
9 5MF Ifritr Teřa 56 Safiria Miše FC
10 3DF Nailá Āmāne 35 Safiria Ven FC
11 3DF Fuvākis Lúna 40 Safiria Fitay Town SC
12 3DF Waň Esmerala 24 Safiria Miše FC
13 3DF Vita Erina 51 Safiria Miše FC
14 1GK Ifritr Þeyata 56 Safiria Miše FC
15 7FW Ašura Aume 28 Safiria Miše FC
16 5MF Sevice Kaēna 41 Safiria Akroma Angels SC
17 5MF Àlvār Lisa 49 Senya FK Tiga
18 5MF Iþavarana Šalaiqi 47 Safiria Miše FC
19 3DF Solis Acice 21 Safiria Miše FC
20 3DF Feyat Mine 36 Safiria Miše FC

Toketi

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Loran ronAjain 22 Shireroth JHI-rrân Lwrrân Klyha
2 3DF Yonel basKarän 26 Leichenberg FC Volksburg
3 3DF Rekkor tönTassa 34 Aryasht Vihran Phūtabōla Klaba
4 3DF Karter jënHalain 32 North Antarctica Livingston Celtic
5 5MF Tucker Rask 23 Mercury Flash FC
6 5MF Zachary Bucket 33 Hamland Morfaga North Rangers
7 7FW Ichigo Trask 29 Craitland Sverige Tiem FC
8 5MF Nick Furben 31 Hamland FC Garrak
9 5MF Billie Rrannâa 25 North Antarctica Orient Square Knights
10 7FW Tom Kenstein 32 Craitland Xäiville Teflons FC
11 7FW Izanaki Nakahara 23 Mercury Bohemian Rhapsodies
12 7FW Liam ronHamuji 21 Shireroth JHI-rrân Lwrrân Klyha
13 5MF Mats Åström 30 Passas AC Zimia
14 7FW Benjamin Giovanni Duffy 24 North Antarctica A.C. Napianeso
15 7FW Gordon Hoss 23 Hamland Asga Nomads
16 1GK Jayon Snari 29 Gerenia Mayfield Bazree AC
17 5MF Jón Zyxveldtsen 28 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
18 3DF Duncan jorGaitin 27 Leichenberg FC Volksburg
19 5MF Varin ronTeketar 22 Hamland Ad & Tkir United
20 3DF Reed Smith 27 Zandarijn SV Magister

Victoria

No. Pos. Player Age Club
1 1GK John Mynor 28 Victoria Victoria FC
2 3DF Jonathan Mitchell 27 Gotzborg Newhaven FC
3 3DF Louis Henry 27 Victoria Victoria FC
4 3DF Caspar Dawson 21 Zandarijn SV Magister
5 3DF Chris Valentine 28 Craitland Eĵars Town FC
6 3DF Christian Middleton 26 Victoria Victoria FC
7 5MF Daniel Perry 34 Craitland Zekäbelóman Kahthajtensen FC
8 5MF Hamish Anderson 24 Leichenberg FC Volksburg
9 7FW Adam Pascal 25 Leichenberg FC Volksburg
10 7FW Ian Villa 31 North Antarctica SC Antarctica
11 5MF Mike Jamizzo 30 Victoria Victoria FC
12 7FW Eric Smithfield 32 Victoria Victoria FC
13 1GK Chris Patel 24 Victoria Victoria FC
14 7FW Lucas Yballa 30 Shireroth Syrelwynn Swifts
15 5MF Danny Craze 29 Afrikaana Al-Alhi FC
16 7FW Lewis Matcham 19 North Antarctica Livingston United
17 3DF Mitchell Jarrow-Quixley 18 Craitland Hänävissen-ó-Cräiteland FC
18 3DF James Reilly 33 Craitland Róndlinga Diamonds FC
19 5MF Hugh Jones 25 Victoria Victoria FC
20 5MF Peter Jackson 30 Victoria Victoria FC

Group B

Gotzborg

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Hans Schmitt 28 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
2 3DF Arne von Schlidt 30 Tellia Romero Sport
3 3DF Sebastian Metzelsacker 25 Hamland Ad & Tkir United
4 3DF Leon Anke 28 Zandarijn Prins Haven Atletisch FC
5 3DF Dante Havenstone 21 Gotzborg Regensborg FC
6 5MF Maxime Burkhardt 30 Hamland Morfaga North Rangers
7 5MF Vilhelm Markschmidt 36 Craitland Zekäbelóman Kahthajtensen FC
8 5MF Conrad Hahnel 26 Afrikaana Al-Alhi Gameiro FC
9 7FW Kristian Jentzsch 29 Tellia Vecchiacittà Calcio
10 5MF Carson Smith 24 Victoria Victoria FC
11 5MF Daniel Dreesbach 26 Gotzborg Regensborg FC
12 3DF George Santos 25 Gotzborg Lonenberg FC
13 3DF Charles deMontford 28 Victoria Victoria FC
14 7FW Jürgen Littbarski 31 Zandarijn AFC Hamstadt
15 5MF Guido Zambelis 30 Victoria Victoria FC
16 7FW Vladimir Alenikov 33 Zandarijn Prins Haven Atletisch FC
17 5MF Ernest Wilde 25 Gotzborg Regensborg FC
18 1GK Thomas Godalming 27 Gotzborg Regensborg FC
19 5MF John Cervantes 19 Gotzborg Lonenberg FC
20 7FW Thomas Maher 18 Gotzborg Regensborg FC

Lakkvia

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Miklu Loresen 32 Alexandria Club Imperiale
2 3DF Ari Illola 30 Craitland Xäiville Teflons FC
3 3DF Eirik Vanadisarson 24 Lakkvia FC Huyenkula
4 3DF Ketil av Silmahamnum 21 Craitland Biulya äqi Jedu FC
5 3DF Marco Veitonen 20 Lakkvia FC Kaupang
6 5MF Teemu Rautiainen 28 Lakkvia FC Huyenkula
7 5MF Tuomas Hjular 33 Craitland Hänävissen-ó-Cräiteland FC
8 5MF Freddie Vorgensen 25 Senya Urzi Magalatska FK
9 7FW Aki Mäenpää 29 Craitland Biulya äqi Jedu FC
10 5MF Gustav Eiðursson 31 Lakkvia FC Huyenkula
11 5MF Tommy Gamst-Pedersen 28 Passas Zidado West United
12 3DF Jyrki Paatelainen 33 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
13 3DF Prikka Niinästö 19 Lakkvia FC Kaupang
14 7FW Kristján Viðarsson 26 Taeland Maynor Hurricanes
15 5MF Thomas Päuu 22 Lakkvia Kuusikymmentäviis Valboomuus
16 7FW Mika Førvossen 18 Lakkvia Hurmu International
17 5MF Eki Aäuyasuulka 19 Lakkvia Kuusikymmentäviis Valboomuus
18 1GK Yuri Valenko 29 Lakkvia FC Huyenkula
19 5MF Frankäya Kischt 19 Lakkvia Frostborg Hurmu
20 7FW Tahvo Kilpi 20 Lakkvia FC Kaupang

North Antarctica

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Quentin Markhams 28 North Antarctica A.C. Napianeso
2 3DF Jordan Maxime 29 North Antarctica A.C. Napianeso
3 3DF Johny Dreco 26 North Antarctica Lokomotiv Capital NAPI
4 3DF Hugo Gomes 23 North Antarctica Livingston United
5 3DF Wesley Germain 30 North Antarctica A.C. Napianeso
6 5MF Ezeo Maartens 31 North Antarctica A.C. Napianeso
7 5MF Jonathan Smalling 24 North Antarctica SC Antarctica
8 5MF Jonathan Gonzales 28 North Antarctica Lokomotiv Capital NAPI
9 7FW Ishmael Kazenaghi 32 North Antarctica A.C. Napianeso
10 7FW William Maynard 27 North Antarctica Lokomotiv Capital NAPI
11 5MF Andrew Young 21 Craitland Zekäbelóman Kahthajtensen FC
12 1GK Jim Sanders 32 North Antarctica Livingston United
13 3DF Ötmal Uzamel 34 North Antarctica A.C. Napianeso
14 3DF Steven Kingsley 30 North Antarctica New Livingston FC
15 3DF Robert Agude 24 North Antarctica Livingston United
16 5MF Ruud Plasil 32 North Antarctica New Livingston FC
17 5MF John Brickner 24 North Antarctica A.C. Napianeso
18 7FW Jonathan Fiorentino 21 North Antarctica Real Murcia
19 7FW Rudy Robertsen 28 North Antarctica SC Antarctica
20 7FW Rafael Konstantinov 21 North Antarctica Real Murcia

Senya

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Sileman Bɏankarlënœ 19 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
2 3DF Karl Rœč 21 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
3 3DF Aleks Mëa 19 Senya Jogasim Revolution FC
4 3DF Jær Van Kotrisbond 25 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
5 3DF Rödë Vankarlënœ 26 Tellia Vecchiacittà Calcio
6 5MF Jan Maytek 21 Senya Jogasim Revolution FC
7 5MF Gatkan Mena 24 Senya FK Tiga
8 5MF Markœ Minyorletsken 22 Senya Svorgas Scitenhima FK
9 7FW Alesandrœ Danetskë 21 Senya FK Tiga
10 7FW Čerder Vosin 24 Senya Svorgas Scitenhima FK
11 5MF Ƨinkœ Zvet 23 Senya Kateki Blavisen FK
12 1GK Öner Gonzarlez 23 Senya Svorgas Scitenhima FK
13 5MF Barnaby Hands 17 Senya Jogasim Revolution FC
14 5MF Garë Mendë 20 Senya Dallin Students' Union FK
15 3DF Kalum Nëtek 17 Senya Kateki Blavisen FK
16 3DF Mart Pëterz 24 Senya FK Tiga
17 3DF Hwan Savëola 24 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
18 7FW Marœtika Lëberdan 21 Senya Svorgas FC
19 5MF Sam Kimsin 21 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
20 7FW Dan Brozal 21 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK