2017 FMF World Cup qualification: Difference between revisions
From MicrasWiki
Jump to navigationJump to search
Line 857: | Line 857: | ||
|- {{green line}} | |- {{green line}} | ||
|align=left|[[File:Passas flag.png|25px|border|Passas]] [[Passas national football team|Passas]] | |align=left|[[File:Passas flag.png|25px|border|Passas]] [[Passas national football team|Passas]] | ||
| | |2||2||0||0||11||1||+10||'''6''' | ||
|bgcolor=#BBF3BB |Advances to [[2017 FMF World Cup|finals]] | |bgcolor=#BBF3BB |Advances to [[2017 FMF World Cup|finals]] | ||
|- | |- | ||
|align=left|[[File: | |align=left|[[File:Taeland flag.png|25px|border|Taeland]] [[Taeland national football team|Taeland]] | ||
| | |2||1||0||1||3||2||+1||'''3''' | ||
|rowspan="3"| | |rowspan="3"| | ||
|- | |- | ||
|align=left|[[File: | |align=left|[[File:Haifa flag.png|25px|border|Haifa]] [[Haifa national football team|Haifa]] | ||
| | |2||1||0||1||3||3||0||'''3''' | ||
|- | |- | ||
|align=left|[[File:Strait of haifa flag.png|25px|border|Strait of Haifa]] [[Strait of Haifa national football team|Strait of Haifa]] | |align=left|[[File:Strait of haifa flag.png|25px|border|Strait of Haifa]] [[Strait of Haifa national football team|Strait of Haifa]] | ||
| | |2||0||0||2||0||11||−11||'''0''' | ||
|} | |} | ||
{{Col-3}} | {{Col-3}} | ||
Line 877: | Line 877: | ||
!style="text-align:right;"|[[File:Haifa flag.png|25px|border|Haifa]] | !style="text-align:right;"|[[File:Haifa flag.png|25px|border|Haifa]] | ||
!|– | !|– | ||
| | |1–3 | ||
| | | | ||
|2–0 | |2–0 | ||
Line 896: | Line 896: | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |3–0 | ||
!|– | !|– | ||
|- | |- |
Revision as of 01:46, 23 February 2017
The 2017 FMF World Cup qualification rounds will be the confederational qualifying competitions for the 2017 FMF World Cup, the eleventh tournament of its kind.
Each of the four FMF confederations have been given a quota of berths to be filled, with two nations earning automatic places; hosts Senya (AEFA) and 2015 winners Hamland (EMUFA). The following number of places have been assigned to each confederation:
AEFA
First round
Group A
|
|
Group B
|
|
Group C
|
|
Group D
|
|
Second round
Team 1 | Agg. | Team 2 | 1st leg | 2nd leg | Qualification |
---|---|---|---|---|---|
Runner-up Group A | – | Runner-up Group B | – | – | Advances to third round |
Runner-up Group C | – | Runner-up Group D | – | – |
Third round
Team 1 | Agg. | Team 2 | 1st leg | 2nd leg | Qualification |
---|---|---|---|---|---|
Winner second round 1 | – | Winner second round 2 | – | – | Advances to finals |
CTFA
Group A
|
|
Group B
|
|
Group C
|
|
Group D
|
|
Group E
|
|
EMUFA
Group A
|
|
Group B
|
|
Group C
|
|
Group D
|
|
Group E
|
|
WMFA
Group A
|
|
Group B
|
|
Group C
|
|
|