2013 Senyan School International Tournament

From MicrasWiki
Jump to: navigation, search

The 2013 Senyan School International Tournament was a football tournament organised by FADESS, and the second edition of the Senyan School International Tournament. The tournament was for both national and under-16 youth sides, with separate tournaments for each. All proceeds raised by the tournament went towards funding education in poorer Micrasian nations and regions.

Hosting

Unlike the last tournament, which was held exclusively in Tiga, the 2013 edition will be co-hosted Senya and the River Warriors, with two stadiums in each country.

Venues

River Warriors Bèuʐwàtûÿða̭ River Warriors Mahūti
Bèuʐwàtûÿða̭ Sèàlkàr Stad Mahūti
5,000 15,000
Bèuʐwàtûÿða̭ Sèàlkàr.jpg Stad Mahūti.jpg
2013 Senyan School International Tournament venue locations.png
Senya Magalatska Senya Tiga
MG Arena Tiga national athletics stadium
16,200 11,800
MG Arena.jpg Tiga national athletics stadium.png

International Tournament

The International Tournament will run from 7–16 June 2013.

Group stage

Group A

Team Pld W D L GF GA GD Pts
Senya Senya 3 3 0 0 15 0 +15 9
Afrikaana Afrikaana 3 2 0 1 5 4 +1 6
Aryasht Aryasht 3 0 1 2 1 8 −7 1
Palasia Palasia 3 0 1 2 1 10 −9 1

7 June
Senya Senya 5 – 0 Aryasht Aryasht
Rœč Goal 16'
Danetskë Goal 19'44'62'
Maytek Goal 34'

8 June
Afrikaana Afrikaana 3 – 0 Palasia Palasia
El Sharaaway Goal 33'
Razak-Price Goal 58'
Cissé Goal 77'

10 June
Senya Senya 4 – 0 Afrikaana Afrikaana
Kelogzkrunčënut Goal 20'84'
Vosin Goal 44'
Maytek Goal 66'

10 June
Palasia Palasia 1 – 1 Aryasht Aryasht
Holt Goal 38' Saranjeev Goal 56'

12 June
Senya Senya 6 – 0 Palasia Palasia
Danetskë Goal 20'31'
Maytek Goal 49'67'
Hands Goal 56' (p)83'

12 June
Aryasht Aryasht 0 – 2 Afrikaana Afrikaana
Cissé Goal 88'89'

Group B

Team Pld W D L GF GA GD Pts
Amokolia Amokolia 2 1 1 0 7 1 +6 4
Tiana Tiana 2 1 1 0 5 1 +4 4
River Warriors River Warriors 2 0 0 2 0 10 −10 0

8 June
Tiana Tiana 1 – 1 Amokolia Amokolia
Tardelli Goal 68' Campbell Goal 42' (p)

10 June
River Warriors River Warriors 0 – 4 Tiana Tiana
Tardelli Goal 12'49'71'
Ozzie Goal 88'

12 June
River Warriors River Warriors 0 – 6 Amokolia Amokolia
Hellas Goal 3'
Campbell Goal 19'37' (p)84' (p)
Kilmast Goal 61'79'

Knock-out phase

Semi-Finals

14 June
Senya Senya 2 – 0 Tiana Tiana
Hands Goal 59'
Moskver Goal 73'

14 June
Amokolia Amokolia 2 – 0 Afrikaana Afrikaana
Campbell Goal 43'45+1'

Third Place Play-off

16 June
Tiana Tiana 3 – 1 Afrikaana Afrikaana
D'Aquila Goal 40'89'
Tardelli Goal 62'
Assies Goal 75'

Final

16 June
Senya Senya 3 – 2
(a.e.t.)
Amokolia Amokolia
Kelogzkrunčënut Goal 42'97'
Danetskë Goal 111'
Anasthopolis Goal 1'
Sauva Goal 117'

Under-16 Youth Tournament

Under-16 Tournament will run 9–19 June.

Group stage

Group A

Team Pld W D L GF GA GD Pts
Senya Magalatska District High School 3 3 0 0 4 1 +3 9
Safiria Miše FC International 3 2 0 1 7 2 +5 6
Tiana Vancona Royale 3 1 0 2 4 5 −1 3
Fort Kolgrad Fort Kolgrad Schule 3 0 0 3 0 7 −7 0

9 June
Magalatska District High School Senya 1 – 0 Fort Kolgrad Fort Kolgrad Schule
Hent Goal 67'

9 June
Vancona Royale Tiana 1 – 3 Safiria Miše FC International
Matteo Goal 61' (o.g.) Ťserǔna Goal 56'
Saiji Goal 72'
Stoner Goal 85'

11 June
Magalatska District High School Senya 2 – 1 Tiana Vancona Royale
Hent Goal 27'
Kebzed Goal 61'
Moricini Goal 53'

11 June
Miše FC International Safiria 4 – 0 Fort Kolgrad Fort Kolgrad Schule
Schullen Goal 3'
Witt Goal 38'
McGeeghan Goal 67'
Saiji Goal 77'

13 June
Miše FC International Safiria 0 – 1 Senya Magalatska District High School
Kebzed Goal 56' (p)

13 June
Fort Kolgrad Schule Fort Kolgrad 0 – 2 Tiana Vancona Royale
Moricini Goal 40'64'

Group B

Team Pld W D L GF GA GD Pts
North Antarctica El Pozo Murcia 3 1 2 0 15 2 +13 5
Hurmu FC Huyenkula 3 1 2 0 10 1 +9 5
Senya Moroni High School 3 1 2 0 8 5 +3 5
River Warriors Brůz̀c͂awř ČůFK 3 0 0 2 2 29 −27 0

9 June
Moroni High School Senya 5 – 2 River Warriors Brůz̀c͂awř ČůFK
Keflik Goal 21'54' (p)
Klodbanz Goal 41'
Small Goal 64'
Brett Goal 87'
Branc͂ówřan Goal 73'75'

9 June
El Pozo Murcia North Antarctica 0 – 0 Hurmu FC Huyenkula

11 June
Moroni High School Senya 2 – 2 North Antarctica El Pozo Murcia
Keflik Goal 29'
Small Goal 57'
Tadic Goal 4'55' (p)

11 June
FC Huyenkula Hurmu 9 – 0 River Warriors Brůz̀c͂awř ČůFK
Kakonen Goal 2'34'52'
Säälkänen Goal 12'21'
Saäde Goal 40' (p)
Senanen Goal 62'
Paärädise Goal 75'
Käka Goal 90+2'

13 June
FC Huyenkula Hurmu 1 – 1 Senya Moroni High School
Säälkänen Goal 71' Kozlon Goal 43'

13 June
Brůz̀c͂awř ČůFK River Warriors 0 – 13 North Antarctica El Pozo Murcia
Bogdanović Goal 2'56'
Tadic Goal 5'39'61'75'81'
Akoura Goal 8'33'83'
Valenzuela Goal 29'89'
Maxelli Goal 45+4'

Group C

Team Pld W D L GF GA GD Pts
River Warriors Bèuz̢wàtûÿða̭ Vèlań Sķûl 2 2 0 0 2 0 +2 6
Tiana Real Carmosa 2 1 0 1 4 4 0 3
Senya Reepham High School 2 0 0 2 3 5 −2 0

9 June
Reepham High School Senya 3 – 4 Tiana Real Carmosa
Hutcheson Goal 10'
Mills Goal 58'
Johnson Goal 69'
I. Fratelli Goal 21' (p)47'
M. Fratelli Goal 77'
Saegoe Goal 86' (o.g.)

11 June
Bèuz̢wàtûÿða̭ Vèlań Sķûl River Warriors 1 – 0 Senya Reepham High School
Jivock Goal 90+3' (o.g.)

13 June
Real Carmosa Tiana 0 – 1 River Warriors Bèuz̢wàtûÿða̭ Vèlań Sķûl
I-Akuyááné Goal 87' (p)

Group D

Team Pld W D L GF GA GD Pts
Afrikaana Mékelákeyá YDA 2 2 0 0 6 1 +5 6
Tyrenia Tyrenia 2 0 1 1 0 2 −2 1
Amokolia New London Dynamo 2 0 1 1 1 4 −3 1

9 June
Mékelákeyá YDA Afrikaana 4 – 1 Amokolia New London Dynamo
Wowogue Goal 28'68'
Tore Goal 31'82'
Sheppard Goal 60'

11 June
Tyrenia Tyrenia 0 – 2 Afrikaana Mékelákeyá YDA
Tore Goal 71'78'

13 June
New London Dynamo Amokolia 0 – 0 Tyrenia Tyrenia

Knock-out phase

Quarter-Finals

15 June
Magalatska District High School Senya 3 – 3
(a.e.t.)
Hurmu FC Huyenkula
Kebzed Goal 33'
Baks Goal 72'
Hent Goal 77'
Saäde Goal 12'
Käka Goal 63'84'
    Penalties  
Hent Scored
Kebzed Scored
Elikon Missed (Hit post)
Baks Scored
Godvorn Scored
4 – 2 Missed (Saved) Saäde
Scored Kakonen
Missed (Missed) Käka
Scored Säälkänen
 

15 June
Bèuz̢wàtûÿða̭ Vèlań Sķûl River Warriors 1 – 0
(a.e.t.)
Tyrenia Tyrenia
I-Akuyááné Goal 120+1'

15 June
El Pozo Murcia North Antarctica 3 – 1 Safiria Miše FC International
Akoura Goal 25' (p)
Joaquin Goal 51'
Mirza Goal 69'
Saiji Goal 56'

15 June
Mékelákeyá YDA Afrikaana 2 – 0 Tiana Real Carmosa
Wowogue Goal 71'
Nkeng Goal 86'

Semi-Finals

17 June
Magalatska District High School Senya 4 – 1 River Warriors Bèuz̢wàtûÿða̭ Vèlań Sķûl
Hedok Goal 34'
Elikon Goal 42'
Hent Goal 68'
Kebzed Goal 84'
I-Akuyááné Goal 45+2'

17 June
El Pozo Murcia North Antarctica 1 – 1 Afrikaana Mékelákeyá YDA
Joaquin Goal 54' Wowogue Goal 81'
    Penalties  
Valenzuela Scored
Akoura Scored
Tadic Missed (Saved)
Bogdanović Scored
Mirza Scored
Joaquin Missed (Saved)
4 – 5 Scored Nkeng
Scored Wowogue
Scored Ltanga
Scored Sarassen
Missed (Saved) Yeboah
Scored Kimani
 

Third Place Play-off

19 June
Bèuz̢wàtûÿða̭ Vèlań Sķûl River Warriors 0 – 4 North Antarctica El Pozo Murcia
Akoura Goal 25'37'
Tadic Goal 47'
Valenzuela Goal 79'

Final

19 June
Magalatska District High School Senya 5 – 5 Afrikaana Mékelákeyá YDA
Hent Goal 70'116'
Kebzed Goal 88'89'
Baks Goal 90+4'
Ltanga Goal 23'
Tore Goal 61'
Nkeng Goal 75'
Wowogue Goal 83' (p)
Njoroge Goal 105+2'
    Penalties  
Hent Scored
Kebzed Scored
Elikon Scored
Baks Scored
Godvorn Missed (Saved)
4 – 5 Scored Tore
Scored Wowogue
Scored Yeboah
Scored Sarassen
Scored Nkeng