2013 Copa Apollonia squads

From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search

The 2013 Copa Apollonia was the second Copa Apollonia, and was held in Senya between 9 July and 21 July 2013. The competing national teams were required to name a squad of twenty players for the tournament, numbered 1 to 20, with exactly two named goalkeepers.

Group A

Hurmu

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Miklu Loresen 31 Alexandria Club Imperiale
2 3DF Ari Illola 29 Craitland Xäiville Teflons FC
3 3DF Mika Kinnunen 29 Sanilla Spleazure Swifts
4 3DF Ketil av Silmahamnum 20 Craitland Biulya äqi Jedu FC
5 3DF Jyrki Paatelainen 32 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
6 5MF Jari Savolainen 32 New Vaduz FC New Vaduz
7 5MF Tuomas Hjular 32 Craitland Hänävissen-ó-Cräiteland FC
8 5MF Freddie Vorgensen 24 Senya Urzi Magalatska FK
9 7FW Aki Mäenpää 28 Passas Zidado West United
10 7FW Kristján Viðarsson 25 Taeland Maynor Hurricanes
11 5MF Tommy Gamst-Pedersen 27 Passas Zidado West United
12 1GK Yuri Valenko 28 Hurmu FC Huyenkula
13 3DF Eirik Vanadisarson 23 Hurmu FC Huyenkula
14 3DF Eino Pultenen 36 Hurmu AC Pojoinenkaupunki
15 3DF Marco Veitonen 19 Hurmu FC Kaupang
16 5MF Matt Prinsekka 19 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
17 5MF Yuri Maaslavika 23 Senya FK Tiga
18 5MF Anders Rjuven 30 Zandarijn Oudorp HVA
19 7FW Tahvo Kilpi 19 Hurmu FC Kaupang
20 7FW Danion Torsson 25 Hurmu AC Pojoinenkaupunki

North Antarctica

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Quentin Markhams 27 North Antarctica A.C. Napianeso
2 3DF Jordan Maxime 28 North Antarctica A.C. Napianeso
3 3DF Johny Dreco 25 North Antarctica Lokomotiv Capital NAPI
4 3DF Hugo Gomes 22 North Antarctica Livingston United
5 3DF Wesley Germain 29 North Antarctica A.C. Napianeso
6 5MF Ezeo Maartens 30 North Antarctica A.C. Napianeso
7 5MF Jonathan Smalling 23 North Antarctica SC Antarctica
8 5MF Jonathan Gonzales 27 North Antarctica Lokomotiv Capital NAPI
9 7FW Ishmael Kazenaghi 31 North Antarctica A.C. Napianeso
10 7FW William Maynard 26 North Antarctica Lokomotiv Capital NAPI
11 5MF Andrew Young 20 Craitland Zekäbelóman Kahthajtensen FC
12 1GK Jim Sanders 31 North Antarctica Livingston United
13 3DF Ötmal Uzamel 33 North Antarctica A.C. Napianeso
14 3DF Steven Kingsley 29 North Antarctica New Livingston FC
15 3DF Robert Agude 23 North Antarctica Livingston United
16 5MF Ruud Plasil 31 North Antarctica New Livingston FC
17 5MF John Brickner 23 North Antarctica A.C. Napianeso
18 7FW Jonathan Fiorentino 20 North Antarctica Real Murcia
19 7FW Rudy Robertsen 27 North Antarctica SC Antarctica
20 7FW Rafael Konstantinov 20 North Antarctica Real Murcia

Senya

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Sileman Bɏankarlënœ 18 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
2 3DF Karl Rœč 20 Senya Dyas Scitenhima Ĵets FK
3 3DF Aleks Mëa 18 Senya Jogasim Revolution FC
4 3DF Maksim Ĵerzënyœ 24 Senya Kateki Blavisen FK
5 3DF Rödë Vankarlënœ 25 Tellia Vecchiacittà Calcio
6 5MF Jan Maytek 20 Senya Jogasim Revolution FC
7 5MF Sesker Moskver 19 Senya Svorgas Scitenhima FK
8 5MF Markœ Minyorletsken 22 Senya Svorgas Scitenhima FK
9 7FW Deryebel Čagelhîmer 22 Senya Jogasim Revolution FC
10 7FW Čerder Vosin 23 North Antarctica Batave Livingston United
11 5MF Ƨinkœ Zvet 22 Senya Kateki Blavisen FK
12 1GK Aleksarnder Pitka 27 Senya Kateki Blavisen FK
13 5MF Barnaby Hands 16 Senya Jogasim Revolution FC
14 3DF Maks Ravit 22 Senya FK Tiga
15 3DF Kalum Nëtek 17 Senya Kateki Blavisen FK
16 3DF Mart Pëterz 23 Senya FK Tiga
17 5MF Gatkan Roflos 29 Senya Svorgas FC
18 5MF Patrik Montol 19 Senya Jogasim Revolution FC
19 7FW Alesandrœ Danetskë 20 Senya FK Tiga
20 7FW Îdœntlîk Kelogzkrunčënut 18 Gerenia Clementsgrad United

Toketi

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Loran ronAjain 21 Shireroth JHI-rrân Lwrrân Klyha
2 3DF Yonel basKarän 25 Leichenberg FC Volksburg
3 3DF Rekkor tönTassa 33 Unattached
4 3DF Karter jënHalain 31 North Antarctica Livingston Celtic
5 5MF Tucker Rask 22 Mercury Flash FC
6 5MF Zachary Bucket 32 Hamland Morfaga North Rangers
7 7FW Ichigo Trask 28 Craitland Sverige Tiem FC
8 5MF Nick Furben 30 Hamland FC Garrak
9 5MF Billie Rrannâa 24 North Antarctica Orient Square Knights
10 7FW Tom Kenstein 31 Craitland Xäiville Teflons FC
11 7FW Izanaki Nakahara 22 Mercury Bohemian Rhapsodies
12 7FW Liam ronHamuji 20 Shireroth JHI-rrân Lwrrân Klyha
13 5MF Mats Åström 29 Passas AC Zimia
14 7FW Benjamin Giovanni Duffy 23 North Antarctica A.C. Napianeso
15 7FW Gordon Hoss 22 Hamland Asga Nomads
16 1GK Jayon Snari 28 Unattached
17 5MF Jón Zyxveldtsen 27 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
18 3DF Duncan jorGaitin 26 Leichenberg FC Volksburg
19 5MF Varin ronTeketar 21 Hamland Ad & Tkir United
20 3DF Reed Smith 26 Zandarijn SV Magister

Group B

Gerenia

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Arien Jangare 25 Gerenia Mayfield Bazree AC
2 3DF Jorg Dayan 27 Gerenia Ramez City White Stars
3 3DF Frank Rusov 25 Gerenia Ramez City White Stars
4 3DF Andrew Zitar 23 Gerenia Mayfield Bazree AC
5 5MF Edward Toledo 30 Gerenia Isherwood CSSC
6 3DF Timur Perunov 18 Gerenia Mayfield Bazree AC
7 5MF Juvenal Paran 28 Gerenia Clementsgrad United
8 5MF Francesco Valencia 19 Senya Jogasim Revolution FC
9 7FW Igor Kosko 31 Gerenia International SC
10 5MF Zelmar Toscano 22 Craitland Biulya äqi Jedu FC
11 7FW Anatole Lagauzere 28 Gerenia Isherwood CSSC
12 1GK Režan Arkuse 26 Gerenia Clementsgrad United
13 5MF Alan Paxton 27 Gerenia Clementsgrad United
14 7FW Manuel Romero 25 Gerenia Tawlkar Astros
15 3DF Jan Korau 22 Gerenia Gerze FC
16 5MF Marek Fedor 23 Gerenia International SC
17 3DF Pablo Bernardi 22 Gerenia International SC
18 7FW Ribant Panormos 18 Senya Politzëa FK Moroni
19 3DF Gebreel Siroge 20 Gerenia Ramez City White Stars
20 5MF Lisardo Ramos 28 Gerenia Gerze FC

Mahoz HaSephardim

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Nahraya Izmou 33 Mahoz HaSephardim NS United
2 3DF Sarkis Sadovian 28 Zandarijn Grenstad Verenigd FC
3 3DF Zaya Gewarkis Dawud 25 Mahoz HaSephardim Turoyo Exiles
4 3DF Yohannan Et Izo Malkeh 32 Mahoz HaSephardim Lakodika-Casa Ebraica
5 3DF Ninos Ahudummeh 30 Mahoz HaSephardim NS United
6 5MF Philoxenos Ez Kheduh 27 Mahoz HaSephardim Jerba Islanders
7 5MF Aprem Neil 24 Craitland Cherry Trees FC
8 5MF Vaja Neil 34 Craitland Osĵätoņ Aztecs FC
9 7FW Ismail Aiyaz 28 Mahoz HaSephardim Turoyo Exiles
10 7FW Quryaqos Kheldumeh 33 Sanilla Nee City Tigers
11 5MF Ammanoel Esho Hanna 29 Tellia Ocula ASC
12 1GK Khammo Sadiq 25 Mahoz HaSephardim Turoyo Exiles
13 3DF Nemro Hayak 29 Mahoz HaSephardim FC Gamaskhurion
14 3DF Gewarkis Sassavian 26 Zandarijn AFC Hamstadt
15 5MF Mohamed Salabsaab 27 Zandarijn AFC Hamstadt
16 7FW Tamer Bar Ya'qub 29 Mahoz HaSephardim Sajin FC
17 5MF Ya'qub Izo Shakko 24 Mahoz HaSephardim FC Gamaskhurion
18 5MF Nabo Maron 30 Mahoz HaSephardim Sajin FC
19 5MF Mardokh Bet Sarkis 26 Mahoz HaSephardim FC Gamaskhurion
20 7FW Meelis Zaia Ismail 30 Mahoz HaSephardim FC Gamaskhurion

Novatainia

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Marcel Yola 28 Sanilla Spleazure Swifts
2 3DF Joseph Birdseye 29 Passas AC Zimia
3 3DF Tom Nova 26 Novatainia St Nova Strikers
4 3DF Mart Hil'jandé 30 Craitland Biulya äqi Jedu FC
5 3DF Patrick Little 28 Novatainia St Nova City
6 5MF Chris Alberto 24 Craitland Biulya äqi Jedu FC
7 5MF Lars Mkvenner 26 North Antarctica Real Murcia
8 5MF David Cee 25 Novatainia Novatica United
9 5MF Lijah Cuu 28 Novatainia Ridgedon Rams
10 7FW Vir Tagnus 29 Hamland Porapa FC
11 5MF Jason Ajax 30 North Antarctica Livingston United
12 7FW Iago Othello 34 Novatainia Novatica United
13 1GK Damian Bozanić 23 Sanilla Spleazure Swifts
14 7FW Colm Corbec 29 Novatainia Ridgedon Rams
15 5MF Charlie Cahill 28 Novatainia Novatica United
16 7FW Ricardo Carlton 29 North Antarctica Atletico Antartida FC
17 5MF Zig Cee 27 Shireroth Imperial United
18 3DF Peter Morrowind 29 Novatainia Novatica West
19 5MF Stoney Fox 27 North Antarctica Livingston City
20 3DF Ryan Long-Ashton 25 Novatainia St Nova City

Stormark

No. Pos. Player Age Club
1 1GK Ragnar Mulkensson 36 Alexandria San Martín Conquistadors
2 3DF Anders Laur 29 Zandarijn AFC Hamstadt
3 3DF Riiser Marka 20 North Antarctica Lokomotiv Capital NAPI
4 5MF Tim Rainer 30 Alexandria Joya City Jaguars
5 3DF Andreas Halko 30 Zandarijn Oudorp HVA
6 3DF Martin Jör 31 Zandarijn Oudorp HVA
7 5MF Sven Luudge 29 Zandarijn Prins Haven Atletisch FC
8 5MF Ewald Wolfram 33 North Antarctica New Livingston FC
9 7FW Fjalar Heiðarsson 30 Alexandria AS Ibelin
10 5MF Guðsten Patreksson 32 Alexandria San Martín Conquistadors
11 5MF Henning Mathen 31 Craitland Kealb FC
12 7FW Jorán Levitz 29 Zandarijn Prins Haven Atletisch FC
13 3DF Donnie Larssen 21 Senya Svorgas Scitenhima FK
14 5MF Björn Sigvarðsson 22 Unattached
15 3DF Harald Björk 24 Tellia Vecchiacittà Calcio
16 5MF Þorvaldur Einarsson 24 Birgeshir Mëzal Birlæşňi FK
17 7FW Ólafur Inserni 18 Tellia AC Fiorecittà
18 1GK Jari Kovalainen 27 Antica Aurelius Academics
19 7FW Sven Yngvesson 33 Zandarijn Oudorp HVA
20 3DF Gustav Ingvarsson 25 Tellia Romero Sport